Dieta ogórkowa zyskuje na popularności
Canva.com / Ls9907

Na czym polega dieta ogórkowa?

Bez wątpienia dieta ogórkowa jest godna zainteresowania. Dzięki niej można w łatwy sposób pozbyć się zbędnych kilogramów. Jednak zalet jest znacznie więcej. Nie bez powodu dieta ogórkowa podbija internet i sięga po nią coraz więcej osób.

Dieta ogórkowa może zaskoczyć niejednego smakosza. Nie od dziś wiadomo, że uwielbiane zielone warzywa są zdrowe, jednak mało kto zdecydowałby się na sięganie głównie po nie. Na czym polega dieta ogórkowa?

Dieta ogórkowa pozwala szybko schudnąć

Codzienna dieta odgrywa bardzo ważną rolę w życiu każdego z nas. Nie da się ukryć, że poniekąd jesteśmy tym, co jemy. W związku z tym odpowiednio dobrany jadłospis może pomóc nam w zachowaniu zdrowia. Dieta ogórkowa jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które w krótkim czasie chcą pozbyć się zbędnych kilogramów.

Niedawno na naszym portalu prezentowaliśmy dwutygodniową dietę, która nie wymaga wyrzeczeń. Dziś pod lupę weźmiemy inny sposób na schudnięcie. Dieta ogórkowa może spowodować utratę wagi rzędu 7 kilogramów w tydzień.

Jak sama nazwa wskazuje, dieta ogórkowa składa się w znacznej mierze z ogórków. Zastępuje się nimi praktycznie wszystkie warzywa w jadłospisie. Oprócz nich można jadać jajka, mięso z kurczaka, ryby, brązowy ryż, ziemniaki oraz orzechy.

Niezwykłe zalety morwy białejNiezwykłe zalety morwy białejCzytaj dalej

Jakie zalety ma dieta ogórkowa?

Dieta ogórkowa pozwala odpowiednio nawodnić i oczyścić organizm. Wszystko dlatego, że ogórki są niskokaloryczne i składają się głównie z wody. Oprócz tego możemy spodziewać się poprawy wyglądu cery. Warzywa w swoim wnętrzu skrywają składniki odżywcze takie jak:

  • potas
  • miedź
  • mangan
  • witamina C
  • witamina K
  • witaminy z grupy B

W ogórkach znajdziemy także substancje o właściwościach przeciwzapalnych oraz przeciwutleniającym. Musimy jednak pamiętać o tym, że te zielone warzywa nie zawierają zbyt wiele wskazanych składników odżywczych. W związku z tym, po zakończeniu diety konieczne jest podjęcie również innych kroków.

Dieta ogórkowa

(Canva / SUSANSAM)

Ważne zasady dotyczące diety ogórkowej

Kiedy dieta ogórkowa dobiegnie już końca, wówczas bardzo łatwo o efekt jo-jo. Dotyczy to wszystkich jadłospisów, które pozwalają na szybki spadek wagi. Właśnie dlatego po zakończeniu diety na bazie ogórków, musimy przestrzegać istotnych zasad.

Po diecie ogórkowej codziennie trzeba pić minimum 1,5 litra wody. Należy unikać produktów spożywczych bogatych w tłuszcz i cukier. W codziennym jadłospisie muszą zagościć warzywa i owoce, a posiłki powinny być jadane regularnie.

Już same wyrzeczenia po diecie ogórkowej powinny pomóc nam w schudnięciu. Pamiętajmy jednak, że najlepszym wyjściem jest udanie się do dietetyka, który dokładnie powie nam, jak powinien wyglądać nasz codzienny jadłospis. Warto wypróbować także wyjątkowy napar z banana.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Wprost Zdrowie i Medycyna; ABC Zdrowie; Dom Pełen Pomysłów

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł