Smakosze.pl
Ocet jabłkowy skrywa pewne sekrety

Canva.com / YelenaYemchuk

Dlaczego warto pić na czczo ocet jabłkowy?

12 Marca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Ocet jabłkowy skrywa niezwykłe właściwości, które doceni wielu smakoszy. Zaleca się jego spożywanie podczas odchudzania. Powinno się po niego sięgać na 20 minut przed posiłkiem. Jednak ocet jabłkowy posiada o wiele więcej zalet.

Ocet jabłkowy jest znany ludzkości już od czasów starożytnych. Już wtedy uznawano go za bardzo zdrowy produkt. Pito go w przypadku wielu przypadłości. Współczesna nauka potwierdza, że ocet jabłkowy może pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie.

Jakie sekrety skrywa ocet jabłkowy?

Ocet jabłkowy dodajemy do różnych potraw. Niektórzy wzbogacają nim sałatki lub zupy. Dzięki niemu dania zyskują charakterystyczny kwaskowy smak. Niepozorny ocet jabłkowy skrywa wiele cennych właściwości, obok których ciężko przejść obojętnie.  

Ocet jabłkowy ma długą historię. Portal Poradnik Zdrowie donosi, że znano go nawet 5 tysięcy lat przed naszą erą. W związku z tym towarzyszy on ludzkości niemal od początków cywilizacji. Już Hipokrates zalecał jego spożywanie w przypadku kaszlu oraz przeziębienia. W takiej sytuacji należało zmieszać go z miodem.  

(Canva.com / IngridHS)

Ocet jabłkowy może nam przynieść wiele korzyści. Jedną z nich jest bez wątpienia wsparcie podczas odchudzania. Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portalu Racjonalni, ocet jabłkowy zawiera pektyny, które pobudzają enzymy trawienne. Dzięki temu szybciej odczuwamy uczucie sytości. Rzecz jasna sam ocet jabłkowy nie zastąpi nam ćwiczeń i zbilansowanej diety.

Najlepiej sięgać po ocet jabłkowy na 20 minut przed pierwszym posiłkiem. Wystarczy jedna lub dwie łyżki dziennie. Ocet jabłkowy możemy rozcieńczyć wodą. Nie zaszkodzi wzbogacić go o miód. Niedawno wspominaliśmy o tym, jak ten słodki produkt wpływa na nasze zdrowie.

(Canva.com / AniHobel)

Ocet jabłkowy w trosce o zdrowie

Mało kto spodziewałby się, że ocet jabłkowy może być tak zdrowy. Niepozorny produkt znacząco wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu. Z pewnością jego dodatek w codziennym jadłospisie pomoże wielu smakoszom. Co może nam dać ocet jabłkowy?

  • Ocet jabłkowy uchodzi za naturalny probiotyk

  • Wyrównuje poziom cukru we krwi

  • Ocet jabłkowy jest uznawany za źródło antyoksydantów

  • Ocet jabłkowy przyśpiesza spalanie tłuszczy

  • Obniża poziom cholesterolu we krwi

  • Wzmacnia odporność organizmu

  • Usprawnia procesy trawienne

Wyżej wymienione zalety bez wątpienia stawiają ocet jabłkowy w korzystnym świetle. Pamiętajmy jednak o tym, by upewnić się, czy nasz stan zdrowia pozwala na jego stosowanie. Wszelkie wątpliwości najlepiej skonsultować z lekarzem

Ocet jabłkowy z łatwością przygotujemy w domowym zaciszu. Już wcześniej przedstawialiśmy niezawodny przepis. Wykorzystuje się w nim obierki z jabłek. Warto w pełni wykorzystywać produkty spożywcze.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Poradnik Zdrowie; Racjonalni

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Zdrowie

Czego nie należy pić podczas upałów?

Czytaj więcej >

Zdrowie

Za co gwiazdy pokochały sok z selera?

Czytaj więcej >

Zdrowie

Piorunujące zalety napoju z liści laurowych i cynamonu

Czytaj więcej >

Zdrowie

Eksperci przestrzegają przed piciem w upały mocno schłodzonych napojów

Czytaj więcej >

Zdrowie

Dlaczego warto jeść mizerię?

Czytaj więcej >

Zdrowie

Burza po wpisie dotyczącym uwielbianych napojów

Czytaj więcej >