Nietypowy składnik gołąbków
Smakowite gołąbki niejednokrotnie przyprawiały nas o szybsze bicie serca. Niektórzy wielbiciele swojskiej kuchni mogliby zajadać się nimi bez przerwy. Wyjątkowa wersja gołąbków jest bardzo kusząca. Ich walory smakowe powalają na łopatki.
Gołąbki z dodatkiem soku z kiszonej kapusty
Bez wątpienia gołąbki są jednym z najbardziej smakowitych swojskich specjałów. Danie ma wiele wariantów. Niektóre z nich znacząco wyróżniają się na tle pozostałych. Przykładem jest, chociażby przepis na gołąbki z drobiowym farszem. Dziś sięgniemy po jeszcze inną recepturę.
Gołąbki można wzbogacić o sok z kiszonej kapusty. Dodatek ten jest bardzo zdrowy. Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portalu Wapteka, poprawia on procesy trawienne oraz wspomaga pracę wątroby. Więcej na ten temat wspominaliśmy we wcześniejszym artykule.
Przepis na gołąbki w tej odsłonie jest banalnie prosty i każdy powinien sobie z nim poradzić. Sam aromat sprawi, że domownicy będą z niecierpliwością wyczekiwali, aż specjał wyląduje na ich talerzach. Jakie składniki będą nam potrzebne?
1 l bulionu
400 g mięsa mielonego z łopatki wieprzowej
250 g kaszy jęczmiennej
250 g ryżu
250 ml soku z kiszonej kapusty
100 g masła
posiekana cebula
główka kapusty
sól
pieprz
(Pixabay / dbaezol)
Gołąbki w wyjątkowej odsłonie
Na początku gotujemy kaszę i ryż. Należy zrobić to w osobnych naczyniach. Mięso mielone trochę podsmażamy z cebulką na rozgrzanym maśle. Po wystygnięciu, składniki ze sobą łączymy. Farsz odstawiamy i bierzemy się za kapustę.
Z kapusty wycinamy głąb. Umieszczamy ją w garnku z osolonym wrzątkiem. Kiedy liście zaczną odchodzić, odławiamy je i odkładamy do wystygnięcia. Wycinamy z nich zgrubienie. Na każdym liściu umieszczamy trochę farszu. Całość zawijamy na gołąbki.
Dno garnka wyścielamy liśćmi kapusty. Układamy na nich nasze gołąbki. Wszystko zalewamy bulionem i sokiem z kiszonej kapusty. Gołąbki zakrywamy kapustą i gotujemy przez około 40 minut. Nasz specjał jest już prawie gotowy.
Do gołąbków możemy przygotować sos pomidorowy lub grzybowy. Idealnie będą się one komponowały z mięsnym farszem i posmakiem kiszonej kapusty. Gołąbki w tej odsłonie z pewnością szybko znikną z talerzy.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Źródło: Wapteka; WP Kuchnia