Smakosze.pl
Ogórki kiszone jako metoda na nieświeży oddech

Canva / tibungla

Sok z ogórków doskonały na nieświeży oddech

8 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Nie da się ukryć, że ogórki kiszone są bardzo zdrowym produktem spożywczym. Zalewa po specjale również skrywa pewne sekrety. Dzięki niej możemy pozbyć się przykrej przypadłości. Mowa o nieświeżym oddechu. Wystarczy pić sok z ogórków kiszonych przez 7 dni.

Ogórki kiszone często goszczą na naszych talerzach. Nie jest to nieuzasadnione, ponieważ ich walory smakowe potrafią przyprawić o szybsze bicie serca nawet najbardziej wybrednych spośród wielbicieli kulinariów. Okazuje się, że niepozorna zalewa po ogórkach kiszonych może pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie.

Ogórki kiszone na nieświeży oddech

Ogórki kiszone już wcześniej pojawiały się na naszym portalu. Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, co trzeba zrobić, by nie wyszły zbyt twarde. Dziś skupimy się jednak na zalewie po ogórkach kiszonych.

Z całą pewnością nieświeży oddech jest sporą bolączką. Problem dotyczy wielu osób. Mało kto spodziewałby się, że ogórki kiszone pozwolą nam się z nim uporać. Wystarczy regularnie sięgać po zalewę, w której są przechowywane.

Sok z kiszonych ogórków zawiera wiele cennych substancji, które pozytywnie wpływają na nasz organizm. Między innymi za ich sprawą z łatwością pozbędziemy się nieprzyjemnego oddechu. Efekt można po siedmiu dniach spożywania soku po ogórkach kiszonych. Jakie składniki znajdziemy w zalewie?

pomidory-wyrosną-znacznie-lepiej

Prosty sposób na obfite zbiory pomidorów

CZYTAJ DALEJ
 • witamina B

 • witamina A

 • witamina C

 • witamina E

 • witamina K

 • wapń

 • potas

 • żelazo

 • cynk

 • magnez

 • fosfor

Jeśli borykasz się z nieświeżym oddechem, codziennie pij jedną szklankę zalewy z ogórków kiszonych. Szybko zauważysz różnicę. Warto zauważyć, że napój wpływa na różne aspekty zdrowia. Pozbycie się nieprzyjemnego oddechu jest dopiero początkiem.

Zalewa po ogórkach ma ciekawe właściwości

Zalewa po ogórkach ma ciekawe właściwości

(Canva / ratmaner)

Na co jeszcze pomaga sok z ogórków kiszonych?

Niepozorna zalewa, w której przechowuje się ogórki kiszone, powinna znaleźć się w jadłospisie osób, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów. Pomaga ona w trawieniu białek węglowodanów i tłuszczów. Oprócz tego sok dostarcza bakterii kwasu mlekowego, które uznawane są za probiotyk.

Sok z ogórków kiszonych jest wskazany dla osób, które regularnie mają wzmożony wysiłek fizyczny. Za jego sprawą nie będą nam doskwierały ewentualne zakwasy. Warto zauważyć, że zalewa zwiększa wydolność organizmu.

Napój wpływa pozytywnie na ogólną odporność organizmu. Dzięki niemu niegroźne będą nam infekcje. Nie można zapomnieć również o tym, że zalewa pomaga zatrzymać wodę w organizmie. Taka właściwość uchroni nas przed ewentualnym odwodnieniem.

Mało kto spodziewałby się, że sok z kiszonych ogórków pomaga utrzymać włosy, skórę i paznokcie w należytej kondycji. Przeciwdziała on również chorobom wrzodowym. Z całą pewnością warto dodać go do codziennego jadłospisu. Jednak z uwagi na wysoką zawartość soli, powinny unikać go osoby z nadciśnieniem. Godny uwagi jest artykuł, w którym wyjaśniamy czego lepiej nie jadać po 40 roku życia.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: ABC Zdrowie; Wapteka

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Jestem absolwentem takich kierunków studiów jak psychopedagogika kreatywności i edukacja międzykulturowa. Fascynuje mnie otaczający świat, który najlepiej można poznać dzięki nauce. Za swoją pasję uznaję kulturę i sztukę. Głównie tą dotyczą

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Dieta

Czym różnią się borówki od wilczych jagód?

Czytaj więcej >

Dieta

Ile filiżanek kawy można pić w ciągu dnia?

Czytaj więcej >

Dieta

Jak przygotowywać czosnek, by nie tracił smaku i właściwości?

Czytaj więcej >

Dieta

Czy lepiej zamiast cukru używać miodu?

Czytaj więcej >

Dieta

Fatalne wyniki po kontrolach lodów z automatów

Czytaj więcej >

Dieta

Czy jedzenie ogórków kiszonych na pusty żołądek jest zdrowe?

Czytaj więcej >