Nikt nie robi schabowych jak Rączka. „Żadnego mleka nie trza", jest inny warunek
Kotletów schabowych nikomu nie trzeba zachwalać. Polacy uwielbiają ich smak i zwykle mięso moczą w mleku przed przyrządzeniem schabowych. Jednak śląski kucharz Remigiusz Rączka przekonuje, że nie musimy używać mleka do moczenia schabu. Zaznacza, że mięso musi spełnić jeden ważny warunek.
Kotlety schabowe według Remigiusza Rączki
Remigiusz Rączka jest śląskim kucharzem, który swoje przepisy i patenty na gotowanie prezentuje na antenie telewizji regionalnej TVP3. Kucharz prężnie działa też w sieci i radzi pasjonatom gotowania, w jaki sposób przyrządzać rozmaite potrawy. Remigiusz Rączka na swój kulinarny warsztat wziął kotlety schabowe.
Ich smak niektórym śni się po nocach. Soczyste mięso i chrupiąca panierka jest tym, co chcemy uzyskać w kuchni. Zwykle przed przyrządzeniem schabowych mięso moczymy w mleku. Ten zabieg ma sprawić, że schab nabierze delikatności, będzie soczysty i mięciutki. Jednak Remigiusz Rączka przekonuje, że wcale nie musimy tego robić.
Już nie moczę suszonych grzybów w mleku. Teraz zalewam je wodą z 2 dodatkamiMoczyć czy nie moczyć schab przed przyrządzeniem?
Wiele osób moczy schab w mleku z dodatkiem cebuli i przypraw. Tak przygotowane mięso zamienimy w mięciutkie i delikatne schabowe. Danie przecież ma się rozpływać w ustach. Jednak zdaniem kucharza Remigiusza Rączki możemy zrezygnować z moczenia mięsa w mleka.
Możemy to zrobić tylko pod jednym warunkiem. Chodzi o mięso, które jest wysokiej jakości i pochodzi z młodego osobnika. Jeśli właśnie taki schab mamy, to nie moczymy go w mleku, ale rozbijamy. Nacieramy mięso solą i pieprzem. Efekt zachwyci każdego smakosza.
Jak zrobić schabowe z przepisu Remigiusza Rączki?
Składniki:
- 1 kg schabu z kością
- 400 g słoniny
- ½ szklanki mąki pszennej
- 4 jajka
- 200 g bułki tartej
- sól
- pieprz
Przygotowanie schabowych zaczynamy pokrojenia słoniny w kostkę, wrzucenia do garnka i smażeniu aż się wytopi. Na tym tłuszczu będziemy smażyć schabowe. Schab myjemy i oczyszczamy, a następnie dzielimy go na kotlety. Rączka podkreśla, że dobry kotlet z kością powinien być dość gruby. Dlatego schab kroimy w 2 cm plastry. Wylewamy odrobinę wody na deskę, na której będziemy rozbijać mięso.
To zapewni lepszą wilgotność schabu podczas rozbijania. Po rozbiciu mięso nacieramy je solą i świeżo zmielonym pieprzem. Do miseczki wbijamy jajka, roztrzepujemy je, do pozostałych misek wsypujemy mąkę i bułkę tartą. Schabowe smażymy na tłuszczu ze słoniny. Kotlety obtaczamy w mące, jajku i bułce tartej. Kładziemy na rozgrzany tłuszcz i smażymy z dwóch stron na rumiany kolor. Pisaliśmy o tym, ile kosztują kolacje sylwestrowe w restauracjach celebrytów. Radziliśmy, co dodać do rosołu, by wyszedł pyszny.
Źródło: gotujmy.pl