Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Dodaję do ogórków kiszonych składnik prosto z lasu. Nic tak nie wpływa na ich smak
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 24.05.2024 12:07

Dodaję do ogórków kiszonych składnik prosto z lasu. Nic tak nie wpływa na ich smak

ogórki kiszone
Fot. Canva/robert6666

Ogórki kiszone robimy i bardzo je lubimy. Każdy smakosz ma swój patent na te pyszne kiszone warzywa. Warto do ogórków kiszonych dodać składnik, który jeszcze bardziej podkręci ich smak. Żeby go zdobyć, musimy iść do lasu. 

Ogórki kiszone z igłami sosnowymi

Ogórki kiszone mają wielu wiernych zwolenników. W moim domu są bardzo lubiane i równie chętnie przyrządzane. Smakują same albo jako dodatek do dań obiadowych. Są znakomite w zupie ogórkowej i w niezliczonych surówkach. Jednym słowem są pyszne jak żadne inne.

To zasługa składnika, który dodaję do ogórków kiszonych. Sięgam po igły sosnowe. Taki składnik może zdziwić wielu smakoszy. Jednak zapewniam, że warto dodać go podczas kiszenia ogórków. Efektem są jędrne, chrupkie i wieże ogórki kiszone

ogórki kiszone
Fot. Canva/Alliance Images
Na Dzień Matki podam ciasto z truskawkami z przepisu Heni. W życiu nie jadłam lepszego

Moc igieł sosnowych

Igły sosnowe zapewniają wyjątkowy smak ogórkom kiszonym. Wpłyną też na ich aromat i sprawią, że kiszone warzywa będą jędrne. Igły sosnowe należy dodać do słoika na samym początku przyrządzania kiszonki. Wystarczy dosłownie kilka igieł w każdym słoiku. Ogórki przygotowane z igłami sosnowymi mają dobroczynne działanie dla naszego zdrowia.

Mają właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne, odkażające i rozkurczowe. Pomagają też pozbyć się wydzieliny z płuc i oskrzeli. Są skuteczne w leczeniu infekcji, kaszlu, depresji, nadciśnienia i otyłości. Poprawiają też wygląd skóry i mają działanie przeciwstarzeniowe.

Popularne dodatki w słoikach z ogórkami kiszonymi

Innymi popularnymi dodatkami podczas przyrządzania ogórków kiszonych są liście wiśni, czereśni i malin. Wpływają one znakomicie na smak kiszonych warzyw i ich jędrność. Ogórki kiszone są bogate w witaminy C, A, B. Zawierają też magnez, potas, żelazo i wapń.

Jedzenie ogórków kiszonych poprawia naszą odporność i świetnie gaszą pragnienie w okresie letnim. Wpływają też na wygląd i kondycję skóry, włosów i paznokci. Regulują ciśnienie krwi i zapobiegają migrenie. Ogórki kiszone warto jeść przez cały rok. Pisaliśmy o niepokojących zasadach diety, które stosuje Anna Lewandowska. Radziliśmy, jak zrobić prostą i pyszną surówkę z młodej kapusty. 

ogórki kiszone
Fot. Canva/doorsza

Źródło: pysznosci.pl