W cieście naleśnikowym zrobiły się grudki? Mamy na nie prosty sposób
Sekretem doskonałych naleśników jest ciasto. Jeśli nie przesiejemy mąki i nie dodamy do ciasta składników w odpowiedniej kolejności, naleśniki porwą się na patelni, będą ciężkie i znajdziemy w nich mączne grudki. Grudki można jednak w prosty sposób wymieszać z ciastem przy pomocy blendera.
Większość z nas ciasto na naleśniki przygotowuje ,,na oko". Dodajemy mąkę, jajka, mleko i dopiero mieszamy, aż z produktów uzyskamy ciasto o odpowiedniej konsystencji. Przygotowywanie ciasta w ten sposób niesie ryzyko powstawania mącznych grudek, które psują smak całej potrawy. Jest na to jednak sprawdzony sposób.
Grudek w cieście naleśnikowym pozbędziemy się przy pomocy blendera. Ciasto na naleśniki przygotujmy w odpowiedni sposób i zachowajmy odpowiednie proporcje składników, a grudki w cieście naleśnikowym nie pojawią się. Słodkie, cienkie placki wyjdą obłędnie.
Do ciasta naleśnikowego z 300 g mąki, dodajemy 2 jajka, 280 ml mleka i 120 ml wody gazowanej. Dodajemy również opakowanie cukru z wanilią i łyżkę oleju lub roztopionego masła. Naleśniki będą cienkie i niezwykle puszyste. Naleśniki podane z ulubionymi dodatkami błyskawicznie znikną z talerzy.
Jak pozbyć się grudek w cieście naleśnikowym?
Jeśli w cieście pojawiły się grudki z mąki, możemy je w prosty sposób wymieszać z resztą ciasta. Nie musimy przygotowywać nowej masy i marnować składników. Grudki muszą być dobrze wymieszane, w przeciwnym razie będą wyczuwalne w gotowej potrawie.
Ciasto na naleśniki blendujemy przy pomocy blendera kielichowego lub ręcznego na najwyższych obrotach. Po minucie miksowania grudki znikną bez śladu.
Skuteczny sposób na ciasto naleśnikowe bez grudek. Kluczowa jest mąka i kolejność dodawania składników
Do naleśników wybierajmy mąkę pszenną. Zanim jednak dodamy ją do ciasta, przesiejmy ją przez gęste sito. Przygotowywanie ciasta na naleśniki zaczynamy od wbicia jajek do miski, następnie ucieramy je z cukrem, mlekiem i wodą.
Do masy możemy dodać odrobinę roztopionego masła lub oleju, dzięki którym naleśniki nie będą przywierać do patelni podczas smażenia. Gdy rzadkie składniki połączą się z cukrem, stopniowo dosypujemy przesianą mąkę i mieszamy do uzyskania odpowiedniej konsystencji.
Jak mrozić uszka, żeby się nie posklejały? Dowiedz się również, jak prawidłowo gotować makaron, żeby był sprężysty i się nie sklejał.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Postne gołąbki z niezwykłym farszem. W roli głównej 2 typowo polskie produkty
Magda Gessler na Wigilię gotuje barszcz bez buraków. Staropolska zupa zachwyca aromatem
Czy neo-angin działa antyseptycznie i łagodzi ból gardła? - Reklama