Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Moja babcia wkładała koper do szuflady. Po latach poznałem zadziwiający powód
Maciej Jurczyk
Maciej Jurczyk 25.06.2024 16:34

Moja babcia wkładała koper do szuflady. Po latach poznałem zadziwiający powód

szuflada kuchenna i koper
Fot. Canva/Jupiterimages, klozik

Koper to nie tylko dodatek do ogórków. Ma także inne kuchenne zastosowanie. Z nim problem z insektami rozwiążesz bez problemu. Dowiedz się, na czym polega ten skuteczny sposób i zastosuj go w swojej kuchni. 

Koper nie tylko słoików

Niezbędnym dodatkiem wielu dań jest koper. Nie każdy jednak wie, że można użyć go także do czegoś innego niż do kiszenia ogórków. Jego zapach ma cudowne zastosowanie, dzięki któremu pozbędziesz się powszechnego problemu, z którym mierzy się niejedna kucharka.

Z dalszej części artykułu dowiesz się dokładnie, o co chodzi i poznasz niezwykłe zastosowanie kopru. Kiedy poznasz sposób, będziesz stosować go bardzo często. 

koper 2.jpg
Fot. Canva/igorartmd
Jesz gofry na ulicy? To niekulturalne. Ekspertka dopuszcza taką możliwość jedynie pod 1 warunkiem

Koper idealny na insekty

Włożenie kopru do szuflady szafki kuchennej sprawi, że pozbędziesz się moli spożywczych. Te insekty atakują szczególnie suche i sypkie produkty. Problem jest popularny i trudny do rozwiązania. Bardzo często przeznaczone do tego produkty chemiczne okazują się nieskuteczne. Na szczęście istnieje sposób oparty na naturalnym produkcie, jakim jest koper. Wystarczy umieścić go w szafce kuchennej, a charakterystyczny zapach rośliny odstraszy szkodniki. 

Nie tylko koper

Insektów z kuchni i szafek pozbędziesz się także za pomocą innych naturalnych produktów, które stosuje się do przyprawiania dań. Jeżeli nie odpowiada ci zapach kopru, zastąp go liśćmi laurowymi, lawendą, skórką pomarańczy lub szklanką z octem. Pamiętaj, że zanim umieścisz, któryś z produktów w szafce lub szufladzie należy ją opróżnić i dokładnie wyczyścić. Tylko wtedy koper lub inny produkt będzie miał zastosowanie i okaże się skuteczny. Sprawdź, jaki sezonowy owoc jest najzdrowszy oraz poznaj sposób Strzelczyka na młode ziemniaki

liście laurowe.jpg
Fot. Canva/stuartbur