Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Przepisy > Sąsiadka dała mi przepis na kompot z czereśni w słoikach. Szkoda, że wcześniej nie wiedziałem, jakie to proste
Maciej Jurczyk
Maciej Jurczyk 10.06.2024 13:12

Sąsiadka dała mi przepis na kompot z czereśni w słoikach. Szkoda, że wcześniej nie wiedziałem, jakie to proste

czereśnie
Fot. YouTube/DZIAŁKOWIEC TV

Korzystaj z sezonu na owoce, póki możesz. Dzięki temu przygotujesz z nich obłędne przetwory. Jednym z nich jest kompot z czereśni, który poleciła mi sąsiadka. Gdybym wcześniej wiedział, jakie to proste, robiłbym go już od dawna.

Sezon na czereśnie rozpoczęty

W czerwcu rozpoczyna się sezon na czereśnie. Choć trwa on dosyć długo, bo aż do przełomu sierpnia i września, to przepisy na wykorzystanie tych smacznych owoców warto poznać już teraz. 

Jednym z nich jest właśnie ten na kompot z czereśni. Tym prostym sposobem przygotujesz idealny napój na zimę. Gorąco zachęcam do wypróbowania tego przepisu. Poniżej znajdziesz dokładne instrukcje.

czereśnie.jpg
Fot. YouTube/DZIAŁKOWIEC TV

su umieszczonego w dalszej części artykułu. 

Poszedł do Kantyny i zamówił grochówkę. W głowie się nie mieści, co usłyszał od właściciela

Składniki na kompot z czereśni

Składników potrzebnych na kompot nie ma zbyt wiele. Najważniejsze są, co oczywiste - czereśnie. Kupując je, zwróć uwagę, aby były świeże i dojrzałe. Wtedy owocowy napój będzie smakował doskonale. Wszystkie potrzebne produkty wraz z dokładnymi gramaturami umieszczono na liście znajdującej się poniżej. Sprawdź, co będzie ci potrzebne i zaczynamy. Zdjęcia ilustrujące pochodzą z kanału DZIAŁKOWIEC TV, który znajduje się na YouTubie. 

Składniki:

  • czereśnie
  • 1,5 łyżki cukru do każdego słoika
  • woda

Przepis na kompot z czereśni

Czereśnie przebierz, a następnie pozbądź się ich szypułek. Owoce dokładnie umyj pod bieżącą wodą. Następnie przesyp je do litrowych słoików tak, aby naczynia były niemal w całości wypełnione. Do każdej porcji wsyp 1,5 łyżki cukru.

Wodę wlej do garnka i podgrzej ją. Musi być ciepła, ale nie gorąca. Następnie każdy słoik zalej płynem. 

Słoiki dokładnie zakręć i umieść je w dużym garnku. Zalej je wodą i pasteryzuj przez 20 minut. Następnie wyjmij z garnka i odstaw nakrętkami w dół, aż wystygną. Słoiki przechowuj w chłodnym i zacienionym miejscu. Sprawdź, jak kupować truskawki oraz poznaj przepis na miękkie racuchy

kompot.jpg
Fot. YouTube/ DZIAŁKOWIEC TV