Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Cichopek zdradziła sekret swojej diety. Zaimponowała największym ekspertom
Aleksandra Proch
Aleksandra Proch 10.06.2023 20:02

Cichopek zdradziła sekret swojej diety. Zaimponowała największym ekspertom

zdrowa dieta Katarzyny Cichopoek
Canva / Nataly Hanin ; Michal Zebrowski/East News

Katarzyna Cichopek zachwyca idealną figurą. Mimo upływu lat i trudów macierzyństwa aktorka nadal pozostaje w formie. Jak udaje jej się zachować olśniewający wygląd i uciec przed efektem upływu lat? Cichopek zdradziła, ze jej sekret tkwi w stosowaniu diety śródziemnomorskiej.

Dieta Cichopek to zdrowy sposób żywienia

Katarzyna Cichopek nigdy nie należała do osób pulchnych. Był jednak taki czas w życiu, kiedy wyraźnie przybrała kilka kilogramów. Nawał zawodowych oraz matczynych obowiżzków nikomu nie ułatwiają pozostania w formie. Teraz jednak dzięki stosowaniu diety śródziemnomorskiej Cichopek wygląda lepiej, niż kiedykolwiek.

Dieta śródziemnomorska to bardzo zdrowy i korzystny sposób żywienia. W tym roku po raz kolejny zdobyła uznanie naukowców i została uznana za najlepszą dietę ogólną. Jej zasady można łatwo wdrożyć także na naszym rodzimym podwórku. Spróbuj, a zauważysz niezwykle korzystne zmiany.

Wzięła tanie warzywo i ugotowała zupę. Dzięki 2 niezwykłym dodatkom jest idealna na lato

Dieta Katarzyny Cichopek to najlepszy sposób żywienia

Katarzyna Cichopek zadebiutowała na ekranie w serialu telewizyjnym. Od razu zdobyła sympatię telewidzów. Nic więc dziwnego, że kariera nabrała tempa, a nowa gwiazda dostawała coraz więcej zawodowych propozycji. Jedną z nich był udział w niezwykle popularnym „Tańcu z Gwiazdami".

Cichopek od dziecka tańczyła, co pomogło jej przez długie lata zachować zadziwiającą formę. Od zawsze była także aktywna fizycznie. Po wyjściu za mąż i urodzeniu dzieci porzuciła jednak dawne zwyczaje, co odbiło się nieco na jej wyglądzie.

Całe życie byłam wysportowana i trenowałam, później miałam takie różne przerwy związane z macierzyństwem: ciążami, karmieniem, zmęczeniem

-zdradziła gwiazda w rozmowie z Party.pl.

Ostatnio życie Katarzyny Cichopek znowu stanęło na głowie. Rozstała się ze swoim mężem i rozpoczęła nowy związek. Być może dało jej to kopa do działania, bo od pewnego czasu aktorka znowu promienieje i wygląda świetnie. Jak sama mówi, pomaga jej ruch w formie wspólne bieganie z synem oraz trzymanie się zasad diety śródziemnomorskiej.

Od zawsze jestem na diecie, ale diecie nie takiej katującej się, tylko dieta to jest jadłospis. Uwielbiam dietę śródziemnomorską, bardzo lekką, najzdrowszą w rankingach wszystkich diet. Zbilansowaną, co jest ważne. I mam wrażenie, że mi służy

-cieszy się Cichopek w rozmowie z Faktem.

Na czym dokładnie polega dieta śródziemnomorska? W dużym skrócie składa się głównie z warzyw i owoców, z niewielkim dodatkiem produktów odzwierzęcych. Nie brak w niej także strączków, orzechów oraz pełnoziarnistych produktów zbożowych. Nie bez powodu ten właśnie model odżywiania doceniają eksperci.

Dieta śródziemnomorska nie ma sobie równych

Dieta śródziemnomorska nie ma nic wspólnego z restrykcjami dotyczącymi odżywiania. To bardziej zbiór zasad, który na co dzień stosowany jest tradycyjnie w 21 krajach leżących w basenie Morza Śródziemnego. Poza dobrze dobranymi proporcjami składników odżywczych, w diecie ważna jest także aktywność fizyczna. Nie bez znaczenia pozostaje wysoka jakość samego jedzenia.

Dieta śródziemnomorska zakłada codzienne spożywanie warzyw i owoców. Do tego dochodzą produkty pełnoziarniste, strączki, orzechy, zioła i przyprawy. 2 razy w tygodniu warto zjeść rybę lub owoce morza, drób, jajka, ser i jogurt spożywa się w umiarkowanych ilościach. Jeśli chodzi o czerwone mięso, to podaje się je okazjonalnie.

Dieta śródziemnomorska może zmniejszyć ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2, wysokiego poziomu cholesterolu, demencji, problemów z pamięcią oraz depresji.  Jest dobra dla serca, układu kostnego i została powiązana z długim i jakościowym życiem. Poza tym wszystkim pozwala oczywiście zgubić zbędne kilogramy. Co najlepsze, jej zasady możemy z powodzeniem dostosować do realiów panujących w naszym kraju.

Swój codzienny jadłospis warto budować w oparciu o regionalne i sezonowe produkty. Nasze rodzime owoce z powodzeniem zastąpią te południowe. Zamiast na mango i pomarańcze postawmy na owoce jagodowe, jak maliny, truskawki, agrest czy porzeczkę.

Owoce morza są u nas słabo dostępne i dosyć kosztowne. Wystarczy jednak, by w swoim menu uwzględnić większą ilość ryb. Najlepiej, aby były to gatunki pozyskiwane jako świeże na obszarach należących do Polski. Sprawdzą się zarówno słodko jak i słonowodne.

Dieta śródziemnomorska bogata jest w oliwę z oliwek. Tę jednak możemy zastąpić olejem rzepakowym, zwanym także oliwą północy. Pod niektórymi względami jest on nawet zdrowszy, niż śródziemnomorski odpowiednik. Zawiera więcej witaminy E, oraz ma korzystniejszą proporcję kwasów omega-3 do omega-6.

Stosowanie diety śródziemnomorskiej nie musi być kosztowne. Jak widać możemy ją w łatwy sposób dostosować pod swoje otoczenie. Ważne, aby przedkładać jakość nad ilość oraz celebrować posiłki, zamiast połykać je w biegu. Nadchodzące lato to najlepsza okazja wypróbowania tych nowych zasad. Ta ryba doskonale uzupełni nowy zdrowy jadłospis. Wyeliminowała z diety jeden składnik i zgubiła aż 10 kg.

składniki diety.png
Canva / Raul Varcarcel

Źródło: fakt