Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Rozbij jajka i wlej do foremki na lód. To mój sposób na oszczędzanie. Szkoda, że nie znałam go wcześniej

Rozbij jajka i wlej do foremki na lód. To mój sposób na oszczędzanie. Szkoda, że nie znałam go wcześniej

Jajka w foremce
Sceen z filmu na kanale YouTube Cookist Wow

Dlaczego warto wlać jajka do foremki na lód? Odpowiedź zaskoczy każdego. Jeszcze do niedawna sama bym w to nie uwierzyła. Dziś robię tak praktycznie po każdych większych zakupach.

Jak prosto oszczędzić na jajkach?

Jeszcze do niedawna unikałam kupowania większych ilości jaj w promocjach z obawy przed tym, że zepsują się, nim je zjemy. Na szczęście odkryłam prosty i bezpieczny sposób ich przechowywania.

Teraz już nie wkładam nabiału do lodówki po przyjściu ze sklepu. Zamiast tego przygotowuje je w odpowiedni sposób. Cały proces jest dość szybki i wyjątkowo skuteczny. Dokładną instrukcję przedstawiam w dalszej części artykułu.

Jajka w foremce do zamrażania.jpg
Sceen z filmu na kanale YouTube  Cookist Wow 
Odkąd robię ciasto bez pieczenia „Kinder Bueno”, rodzina nie chce słyszeć o innych. Nic lepszego dawno nie jadłam

Jak przechowywać mrożone jajka?

Zaczynam od umycia nabiału i foremki do kostek lodu. Po dokładnym osuszeniu przenoszę całe jaja do otworów i wkładam do zamrażalnika. Gdy już się zestalą, tworząc twarde sześciany, umieszczam w torebce ze struną i ponownie przenoszę do chłodziarki.

W tej formie jajka poczekają na zjedzenie nawet do 2 miesięcy. W lodówce wytrzymałyby co najwyżej dwa tygodnie. Co ważne, będzie je także łatwo wyjąć — mrożone były osobno i nie zlały się ze sobą.

Do czego wykorzystać jajka?

Mrożone lub nie, jaja świetnie nadają się zarówno do wypieków, jak i dań wytrawnych. Do większości jaja trzeba będzie rozmrozić, przenosząc je do lodówki na kilka godzin. Do zrobienia sadzonych nie będzie to konieczne — po prostu wrzucamy sześciany na patelnię.

W moim domu obiad z takim jajem cieszy się sporą popularnością. Dodajemy do niego ziemniaki i kefir lub ugotowaną fasolkę szparagową, gdy jest dostępna. Z sześcianów często robimy też jajecznicę z boczniakami.

Kostki jajeczne.jpg
Sceen z filmu na kanale YouTube  Cookist Wow