Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Jak szybko ugotować ziemniaki? Wystarczy dosypać do wrzątku 1 produkt
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 07.05.2022 11:05

Jak szybko ugotować ziemniaki? Wystarczy dosypać do wrzątku 1 produkt

Jak szybko ugotować ziemniaki? Wystarczy dosypać do wrzątku 1 produkt
canva/Hüseyin Zengin

Koniec z długim gotowaniem ziemniaków. Wystarczy, że do wrzątku dosypiesz szczyptę uwielbianego produktu. Bulwy będą miękkie już po 10 minutach. Jak szybko ugotować ziemniaki? Sięgnij po sodę oczyszczoną, jednak to nie jedyne rozwiązanie.

Ziemniaki to standardowy dodatek do obiadu. Oprószone szczypiorkiem lub koperkiem, podane z odrobiną masła smakują wyśmienicie w towarzystwie każdego rodzaju mięsa i ryb. Niestety ziemniaki gotują się zwykle 20- 30 minut, ziemniaki w mundurkach nawet 40 minut.

Jeśli chcesz znacznie przyspieszyć czas gotowania, wsyp do garnka szczyptę sody oczyszczonej. Ten trik skróci czas o ponad połowę. Ziemniaki możesz również przygotować w mikrofalówce, to kolejny sposób na ekspresowo ugotowane bulwy. Ziemniaki w mundurkach będą gotowe w 5-7 minut.

Jak szybko ugotować ziemniaki?

Dodanie szczypty sody oczyszczonej do ziemniaków skutecznie skróci czas gotowania. Obrane, pokrojone drobno ziemniaki włóż do garnka, wsyp sól i dodaj szczyptę sody oczyszczonej.

Do garnka wlej małą ilość wody, aby delikatnie przykrywała ziemniaki, garnek przykryj pokrywką i gotuj około 10 minut. Miękkie bulwy odparuj, odcedź i podaj, smacznego.

Gotowanie ziemniaków w mikrofalówce

Ziemniaki możesz również przygotować w mikrofalówce, będą gotowe po 4- 7 minutach. Wystarczy, że dokładnie umyjesz i wyszorujesz ziemniaki w mundurkach i nakłujesz je nożem, aby nie eksplodowały w urządzeniu.

Ziemniaki włóż do miski przeznaczonej do podgrzewania dań w mikrofalówce i wstaw do urządzenia ustawionego na pełną moc. Po 4 minutach możesz sprawdzić średnie bulwy, większe będą miękkie po 5-7 minutach, smacznego.

Ugotowane ziemniaki

Źródło zdjęcia: canva/ minadezhda

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: kuchnia.wp.pl