Smakosze.pl
Nadzienie do gołąbków

canva/Naked King, Getty Images

Czy do farszu na gołąbki trzeba dodawać jajko?

4 Października 2021

(Ostatnia zmiana: 15 Października 2021)

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Gołąbki to klasyka tradycyjnej polskiej kuchni, której popularność jest wyjątkowo duża. Sporo osób nie do końca jednak wie, czy należy do farszu dodawać jajko. Wszystko zależy od preferencji - obecność jajka daje bardziej zbity i wyrazisty w konsystencji farsz.

Dobrze przygotowane gołąbki potrafią ukoić zszargane nerwy po całym dniu pracy niejednego smakosza. Ich największym minusem jest czas potrzebny na ich ugotowanie.

Jeśli często gotujesz je dla swojej rodziny, warto podawać gołąbki najlepszej jakości. Dlatego tak istotne jest zagadnienie dodawania jajka do farszu - zmienia ono bowiem wiele.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Co daje jajko w farszu na gołąbki?

Oczywiście kwestia dodawania jajka jest zupełnie dobrowolna i całkowicie zależna od preferencji, ponieważ dzięki niemu farsz wychodzi bardziej uformowany i zbity.

Bez jajka gołąbki łatwiej się rozpadają, a farsz ma większe trudności z utrzymaniem się w całości. Gołąbki smakują jednak w obu wersjach bardzo podobnie, więc jeśli lubisz je z jajkiem - śmiało je dodawaj.

Sałatka Colesław

Surówka coleslaw z czerwonej kapusty - lepsza wersja klasyki

CZYTAJ DALEJ

Jak zrobić najlepsze gołąbki?

Aby cieszyć się wyśmienitym smakiem, który głównie pochodzi z farszu, należy o niego dobrze zadbać. Przed dodaniem cebuli do masy konieczne jest jej obsmażenie - inaczej danie może wyjść stosunkowo mdłe.

Istotny jest również wybór kapusty. Mamy możliwość użycia najróżniejszych odmian, z których większość nadaje się do gołąbków. Jednak jednym z najlepszych gatunków jest kapusta włoska.

Sos to klucz do sukcesu

Podczas robienia gołąbków nie wolno zapomnieć o sosie. Jeśli nie masz pod ręką bulionu, możesz użyć wody, jednak głębia smaku nie zostanie całkowicie oddana - dlatego dobrym pomysłem jest posiadanie zawsze zamrożonej porcji w lodówce.

W przypadku zagęszczania sosu są dwie opcje - śmietana lub mąka. Pierwszy wariant daje trochę bardziej łagodny sos, z kolei drugi ma ciemniejszy kolor. Ten wybór również zależy od przyzwyczajeń.

Gołąbki

Źródło: canva/Engin Ozber, Getty Images

Dziękujemy, że jesteś z nami i zapraszamy na darmową, zamkniętą grupę na Facebooku tylko dla Smakoszy 

POLSKIE ZUPY - CZY MAJĄ PRZED TOBĄ TAJEMNICE? 10 PYTAŃ DLA SPECJALISTÓW

Pytanie 1 z 10

Do krupniku tradycyjnie dodajemy:

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: gazetka-24.pl; forum.gazeta.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Adam MoskalAutor

Redaktor serwisu Smakosze. Profesjonalnie kulinariami zajmuję się ponad półtora roku, lecz gotowaniem i pisaniem o jedzeniu interesuję się już od dzieciństwa. W swoich tekstach staram się zawrzeć najważniejsze informacje, które pozwalają ugotować przepyszne potrawy nawet laikom. To w kuchni zdobywam największe doświadczenie, tworząc dania z całego świata — od indyjskiego butter chicken, po polską pieczoną kaczkę z jabłkami. Wolny czas poświęcam na pływanie kajakiem po polskich jeziorach oraz odwiedzanie kolejnych ciekawych restauracji. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

parówki

Porady

Jak prawidłowo gotować parówki?

Czytaj więcej >
rosół

Porady

Dlaczego do rosołu warto dodać ocet?

Czytaj więcej >

Porady

Jak zrobić flaki wołowe? Poradnik krok po kroku

Czytaj więcej >

Porady

Jak zrobić placki ziemniaczane?

Czytaj więcej >

Porady

Jakie ryzyko niesie ze sobą używanie mokrej rękawicy kuchennej?

Czytaj więcej >
Miękka i soczysta wątróbka

Porady

Co zrobić, żeby wątróbka wyszła miękka i soczysta?

Czytaj więcej >