Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Przechowuję koperek metodą „odwróconego słoika”. Jest świeży aż przez 4 tygodnie
Maciej Jurczyk
Maciej Jurczyk 10.07.2024 15:19

Przechowuję koperek metodą „odwróconego słoika”. Jest świeży aż przez 4 tygodnie

koperek
Fot. Canva/marcgallant65

Koperek jest znakomitym dodatkiem nie tylko do ziemniaków, ale i wielu innych dań. Dlatego poznaj metodę, dzięki której jego świeżość zachowasz na bardzo długo. Nie uwierzysz, jakie to proste i skuteczne. Kiedy poznasz ten sposób, już nigdy nie przechowasz go inaczej. 

Koperek, czyli doskonały dodatek do wszystkiego

Nikt z nas nie wyobraża sobie ziemniaków podanych na obiad bez dodatku koperku. Dzięki niemu także inne dania smakują o wiele lepiej. Niestety świeży koperek szybko więdnie i traci smak. Oczywiście, że można go zamrozić, ale metoda, którą poznasz za chwilę, jest o wiele lepsza.

Wypróbuj ją, a będziesz stosować ją za każdym razem. Przechowywanie nigdy nie było prostsze i aż tak skuteczne. 

słoiki.jpg
Fot. Canva/Jerneja Ribnikar
Znana zielarka bije na alarm. Ten miód to najgorszy możliwy wybór

Jaka metoda jest najelpsza?

Metod przechowywania koperku jest naprawdę wiele. Jedną z lepszych jest ta, którą nosi nazwę “odwróconego słoika”.  Jest skuteczna, a zioło może wytrzymać nawet 4 tygodnie i wciąż pozostanie świeże oraz aromatyczne. Aby przechować koperek tą metodą, potrzebujesz tylko dwa słoiki. Jedne z nich musi być większy, a drugi mniejszy. Dodatkowo potrzebna jest także dopasowana do tego większego zakrętka oraz zimna woda. O tym, co z tego zrobić, dowiesz się z instrukcji poniżej. 

Jak przechowywać koperek?

Końcówki umytego kopru przytnij. Na blacie ułóż nakrętkę, ale gwintem do góry. Ustaw na niej mały słoik i wlej do niego zimną wodę. Włóż do niego koperek, ale w taki sposób, aby zanurzone były tylko same łodygi bez liści. 

Koperek przykryj większym słoikiem i wkręć go w zakrętkę. Słoiki umieść w lodówce i co 3-4 dni wymieniaj wodę. Dzięki temu koperek zachowa świeżość na długo. Sprawdź, ile soli dodać do ogórków małosolnych oraz poznaj przepis na pyszną sałatkę

koperek w słopiku.jpg
Fot. Canva/natashabreen