Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Kuchnia Smakoszy > Kieleckiego w takiej wersji jeszcze nie jadłam. Po pierwszej łyżeczce przetarłam oczy ze zdumienia
Aleksandra Proch
Aleksandra Proch 25.04.2024 15:57

Kieleckiego w takiej wersji jeszcze nie jadłam. Po pierwszej łyżeczce przetarłam oczy ze zdumienia

majonez
Fot. materiały własne

Majonez Kielecki od lat wzbudza niemałe kontrowersje. Jedni go kochają, inni nienawidzą Nie każdy jednak wie, że smak tego sosu można spotkać w innym miejscu, niż tylko półka w sklepie spożywczym. Jeśli jesteście ciekawi szczegółów koniecznie czytajcie dalej.

Majonez Kielecki z nowej odsłonie

Majonez Kielecki ma bardzo charakterystyczny smak. To chyba najbardziej octowy ze wszystkich szeroko dostępnych na rynku majonezów. Niemałym zaskoczeniem jest więc pomysł jednej z lodziarni, która postanowiła wykorzystać sos w nietypowy sposób. Pod czujnym okiem fachowców z Good Lood powstały bowiem…lody o smaku majonezu.

Pomysł w pierwszym odczuciu wydaje się szalony. Z drugiej strony świat poznał już nie takie smaki lodów. Kiedy tylko zobaczyłam lody majonezowe dostępne w ofercie, widziałam, że muszę je kupić. O moich wrażeniach możecie przeczytać poniżej.

lody.jpg
Fot. Facebook/LoodIsGood
Weź masło i zetrzyj na tarce. Za ten patent ktoś powinien dostać nagrodę

Skąd wziął się pomysł na lody o smaku majonezu?

Niektórych może zdziwić fakt, że lody o smaku Kieleckiego są znane już od jakiegoś czasu. Po raz pierwszy pojawiły się w ofercie lodziarni 3 lata temu. Smak był limitowany i wzbudzał wielkie emocje internautów. Jedni byli go bardzo ciekawi, inni deklarowali, że nigdy czegoś podobnego nie wezmą do ust.

W komentarzach pod ogłoszeniem nowego smaku nie zabrakło oczywiście słynnej majonezowej wojny. Do głosu doszli zwolennicy Dekoracyjnego od Winiary. Myślę jednak, że nie bez powodu to właśnie Kielecki wybrany został jako inspiracja dla lodów. W końcu zimny deser powinien mieć zdecydowany, wyraźnie wyczuwalny smak.

Od czego jednak wzięła się wizja majonezowych lodów? Wystarczy przestudiować profil lodziarni w portalu Facebook. Wygląda na to, że jeden z obserwujących stwierdził pewnego razu następującą rzecz:

W waszym wykonaniu nawet lody o smaku majonezu były pewnie smaczne

Good Lood potraktował to jako wyzwanie i tak to się zaczęło.

Jak smakuje majonez w połączeniu z lodami?

Lody o smaku Majonezu Kieleckiego można zdobyć na dwa sposoby. Pierwszy to wizyta w lodziarni i zamówienie lodów na miejscu. Drugi wymaga wejścia na stronę Good Lood i zamówienie lodów z dostawą do domu. Ja wybrałam tę drugą opcję.

Choć jestem fanką Majonezu Kieleckiego, trochę obawiałam się lodów nim inspirowanych. Nie zdecydowałam się wobec tego na zamówienie 500 ml lodów tylko w tym smaku. Na szczęście w takiej pojemności zamówić można aż 3 różne rodzaje. Koszt takiego pudełka wraz z dowozem wyniósł mnie niecałe 50 złotych.

lody (1).jpg
Fot. materiały własne

Z lekką dozą nieufności nałożyłam lody do miski. Spróbowałam i…stwierdziłam, że są zaskakująco smaczne. Jeśli jesteście sobie w stanie wyobrazić połączenie Kieleckiego z lodami śmietankowymi, to jest to chyba najtrafniejszy opis, jaki mogę zaproponować.

Lody są delikatne w smaku i mocno śmietankowe. Z drugiej strony charakterystyczny posmak majonezu jest wyczuwalny w przyjemny sposób. Przy najbliższej okazji chętnie kupię go ponownie

Zobacz, co stało się w niepozornym barze w stolicy. Koniecznie wypróbuj też ten 1-minutowy deser.

lody (2).jpg
Fot. materiały własne