Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Przepisy > Kultowe, ekspresowe ciasto bez pieczenia "Góra lodowa" - wymarzony deser
Adam Moskal
Adam Moskal 09.02.2022 01:00

Kultowe, ekspresowe ciasto bez pieczenia "Góra lodowa" - wymarzony deser

Kultowe, ekspresowe ciasto bez pieczenia "Góra lodowa" - wymarzony deser
Screen z filmu na kanale Kuchnia Magdy na YouTube

Ciasto bez pieczenia jest wygodnym sposobem na przygotowanie pysznego deseru bez konieczności używania piekarnika. Taki przysmak wywoła zachwyt u wszystkich, którzy będą mieli szansę spróbowania. Ciasto "Góra lodowa" jest połączeniem masy budyniowej, herbatników i biszkoptów, a więc prawdziwy raj dla łakomczuchów.

Ciasto bez pieczenia "Góra lodowa" jest delikatne niczym chmurka i rozpływa się w ustach już od pierwszego kęsa. Jego dużą zaletą jest wyjątkowy wygląd, ponieważ wystarczy jeden rzut oka, aby docenić kunszt.

Przepis na ciasto bez pieczenia "Góra lodowa"

Składniki:

Masa budyniowa:

  • 1 l mleka

  • 4 żółtka

  • 3 paczki budyniu waniliowego

  • 1 szklanka cukru

  • 1,5 łyżki mąki

  • kostka masła

Polewa:

  • 150 ml wody

  • kostka masła

  • 250 g mleka w proszku

  • 2/3 szklanki cukru

  • 2 łyżki kakao

Dodatkowo:

  • 200 g herbatników kakaowych

  • 1 paczka okrągłych biszkoptów

Zacznij od przygotowania masy budyniowej. Wlej 1 szkl. mleka do miski, dodaj żółtka, budyń, cukier i mąkę. Wymieszaj całość rózgą. Resztę mleka wlej do garnka, postaw go na gazie i doprowadź do wrzenia.

Wlej do niego masę budyniową, zagotuj i cały czas mieszaj. Przelej budyń do miski i przykryj folią spożywczą. Odstaw do ostudzenia. Następnie połącz masę z masłem o temperaturze pokojowej, mieszając ją mikserem na puszystą konsystencję.

Formę wyłóż papierem do pieczenia, na dnie ułóż herbatniki, przełóż je połową masy budyniowej. Na niej połóż resztę herbatników i przykryj je drugą połową budyniu. Biszkopty przekrój na pół i wbijaj je w równych rzędach w masę.

Na koniec zajmij się polewą. Do garnka wlej wodę, dodaj masło i cukier. Postaw go na gazie. Gdy wszystko się ze sobą połączy, dodaj do płynu mleko w proszku i zmiksuj. Wylewaj połowę polewy na ciasto wąskim strumieniem. Drugą połowę zmieszaj z kakao i również polej po cieście. Schowaj je na kilka godzin do lodówki. Smacznego.

Jeśli masz ochotę na więcej ciekawych informacji ze świata kulinariów, zajrzyj na naszą stronę. Z tego artykułu dowiesz się, jak zrobić klasyczną chałkę. Ten tekst wyjawia przepis na puszyste ciasto czekoladowe bez pieczenia.

Mieszanie ciasta

Źródło zdjęcia: canva/photovs, Getty Images

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: kwestiasmaku

Zapraszamy na nasz Instagram

Tagi: Ciasto
Wybór Redakcji
Tymbark napoje
Koniec kultowych tekstów z kapsli Tymbarku? Marka zapowiada nowy rozdział
rabarbar
Zapomnij o męczarni z ciastem drożdżowym. Rabarbar najlepiej smakuje w tej postaci
Nowy hit w kuchniach Polaków fot. Canva Pro
Nowy hit w kuchniach Polaków. Tańszy sprzęt może zastąpić air fryera
Młode ziemniaki
Tomasz Strzelczyk pokazał, jak czyści młode ziemniaki. Nie wiem, jak na to wcześniej nie wpadłam
Dorsz
Babcia zdradziła mi stary patent na soczystego dorsza. Nigdy więcej suchej i wiórowatej ryby
grzyby w koszyku
Rozpoznasz grzyby po zdjęciach? Quiz dla doświadczonych grzybiarzy
Wybór Redakcji