Cudowne kotlety mielone po lwowsku Magdy Gessler. Przepis na dawny przysmak
Kotlety mielone każdy zna doskonale, a ich proces przygotowywania nie ma przed nami większych tajemnic. Mimo, iż nasze polskie mielone to prawdziwy smakołyk, istnieje sposób, by wynieść ich smak na kolejny poziom. Wystarczy przygotować je po lwowsku.
Magda Gessler zaprezentowała swojego czasu doskonały przepis na kotlety mielone po lwowsku, które wyprzedzają ich tradycyjną wersję w znacznym stopniu. Sekretem jest użycie piersi z kurczaka, która nadaje daniu delikatności i aksamitności.
Kotlety mielone jakich nie jadłeś
Ich klasyczna wersja jest dość ciężkostrawna, bowiem użycie tłustej wieprzowiny sprawia, że danie obfituje w niezdrowy tłuszcz. Z tego powodu żołądek musi włożyć znacznie więcej energii w trawienie, dlatego można po takim obiedzie czuć ból brzucha i mieć niestrawność, objawiającą się gazami.
Kurczak jest znacznie chudszym mięsem, a odpowiednio drobne zmielenia sprawi, że finalne kotlety będą również bardzo delikatne. Za należyty smak odpowiadają gałka muszkatołowa i ser, który dostarcza także dużej dozy sytości.
Poszukujesz ciekawych przepisów na doskonałe dania? Sprawdź ten artykuł, w którym zdradzamy recepturę na wilgotne ciasto drożdżowe. W tym tekście pokazaliśmy przepis na pierogi ruskie sprzed 100 lat.
Przepis na kotlety po lwowsku
Składniki:
500 g piersi z kurczaka
300 g żółtego sera
1 bułka czerstwa
bułka tarta
2 żółtka jajka
łyżka masła
sól, pieprz
gałka muszkatołowa
masło klarowane do smażenia
Zacznij od przygotowania piersi z kurczaka. Mięso z kurczaka dokładnie umyj oraz oczyść z ewentualnych żyłek oraz chrząstek. Mięso zmiel w maszynce i umieść w misce. Do mięsa dodaj żółtka, starty żółty ser, wcześniej namoczoną bułkę, miękkie masło oraz przyprawy do smaku.
Masę należy dobrze wyrobić - przez około 2, 3 minuty zagniataj, by składniki się ze sobą równomiernie połączyły, a mięso zmieniło swoją konsystencję w coś na kształt ciasta. Wyrobioną masę uformuj w kształt kotletów mielonych i zapanieruj w bułce tartej.
Na patelni rozgrzej sporą ilość masła klarowanego, które ma znacznie wyższy próg dymienia niż zwykłe masło. Kotlety wykładaj na gorący tłuszcz i smaż na złoty kolor z obu. Podawaj od razu - najlepiej ze świeżą mizerią oraz kartoflami z koperkiem. Smacznego.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Po krzywych burakach kolejna wielka akcja Lidla z innym warzywem. Powodem zbyt obfite plony
Nie ma skali, żeby opisać jak cudowne wychodzą pierogi ruskie z przepisu z 1920 roku
Źródło: ofeminin.pl