Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Babcia Wanda do gotujących się pierogów dodaje 2 łyżki tego produktu. Przez to się nie rozklejają
Aleksandra Proch
Aleksandra Proch 21.12.2022 14:52

Babcia Wanda do gotujących się pierogów dodaje 2 łyżki tego produktu. Przez to się nie rozklejają

pierogi
Canva / VIDOK

Rozklejające się pierogi potrafią być naprawdę frustrujące. Czas spędzony na wyrabianiu ciasta i przygotowaniu farszu idzie wtedy zupełnie na marne. Na szczęście babcia Wanda zdradziła nam prosty trik, jak temu zaradzić. Wystarczy do ciasta dodać odrobinę mąki ziemniaczanej.

Sekret udanych pierogów tkwi zarówno w perfekcyjnie przygotowanym farszu, jak i cieście. Wszystkie starania na nic, kiedy podczas gotowania potrawa rozpada się. Dzięki patentowi babci Wandy możesz zapomnieć o tym problemie. Rozwiązanie jest banalnie proste.

Jak przygotować ciasto na pierogi, aby nie rozpadało się podczas gotowania?

Najprostsze ciasto na pierogi składa się z 3 składników. Dzięki właściwie dobranym proporcjom, uzyskać możemy delikatną i elastyczna masę. Co jednak zrobić, aby pieczołowicie wyrobione ciasto nie rozklejało się podczas gotowania?

Do zrobienia ciasta na pierogi używa się mąki pszennej, soli oraz masła. Tak przygotowana masa może jednak nie sklejać się idealnie. Aby zmienić ten stan rzeczy, dodaj do podstawowych składników 1-2 łyżki mąki ziemniaczanej. Problem rozklejających się pierogów zniknie.

Mąka ziemniaczana jest lepką odmianą o dużej zawartości skrobi. Dzięki temu doskonale wpływa na sklejające właściwości ciasta. Przez taki dodatek ciasto zyska ponadto na elastyczności i będzie łatwiejsze w wyrabianiu.

Jak prawidłowo gotować pierogi?

Sposób gotowania pierogów również ma wpływ na to, jak finalnie wyjdzie nasza potrawa. Rozgotowane danie może rozpaść się niezależnie od sposobu przygotowania ciasta. Jak długo należy gotować pierogi?

Czas gotowania zależny jest od tego, czy mamy do czynienia z pierogami świeżymi, czy mrożonymi. Liczenie zaczyna się od momentu wypłynięcia na powierzchnię. W przypadku pierogów świeżych, najlepiej wyłowić je w po upływie 2 do 5 minut.

Pierogi mrożone wymagają nieco dłuższego gotowania. 5-7 minut to optymalny czas do wyjęcia ich z wody. Pamiętaj, że mrożonych pierogów nie rozmrażamy przez wrzuceniem na wrzątek. Zapobiegnij sklejaniu się pierogów dzięki kilku prostym patentom. Sprawdź, co dodać do ciasta, aby było elastyczne i wytrzymałe.

Canva / Sarah2
Canva / Sarah2

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy: