Justyna Żyła
Sceny z filmu zamieszczonego na YouTube na kanale Uwa Żyła

Córka Justyny Żyły odmawia jedzenia mięsa

Justyna Żyła podzieliła się za pośrednictwem Instagrama problemem jaki ma ze swoją córką. 9-latka za żadne skarby nie chce jeść mięsa, a zakochana w gotowaniu mama nie może pojąć, jakim cudem pociecha może czerpać energię bez mięsa. W sieci zamieściła dramatyczny apel.

Justyna Żyła jest ogromną pasjonatką gotowania, a jedno spojrzenie na jej Instagram wystarczy, by porządnie zgłodnieć. Jej profil aż kipi od zdjęć apetycznych potraw oraz postów z przepisami na te pyszności.

Na prezentowanych przez Justynę zdjęciach niejednokrotnie znajduje się porządny kawałek mięsa albo ryby. Można by więc przypuszczać, że jej dzieci z przyjemnością pałaszują wszystko do ostatniego okruszka.

Okazuje się jednak, że jej 9-letnia córka z całą stanowczością odmawia jedzenia mięsa. Justyna Żyła jest na skraju cierpliwości i w relacji na Instagramie zamieściła wyraz swojej frustracji w formie emocjonalnej wiadomości.

Dramatyczny apel Justyny Żyły

Sanepid wycofuje jajka skażone salmonelląSanepid wycofuje jajka skażone salmonelląCzytaj dalej

Człowieku, ‘węgiel’ ci matka tak przemyca… Mięcho i ryby, jak się da! Nie piszcie, że da się bez mięsa itd. Trenując z taką aktywnością fizyczną, którą ma dziewięciolatka, trzeba dostarczać wszystkiego, a witamin, owoców, itd. nam nie brakuje. Jadła wszystko, póki TikTok nie „zwołał” tej mody, że mięso jest ble, zamienniki są złe, warzywa są złe… Szlag mnie trafia. Macie taki sam problem? (pisownia oryginalna) - napisała Justyna Żyła

Jak pokazała Justyna Żyła, jej córka nie je nie tylko mięsa, ale także warzyw oraz zamienników mięsa. Tak uboga dieta może być bardzo szkodliwa dla aktywnego dziecka, które potrzebuje pełnego spektrum witamin i minerałów.

Niejedzenie mięsa to moda?

I tak i nie. Coraz więcej osób decyduje się na ograniczanie jego spożywania z wielu powodów. Produkcja mięsa jest nieetyczna, oraz przyczynia się do procesów wzmagających globalne ocieplenie.

Na sklepowych półkach możemy znaleźć coraz więcej zamienników, które mają niemal identyczny skład, a zawierają tylko produkty pochodzenia roślinnego. Dieta bezmięsna może być nie tylko pyszna, ale także zdrowa i pełnowartościowa dla osób w każdym wieku.

Niestety, możemy zrozumieć obawy Justyny Żyły, ponieważ jej pociecha odstawiła nie tylko mięso, ale także cenne niczym złoto warzywa, które powinny być podstawą diety dla każdego z nas. Miejmy nadzieję, że problematyczna sytuacja szybko minie.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: popularne

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł