Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Jesz gofry na ulicy? To niekulturalne. Ekspertka dopuszcza taką możliwość jedynie pod 1 warunkiem
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 25.06.2024 11:08

Jesz gofry na ulicy? To niekulturalne. Ekspertka dopuszcza taką możliwość jedynie pod 1 warunkiem

gofr
Fot. Canva/tmeks, IG/irenakminskaradomska

Goframi zajadają się mali i duzi smakosze. Jemy je od Bałtyku aż po Tatry. Jednak dr Irena Kamińska-Radomska zwraca uwagę na sposób spożywania tego letniego przysmaku. Jeden szczegół jest niezwykle istotny. 

Gofry, czyli nieelegancki smakołyk?

Gofry kupimy niemal w całej Polsce. Budki i lokale gastronomiczne oferują ten letni przysmak z całą masą dodatków. Gofry jemy z dżemem, czekoladą, owocami, polewami i bitą śmietaną. Słodki przysmak ma dużo kalorii, ale kto, by o nich myślał podczas letniego wypoczynku. 

Jednak dr Irena Kamińska-Radomska, która jest ekspertką w dziedzinie savoir- vivre, zwraca uwagę na jedną rzecz. Mianowicie chodzi o jedzenie gofrów. Kamińska-Radomska na swoim Instagramie opublikowała filmik, w którym mówi:

Pytacie mnie, czy można elegancko zjeść gofera z dżemorem

Natychmiast sama sobie odpowiada:

Elegancja jest w nas

gofry
Fot. Canva/baibaz
Wszyscy czekają na wiosenną koperkową według Ani Starmach. I jedzą, aż im się uszy trzęsą

Jak elegancko zjeść gofra?

Zwykle bierzemy gofra w dłoń i z apetytem pałaszujemy. Chrupiące ciasto i pyszne dodatki sprawiają, że zapominamy o bożym świecie. Jednak dr Irena Kamińska-Radomska pozostaje czujna. Radzi, w jaki sposób można elegancko zjeść gofra. Ekspertka mówi w filmiku opublikowanym na swoim Instagramie:

Wystarczy poprosić, żeby tego gofra przeciąć na pół, ale po przekątnej i zjadamy dokładnie tak samo jak tosta, właśnie takim trójkącikiem

Dr Irena Kamińska-Radomska na filmiku zademonstrowała, w jaki sposób zjeść gofra. Widać, że kosztowanie tego letniego przysmaku sprawiło jej radość. Ekspertka nawet lekko ubrudziła się tym lubianym deserem.

Fani reagują na rady ekspertki

Obserwatorzy dr Ireny Kamińskiej- Radomskiej nie pozostali obojętni na jej cenne rady. Docenili też humor i dystans, z jakim ekspertka odniosła się do tematu jedzenia gofrów. Internauci pisali:

Barwo pani Ireno, dystans to elegancja, której muszę się nauczyć

Uwielbiam! W każdym ani filmie widać kulturę i klasę. Nawet jeśli coś ma być żartem

Elegancja z poczuciem humoru

Rada ekspertki może ułatwić jedzenie gofrów i sprawić, że mniej się ubrudzimy podczas jedzenia tego deseru. Skorzystacie z rady dr Ireny Kamińskiej- Radomskiej? Wystarczy gofra przekroić na ukos. Pisaliśmy o tym, jakie są korzyści z jedzenia agrestu. Radziliśmy też, jakie rośliny posadzić koło koperku, by rósł jak szalony. 

Źródło: IG/irenakaminskaradomska

Tagi: Deser Danie Dieta