Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Restauracje > Niepokojące nagranie z restauracji McDonald's
Adam Moskal
Adam Moskal 11.04.2021 02:00

Niepokojące nagranie z restauracji McDonald's

Pracownik McDonald's może mieć kłopoty
tiktok/@mikky.d0

McDonald's można uznać za spory ewenement na skalę światową - lokale tej sieci można znaleźć w praktycznie każdym zakątku świata, a smak jedzenia oferowanego przez firmę, zna większość ludzi. Z tego powodu mało kto zastanawia się, jak wygląda przygotowywanie posiłków. 

W aplikacji TikTok wielu pracowników fast foodów zdradza tajniki gotowania kanapek i innych produktów "od kuchni" - takie nagrania są bardzo popularne i zdobywają wielu widzów. Jeden z tiktokerów pokazał nagranie, które jednak nie spodobało się użytkownikom Internetu, w końcu nikt nie chce jeść nadgryzionej kanapki.

Pracownik sieci McDonald's zszokował Internet

Na przestrzeni kilku dni film użytkownika o nicku mikky.d0, zdobył prawie 2 miliony wyświetleń i ponad 3.5 tysiąca komentarzy. Trzeba przyznać, że taki wynik robi spore wrażenie. Wystarczy jednak zobaczyć, co jest w nim zawarte, aby natychmiast stracić apetyt. 

Pracownik, którego zadaniem jest przygotowywanie kanapek dla głodnych klientów, wkłada do kanapki Bacon McDouble nadgryzionego wołowego kotleta, następnie uzupełnia ją o ser i jeszcze jeden, tym razem cały, kotlet oraz drugą część bułki. Całość pakuje w papier i przekazuje do wydania. Film okraszony został prześmiewczym opisem "byliśmy trochę głodni". 

Źródło: tiktok/@mikky.d0

Internet nie przyjął filmu pozytywnie

Choć tiktoker szybko odpowiedział na negatywny odzew i zapewnił, że filmik jest jedynie dowcipem, a kanapka nigdy nie trafiła w ręce klientów, to mało kto uznał żart za zabawny. Komentujący wskazują, że w czasie gdy pandemia szaleje na całym świecie, takie zachowanie stwarza ogromne ryzyko zwiększenia zakażeń. 

Chcesz poznać więcej ciekawych wiadomości ze świata kulinariów? Sprawdź ten artykuł, w którym przekazujemy informacje o wycofywaniu bardzo popularnej kanapki z menu sieci McDonald's. W tym tekście z kolei zdradzamy doniesienia o salmonelli w 10 tonach mięsa z Polski, które zostało wysłane do Bułgarii. 

Co ciekawe, zachowanie widoczne na nagraniu nie spodobało się wyżej postawionym ludziom w firmie McDonald's. Przełożeni mikky.d0 szybko zareagowali na niepokojące doniesienia o złamaniu zasad sanitarnych w lokalu i poinformowali w oficjalnym oświadczeniu o przeprowadzeniu kontroli jakości restauracji, w której pracuje właściciel filmu. 

Źródło: tiktok/@mikky.d0

Tiktoker może ponieść surowe konsekwencje

Przygotowywanie posiłków pokazane na tych filmach nie spełnia rygorystycznych standardów jakości i bezpieczeństwa żywności, które stosujemy, badamy więc sprawę - czytamy między innymi w komentarzu firmy McDonald's dla portalu Daily Dot. Można spodziewać się, że pracownik odpowiedzialny za całe zdarzenie, zostanie ukarany.

W dalszej części oświadczenia firma zapewnia, że dostarczenie klientom jedzenia wysokiej jakości, odpowiedniej obsługi, a także bezpiecznego i czystego miejsca pracy, jak i konsumpcji, jest dla nich najważniejsze. A co wy sądzicie o takich "żartach"? Dajcie nam znać w komentarzach na naszym Facebooku. 

Źródło: tiktok/@mikky.d0

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: o2.pl; tiktok.com/@mikky.d0

Zapraszamy na nasz Instagram