Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Show-biznes od kuchni > Niewiarygodne ile trzeba zapłacić za sernik od Lewandowskiego. Taniej już nawet u Gessler
Aleksandra Proch
Aleksandra Proch 30.03.2023 11:18

Niewiarygodne ile trzeba zapłacić za sernik od Lewandowskiego. Taniej już nawet u Gessler

ekskluzywny sernik w ekskluzywnej cenie
Canva / RoamBabakin ; Instagram @rl9

Restauracja Lewandowskiego poszerzyła ostatnio asortyment. Być może zainspirowany nadchodzącymi świętami piłkarz, tym razem wprowadził do menu aż 4 rodzaje sernika. Okazuje się jednak, że taki deser do najtańszych nie należy. Cena proponowana w Nines zdeklasowała nawet słynną Gessler.

Sernik Roberta Lewandowskiego bije rekordy drożyzny

Magda Gessler od lat słynie z wysokich cen proponowanych przez siebie specjałów. Lewandowski, którego powyższe zdjęcie pochodzi z jego oficjalnego konta na portalu Instagram, zapragnął chyba jednak wygrać mecz o to, gdzie zostawimy więcej pieniędzy. W menu jego lokalu kwota widniejąca przy serniku zwala z nóg. Czy to ciasto może być warte ponad 100 zł za kilogram?

Jak podać białą kiełbasę w święta? Strzelczyk ma prostą, przepyszną propozycję

Sernik to nowa propozycja w restauracji Roberta Lewandowskiego

Kawałek pysznego sernika to coś, na co niejedna osoba ma ochotę. Taki zapał może jednak zostać raz dwa ostudzony. Patrząc na ceny ciasta w lokalu popularnego sportowca pozostaje obejść się smakiem. W obecnych ciężkich czasach nie każdy może sobie na taką rozrzutność pozwolić.

Oferta serników w lokalu Roberta Lewandowskiego zwiększyła się ostatnio z jednego do pięciu. Deser dostępny jest w 4 różnych wariantach smakowych. Do menu wciągnięte zostało również sernikobrownie, czyli połączenie 2 rodzajów uwielbianych wypieków. Żadna z tych pozycji nie należy niestety do najtańszych.

W wymienionym w menu składzie sernika znajdziemy serek philadelphia, belgijską czekoladę i dodatki smakowe. Są one charakterystyczne dla każdej z wersji. Jest to więc między innymi masło orzechowe, owoce, kruszonka i polewa czekoladowa. Czy jakikolwiek z tych produktów usprawiedliwia kwotę, z której przyjdzie nam się rozliczyć u kelnera?

Jak wypada sernik Lewandowskiego w porównaniu do oferty Magdy Gessler?

Lewandowski swoje serniki sprzedaje na porcje. Większość z nich sprzedawana jest w porcjach ważących 235 gramów. Cena za taką przyjemność to 27 złotych. Drożej wychodzi zamówienie sernikobrownie, które kosztuje tyle samo, jednak za jedynie 220 gramów.

Porcje sernika dostaniemy także w lokalu prowadzonym przez Magdę Gessler. Mowa o jej słynnym Słodki-Słony. Już na pierwszy rzut oka widać, że restauratorka rozsądniej podchodzi do wyceniania swoich wyrobów. Porcja sernika krakowskiego kosztuje 22 złote, zaś serniczka z kajmakiem- 20 złotych.

Jak kształtują się te kwoty, kiedy przeliczymy je na cenę za każdy kilogram? Magda Gessler wypada zauważalnie taniej. Jej wypiek dostępny jest za 100 złotych za kilogram. Spójrzmy, co u słynnego piłkarza.

Sernik z białą czekoladą, sernik z masłem orzechowym i sernik z gorzką czekoladą kosztują tyle samo. Cena, wcale nie mała, wynosi niemal 115 złotych za kilogram. Sernikobrownie wskakuje zaś na niechlubne pierwsze miejsce tej rywalizacji. Koszt jego zakupu to zawrotne ponad 120 złotych za kilogram

Sernik to nie jedyny rekordowo drogi deser dostępny w lokalu Roberta. Pyszny i delikatny wypiek lepiej zrobić własnoręcznie w domu.

porcja sernika na tacy.png
Canva / Ugur Karakoc

Źródło: nines; slodkislony