Smakosze.pl Porady Niebywałe, jak Gessler robi kiszone ogórki. Ta zasada jest najważniejsza
Facebook/ Magda Gessler, Canva

Niebywałe, jak Gessler robi kiszone ogórki. Ta zasada jest najważniejsza

12 maja 2023

Ogórki kiszone są lubiane przez wiele osób. Są one doskonałym dodatkiem do dań obiadowych czy kanapek. Stanowią dobre źródło witamin i wartości odżywczych. Jednak mimo, że ich przygotowanie jest całkiem proste- często dochodzi do wpadek. Ogórki kiszone nie wychodzą. Magda Gessler ma pewien sprawdzony patent na ich przygotowanie. Koniecznie sprawdźcie jaki.

Ogórki kiszone- jedz je na zdrowie

Ogórki kiszone są doskonałym źródłem witamin z grupy B i do tego dostarczają nam kwas mlekowy, który powstaje w wyniku fermentacji. Te kwaśne ogórki zawierają w sobie witaminy probiotyczne, które działają zbawiennie na nasz organizm . Podnoszą odporność i regulują pracę układu trawiennego. Obniżają też poziom cholesterolu we krwi.

Ogórki kiszone są produktem niskokalorycznym. W 100g produktu zawierają tylko 12 kcal. Ich jedzenie sprzyja zachowaniu szczupłej sylwetki. Natomiast sok z ogórków kiszonych jest niczym izotonik. Niegdyś jego picie zalecano na złagodzenie bólów głowy i bóle gardła.

Mistrzowie kuchni tylko tak robią pieczone ziemniaki. Zawsze pamiętają o 1 dodatku

Kłopoty z kiszeniem ogórków

Kiszenie ogórków wydaje się bardzo proste. Właściwie każdy kucharz ma własny, autorski sposób na ukiszenie ogórków. Przeważnie wystarczy odpowiednia ilość ogórków, wrzątku, czosnek, koper i chrzan.

Niektórzy kucharze dodają jeszcze liście czarnej porzeczki czy zielone liście dębu. Jednak zdarza się, że coś pójdzie nie tak i ogórki nam nie wyjdą. Gdzie można popełnić błąd? Czy w proporcjach składników? A może w doborze ogórków? Wszak one są tu podstawą.

Sekret Magdy Gessler na kiszenie ogórków

Magda Gessler stawia na odpowiednie ogórki. Wybiera tzw. kwaszeniaki, czyli ogórki gruntowe o chropowatej skórce. Ogórki koniecznie muszą być polskie. Sławna restauratorka zaleca też użycie soli niejodowanej.

Składniki:

  • 1 kg małych ogórków gruntowych
  • gałązka kopru
  • kilka liści wiśni
  • liść i korzeń chrzanu
  • 2 ząbki czosnku
  • sól niejodowana- 2 płaskie łyżki na litr wody

Ogórki trzeba dokładnie umyć i ciasno poukładać je w słoikach. Wkładamy do nich liście wiśni, które mają zapewnić jędrność ogórkom. Wodę zagotowujemy z solą i zalewamy nią ogórki. Muszą być one pokryte w całości solanką. Słoiki zakręcamy. ustawiamy do góry dnem. Po kilku godzinach powinny się zassać. Wtedy ogórki możemy przenieść do spiżarni czy piwnicy. Już wcześniej pisaliśmy o ogórkach kiszonych . Radziliśmy też, co zrobić, żeby ogórki nie wyszły gorzkie.

ogórki

Źródło: haps.pl

Strzelczyk zdradził sekret idealnej szczawiowej. Jego rada jest bezcenna
Ten chleb będzie świeży nawet rok. Nie uwierzysz, jak się go robi
Obserwuj nas w
autor
Katarzyna Rachańska

Redaktorka portalu Smakosze.pl z pasją poznająca nowe smaki i potrawy. Ciekawa nie
tylko oryginalnych dań, ale też ich twórców. Uwielbia ciasta, desery i wyborną kawę, bez
której nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: jakub.kossakowski@smakosze.pl
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy