Pierogi z mięsem, kapustą, czy ruskie? Jest 100 razy lepsza opcja, w roli głównej uwielbiany smakołyk Polaków
Jakie pierogi najczęściej goszczą na waszych stołach — z mięsem, z kapustą, czy ruskie? Mamy dla was sto razy lepszą propozycję na lato. W roli głównej pojawi się uwielbiany smakołyk Polaków, czyli bób. I właśnie z niego zrobimy wyborny, sezonowy farsz do pierogów. Zachwyci was niezwykłym kolorem i doskonałym smakiem. Z pewnością przygotujecie te pierogi jeszcze nie raz.
Pierogi są doskonałym daniem, które z pewnością jedlibyśmy częściej, gdyby tylko ich przygotowanie było mniej czasochłonne. Niestety jest przy nich trochę pracy, bo trzeba najpierw zrobić farsz, potem ciasto, a na końcu uformować z nich pierogi.
Ale co zrobić, jak się lubi pierogi, to nie ma innego, lepszego rozwiązania niż po prostu je zrobić. Bo trzeba przyznać, że nawet najmniej udane domowe pierogi smakują zwykle o niebo lepiej od tych kupnych. Zawsze jednak możecie rozłożyć sobie przygotowanie pierogów w czasie. Farsz można bowiem zrobić dzień wcześniej i trzymać go w lodówce.
Dziś zaskoczymy was z pewnością zielonym farszem przygotowanym z bobu. Wygląda nadzwyczajnie i tak też smakuje. Zielone nadzienie wzbogaciliśmy bowiem podsmażoną cebulką, serem feta i koperkiem.
Przepis na pierogi z farszem z bobu
Składniki:
na farsz:
1 kg bobu
6 łyżek śmietanki kremówki
25 dag sera typu feta
1 cebula
olej
2 ząbki czosnku
koperek
sól, pieprz
na ciasto:
55 dag mąki pszennej
2 żółtka
2 łyżki oleju
1 łyżeczka soli
1 szklanka gorącej wody
Przygotowanie pierogów z nadzieniem z bobu
Na farsz bób ugotuj w osolonym wrzątku. Odcedź go, przelej zimną wodą, dokładnie osącz. obierz. Dodaj do niego śmietankę, zblenduj. Wymieszaj z pokruszoną fetą.
Cebulę obierz, pokrój w kostkę, zeszklij na oleju. Przestudź, dodaj do bobu razem z przeciśniętym przez praskę czosnkiem i posiekanym koperkiem. Wymieszaj, dopraw. Z podanych składników zagnieć gładkie, elastyczne ciasto na pierogi. Przykryj je ściereczką, odstaw na 20 minut.
Po tym czasie ciasto podziel na kilka części. Każdą rozwałkuj na placek, wykrój z niego krążki. Na każdym połóż trochę farszu, dokładnie zlep brzegi.
Pierogi wrzuć na osolony wrzątek i gotuj na małym ogniu 2 minuty od momentu, jak wypłyną na powierzchnię wody. Podawaj je okraszone zeszkloną cebulką. W naszym serwisie znajdziesz też przepis na pierogi z wędzonym twarogiem, a także na pierogi po bieszczadzku.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Kotlety mielone bez bułki. Przepis Tomasza Strzelczyka nie ma sobie równych
Placki ziemniaczane bez tłuszczu? Zdradzamy 2 najlepsze patenty
Kotlety schabowe po myśliwsku. Przepyszna propozycja obiadowa
Źródło: gotujebolubie