Smakosze.pl
pączki

Pixabay / RitaE

Jak szybko spalić kalorie z 1 pączka?

11 Lutego 2021

Autor tekstu:

Monika Dec

Udostępnij:

Tłusty czwartek to święto wszystkich smakoszy. Co zrobić, jeśli skusiliśmy się na pączka, pomimo tego, że jesteśmy na diecie? Śpieszymy z pomocą, jest kilka prostych sposobów, aby szybko spalić zbędne kalorie. Niektóre z nich są równi

Jedzenie pączków w tłusty czwartek to już tradycja. Wiele osób rezygnuje w tym dniu z restrykcyjnej diety. Niestety, przysmak należy do dość kalorycznych przyjemności. Co zrobić, aby jak najszybciej spalić kalorie z jednego pączka? 

Z czego składa się pączek?

Jeden pączek zawiera średnio od 250 do 350 kcal. W jego składzie znajduje się najczęściej: mąka pszenna, mieszanka ciasta drożdżowego, cukier i owocowe nadzienie. Warto wybierać pączki z jak najmniejszą liczbą konserwantów.

Głównym powodem, dla którego pączki nie są jednak zalecane w naszej codziennej diecie, jest sposób ich przygotowania - smażenie na głębokim tłuszczu, który  sprawia, że dietetycy załamują ręce.

Według informacji, podanych na stronie RMF.pl, Polacy zjadają w tłusty czwartek średnio 2 pączki. Co zrobić, aby jak najszybciej spalić niechciane kalorie? Śpieszymy z pomocą!

Jak najszybciej spalić kalorie z pączka?

Poza tradycyjnymi ćwiczeniami i dietą możemy spalić kalorie z pączków w dość kreatywny sposób. Niektóre z nich są naprawdę zaskakujące i doskonale wpisują się w atmosferę karnawału.

Po pierwsze, postaw na taniec. Podobno 30 minut pląsów na parkiecie sprawi, że niechciane kalorie odejdą w zapomnienie. Końcówka karnawału sprzyja tego typu aktywności, więc nie zwlekaj i tańcz! 

Według ekspertów również dobrym sposobem na stracenie kalorii jest 12 minut chodzenia po schodach, 50 minut jazdy na rowerze, 90 minut odkurzania i 60 minut robienia zakupów. Prawda, że nie brzmi to strasznie?

Jeśli nie chcesz martwić się o zbędne kalorie, postaw na słodycze w wersji fit. Dzisiaj podawaliśmy przepis na nieco lżejszą i zdrowszą wersję pączków od samej Ani Lewandowskiej. Link znajdziecie tutaj.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: rmf/onet.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

undefined

Podobne artykuły

Jak oczyścić spód patelni?

Porady

Genialny trick na doczyszczenie spodu patelni

Czytaj więcej >
pomidory

Porady

Prosty sposób na przyśpieszenie wzrostu pomidorów

Czytaj więcej >
młode ziemniaki

Porady

Wysokie ceny młodych ziemniaków

Czytaj więcej >
Jednorazowy młynek do pieprzu

Porady

Jak otworzyć jednorazowy młynek do przypraw?

Czytaj więcej >
Ogórki będą rosły fantastycznie

Porady

Piorunująco skuteczny nawóz do ogórków z pokrzywy

Czytaj więcej >
Rosół z curry

Porady

Dlaczego warto dodać do rosołu curry?

Czytaj więcej >