Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Show-biznes od kuchni > Przyjęła 2 zasady i zrzuciła 20 kg. Katarzyna Dowbor wygląda o 10 lat młodziej
Aleksandra Proch
Aleksandra Proch 26.05.2023 16:16

Przyjęła 2 zasady i zrzuciła 20 kg. Katarzyna Dowbor wygląda o 10 lat młodziej

metamorfoza Katarzyny Dowbor
Instagram @katarzyna_dowbor_official

Katarzyna Dowbor przeszła ostatnio zadziwiającą metamorfozę. Znana osobowość telewizyjna zgubiła aż 20 kg. W drodze do sukcesu kluczowe okazało się przestrzeganie 2 prostych zasad. Pierwszą z nich jest odpowiednia ilość posiłków w ciągu dnia, drugą zaś regularna aktywność fizyczna.

Dieta Dowbor to nie cud, a racjonalne podejście do tematu

Każdy, kto choć raz próbował się odchudzać wie, jak trudny może to być proces. Problemem może być sam dobór odpowiedniej diety. Drakońskie zasady żywienia i multum zakazanych produktów potrafi zniechęcić nawet najbardziej wytrwałych zawodników. Katarzyna Dowbor znalazła jednak dla siebie skuteczną metodę. 

Dowbor, której powyższe zdjęcia pochodzą z jej oficjalnego Instagrama, w swoim życiu próbowała wielu diet. Niestety utracone kilogramy szybko wracały z nawiązką. Dopiero wizyta u lekarza i odpowiednie podejście do redukcji wagi pozwoliło jej cieszyć się zamierzonym efektem. 20 kg straty masy ciała robi piorunujące wrażenie.

Majowe szaleństwo w Biedronce. Cukier, mięso i warzywa za ułamek ceny

W jaki sposób Katarzyna Dowbor wybrała dla siebie najlepszą dietę?

Katarzyna Dowbor jest bardzo charakterystyczną osobą ze świata telewizji. Jej znakiem rozpoznawczym są rude włosy i piegowata, uśmiechnięta twarz. Do niedawna poznać ją można było także po nieco zaokrąglonej sylwetce. Ta ostatnia cecha poszła już jednak w niepamięć. 

Od zeszłego roku prezenterka schudła aż 20 kilogramów. Droga do szczupłej sylwetki nie była jednak prosta. Punktem zwrotnym niespodziewanie była wizyta u lekarza.

Katarzyna Dowbor, mimo rozmaitych diet, nie mogła utrzymać pożądanego wyglądu. Dopiero szczegółowe badania wykazały, ze cierpi na chorobę Gravesa-Basedowa. Dolegliwość o podłożu genetycznym uniemożliwia między innymi skuteczne chudnięcie, pomimo stosowania diety. Na szczęście podjęte leczenie przyniosło oczekiwane rezultaty

Dziennikarka nigdy nie chciała być nadmiernie wychudzona. Zależało jej jednak na zdrowiu i szczupłej sylwetce. Jak zatem doszła do wymarzonego stanu? Recepta na sukces jest tak samo prosta, jak genialna.

Na czym polega dieta Katarzyny Dowbor?

Katarzyna Dowbor do swojego odchudzania ma bardzo zdrowe podejście. Dobrze wie, że po 50. roku życia zbyt duża utrata wagi może być niewskazana, zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Jak sama twierdzi, odrobina tłuszczyku pozwala ponadto ukryć naturalne dla tego wieku zmarszczki. Warto jednak dbać o własną kondycję.

Dowbor postawiła na 5 posiłków dziennie. Regularne jedzenie jest w procesie odchudzania bardzo ważne. W dodatku prezenterka zdecydowała się na korzystanie z diety pudełkowej. Dzięki temu ogranicza niekontrolowane podjadanie w ciągu dnia.

Żadna, nawet najlepsza dieta, nie przyniesie idealnych efektów bez aktywności fizycznej. O tę również pani Kasia należycie zadbała. Regularnie ćwiczy, do tego odpowiednią dawkę ruchu zapewniają jej ukochane konie. Takiego wyglądu i pogody ducha można tylko pozazdrościć.

Lewandowski w kwestiach diety musi słuchać swojej żony. Ten niepozorny produkt spożywany codziennie może być przyczyną niekontrolowanego tycia.

pudełka z dietą.png
Canva / Timolina