Do sera na naleśniki zawsze dodaję ten składnik. W życiu nie jadłem nic bardziej kremowego
Odkryj naleśniki z serem na nowo. Dodaj 1 składnik, a otrzymasz farsz, jakiego wcześniej nie próbowałaś. To idealny sposób na odkrycie naleśników z serem na nowo. Poniżej zdradzam wszystkie szczegóły na ten temat.
Faszerowane naleśniki
Naleśniki faszerowane serem i podane w wersji na słodko to jeden z najbardziej typowych smaków dzieciństwa. Złożone na cztery albo podane jako rulonik, są świetnym podwieczorkiem dla małych i dużych. Można przyprawiać ser (oprócz cukru oczywiście) cynamonem cukrem waniliowym, ale jest jeszcze lepszy sposób.
Sztuką jest sprawić, by nadzienie do naleśników było zwarte i nie rozpadało się, kiedy przygotowujemy je na przekąskę. Często w przepisach używa się żółtka, które sprawdza się rzeczywiście nieźle. Jednak dwie pieczenie na jednym ogniu upieczemy, dodając do ciasta naleśnikowego budyń w proszku. Zwiąże on serową masę, a dodatkowo zaprawi ją cudnym waniliowym posmakiem.
Sypię dokładnie 1 opakowanie do ciasta na racuchy. Wychodzą puszyste i lekkie jak obłokNaleśniki z budyniem
Przygotowując serowo-budyniowy farsz do naleśników zwróćmy uwagę na wariant proszku. Niektóre są z cukrem, inne bez. W zależności od tego, którego użyjemy, farsz może wymagać więcej lub mniej słodzenia, a czasem wcale. Naleśniki takie można podawać polane po wierzchu śmietaną, która również – oczywiście jeśli sama jest dosłodzona – może osłodzić deser. W tym przepisie pomijamy same naleśniki – każdy przygotowuje ciasto według własnego sekretnego przepisu – na wodzie lub mleku, z jakiem czy bez, używając proszku do pieczenia lub nie.
Składniki
- 300 g twarogu
- 350 ml mleka
- 1 torebka budyniu waniliowego
- Ok. 3 łyżek cukru do smaku
Serowy farsz do naleśników
⅔ mleka zagotowujemy w rondelku, dodając cukier. W pozostałej części rozrabiamy torebkę budyniu tak, by nie było grudek. Płyn przelewamy do gotującego się mleka i mieszając doprowadzamy do zagęszczenia, Odstawiamy do przestudzenia.
Twaróg rozdrabniamy mikserem w misce. Powoli, partiami, dodajemy do niego budyń, nie przestając miksować.
Po wymieszaniu całego budyniu z serem próbujemy na smak i ewentualnie dosładzamy lub przyprawiamy. Teraz wystarczy nasmażyć naleśników i każdy z nich nafaszerować taką budyniowo-serową mieszanką.
Wypróbuj też przepisy na tradycyjne racuchy twarogowe i prosty obiad z ciasta francuskiego z mięsem mielonym.