Smakosze.pl
Popcorn w kinie kosztował małą fortunę

Pexels / cottonbro; Canva / industryview

Absurdalna drożyzna w kinach: popcorn i napoje w cenie obiadu dla całej rodziny

6 Lipca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Dla licznego grona smakoszy popcorn w kinie jest pozycją obowiązkową. Niestety za przekąski w multipleksach możemy zapłacić niemałe pieniądze. Przekonała się o tym kobieta, która udała się na seans z mężem i dwójką dzieci. Bilety i jedzenie kosztowały łącznie ponad 227 zł.

W kinach możemy dostać rozmaite przekąski, które mogą umilić nam seans. Do najpopularniejszych należą popcorn oraz nachos. Czasami za tego typu przyjemności mogą nas słono kosztować.

Dalsza część artykułu pod nagraniem:

Popcorn warty krocie

Nie da się ukryć, że przekąski takie jak popcorn kojarzą nam się głównie z wyjściami do kina. Od jakiegoś czasu tego typu rozrywka ponownie jest możliwa. Jakiś czas temu wspominaliśmy o zakazie, który do niedawna obowiązywał w kinach.

Nietrudno natknąć się na smakoszy, którzy lubią od czasu do czasu obejrzeć film podczas seansu w kinie. Wiele osób nie może się oprzeć pokusie i oprócz biletów kupuje przekąski. Najczęściej jest to popcorn i nachos.

Właśnie na takie smakołyki pokusiła się pewna rodzina, która spontanicznie wybrała się do kina. Niestety po spojrzeniu na paragon, okazało się, że przekąski były warte małą fortunę. Mało kto spodziewałby się tak wysokich cen.

1024px-Racuchy

Prosty sposób na nieziemsko puszyste racuchy

CZYTAJ DALEJ

Cztery bilety do kina i zestaw smakołyków kosztowały łącznie 227,20 zł. Samo jedzenie zostało wycenione na 119,50 zł. Z pewnością taki koszt za dwa zestawy z popcornem i nachos może przyprawić o zawrót głowy.

Popcorn i nachos na wagę złota

Zgodnie z relacją kobiety, która została opublikowana na portalu WP Film, koszt zestawy z dużym popcornem 27,90 zł. Do przekąski dołączony był napój o pojemności 1 litra. Rodzina nabyła dwa takie zestawy.

Popcorn to nie wszystko. Rodzina pokusiła się także na dwa zestawy nachos. Były one o wiele mniejsze od popcornu. Nawet napój miał mniejszą pojemność, która wynosiła 0,75 litra. Koszt takiego zestawu opiewał na kwotę 31,90 zł.

Trzeba przyznać, że takie ceny za przekąski mogą wywołać spore oburzenie. Na potwierdzenie swoich słów kobieta przesłała portalowi WP Film zdjęcie paragonu i przekąsek. Właśnie stamtąd pochodzi fotografia zamieszczona poniżej.

Należy pamiętać o tym, że kino nie jest miejscem, w którym koniecznie trzeba raczyć się smakołykami takimi jak popcorn. Przede wszystkim idziemy tam na seans filmowy, a przekąski są kwestią drugorzędną. Jeśli masz ochotę pochrupać coś w domowym zaciszu, wówczas warto postawić na ten niezawodny przepis.

Popcorn warty fortunę

Popcorn warty fortunę

(Zdjęcie zamieszczone na portalu WP Filmy)

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: WP Filmy

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >