Dodaj do leniwych ten składnik. Będą tańsze, a w smaku istna rewelacja
Pierogi leniwe są uwielbianym daniem, zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, a ich przyrządzenie nie rujnuje portfela. Teraz kultową przekąskę możesz przygotować jeszcze taniej lub zyskać większą porcję za tę samą kwotę. Wystarczy, że do masy serowej dodasz ugotowane ziemniaki.
Leniwe z ziemniakami? Tak, poproszę!
Leniwe z ziemniakami możesz przygotować ze świeżo ugotowanych warzyw. Doskonale nadadzą się jednak również te, które pozostały z obiadu. Dodaj je do leniwych, a nie tylko zapobiegniesz marnowaniu żywności, ale dodatkowo zyskasz nowe, pyszne danie. Domownicy nie uwierzą, że to w ogóle możliwe.
Pierogi leniwe z ziemniakami cieszą doskonałym smakiem. Sama konsystencja potrawy jest puszysta i delikatna. Ich przyrządzenie to zaledwie kilka chwil i wielka radość z jedzenia. Takie kulinarne przepisy cenimy sobie najbardziej.
Odwiedził restaurację po Kuchennych Rewolucjach. Zupełnie nie zgodził się z opinią GesslerPrzepis na pierogi leniwe z ziemniakami
Składniki:
- 5-6 średniej wielkości ziemniaków (lub ok. 500 g ugotowanych ziemniaków z obiadu)
- 250 g półtłustego twarogu
- ok. 1 szklanki mąki pszennej
- 1 jajko
- odrobina soli
- masło i bułka tarta do podania
- cukier do podania (opcjonalnie)
Jak przyrządzić delikatne pierogi leniwe z dodatkiem ziemniaków?
Ziemniaki na pierogi leniwe obierz i ugotuj w osolonej wodzie. Kiedy będą wciąż ciepłe przeciśnij je przez praskę. Przygotowaną masę odstaw na bok do całkowitego ostygnięcia. Jeśli używasz ziemniaków z wczoraj, starannie je rozdrobnij na gładko.
Twaróg do leniwych przepuść przez maszynkę. Przełóż go do dużej miski. Dodaj ostudzone ziemniaki, jajko, szczyptę soli oraz mąkę. Ze składników zagnieć jednolite ciasto.
Z ciasta uformuj na blacie walec o średnicy ok. 2 cm. Poodkrawaj od niego pod skosem niewielkie kluseczki. Delikatnie spłaszczaj je za pomocą powierzchni noża, aby uzyskać pożądany, charakterystyczny kształt.
W dużym garnku zagotuj wodę z dodatkiem soli. Kluski leniwe gotuj 3-4 minuty, a następnie wyłów łyżką cedzakową. Podawaj na ciepło, polane rozpuszczonym masełkiem z bułką tartą. Dodatkowo potrawę możesz posypać także cukrem. Dietetyk rozwiał wszelkie wątpliwości odnośnie tuczących właściwości ziemniaków. Czas gotowania kartofli skrócisz do minimum dzięki temu trikowi.