Mleko księżycowe na lepszy sen. Idealny napój na wieczór
Masz trudności z zasypianiem? Proponujemy mleko księżycowe na lepszy sen. Ten napój jest idealny na wieczór, bo pomaga się rozluźnić. Oprócz gorącego mleka zawiera też kilka tajemniczych składników. Jest aromatyczny, smaczny i wygląda bardzo apetycznie.
Nadmiar obowiązków i stres mogą doprowadzić do tego, że wieczorem trudno jest nam zasnąć. Zamiast się zrelaksować, analizujemy bowiem wydarzenia z dnia i ponownie dostarczamy sobie adrenaliny.
Jak można sobie pomóc z tym problemem? Dobrym, bo naturalnym sposobem jest sięgnięcie po napój, który zmniejsza stres i pomaga w zasypianiu. Jest nim moon milk, czyli mleko księżycowe. Przyrządza się je na bazie mleka, przypraw i innych, naturalnych dodatków. Ma właściwości wyciszające, zmniejsza też ryzyko wystąpienia nowotworów.
Mleko księżycowe na lepszy sen — przepis
Składniki:
1 szklanka mleka krowiego lub roślinnego
1/2 szklanki wody
1 daktyl
ok. 1,5 cm świeżego imbiru
szczypta pieprzu
szczypta gałki muszkatołowej
1/2 łyżeczki mielonego cynamonu
1/2 łyżeczki kurkumy
1-2 nasiona kardamonu
1 łyżeczka masła ghee lub masła klarowanego
Przygotowanie napoju
Do rondelka wlej mleko i wodę. Dodaj pokrojony daktyl i starty imbir. Dodaj też pozostałe przyprawy.
Płyn z dodatkami podgrzej do zagotowania. Potem zmniejsz ogień i trzymaj mleko na małym ogniu ok. 10 minut, uważając, by nie wykipiało.
Napój zestaw z ognia, przecedź przez sitko. Dodaj do niego masło, poczekaj, aż się stopi, wymieszaj i pij napój, póki jest dobrze ciepły.
Wskazówka:
Do napoju możecie też dodać 1 łyżeczkę sproszkowanej ashwagandhy — indyjskiej wersji żeń-szenia. Zioło to doskonale redukuje stres.
Na naszej stronie znajdziesz recepturę na napar z zielonej sałaty, który również zapewnia dobry sen. Dowiecie się także, czego nie jeść wieczorem.
Źródło zdjęcia: canva/Svetlana Lazhko
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Dlaczego jabłka w sklepie są błyszczące? Odpowiedź odbiera apetyt
4 sposoby na pudełka po jajkach. Koniec z niepotrzebnym marnowaniem
Źródło: zdrowie.radiozet