Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Ta sztuczka zmieniła moje życie. Odkąd ją znam, zawsze kroję ogórki na mizerię w ten sposób
Aleksandra Proch
Aleksandra Proch 01.08.2023 11:39

Ta sztuczka zmieniła moje życie. Odkąd ją znam, zawsze kroję ogórki na mizerię w ten sposób

krojenie ogórka na mizerię
Canva / DWlabsInc

Czy Was też denerwuje krojenie ogórków? Plasterki warzywa przyklejają się do ostrza noża, co znacznie spowalnia pracę. Na szczęście odkryłam ostatnio przydatną sztuczkę, która sprawia, że ten problem znika bezpowrotnie. Wszystko, czego potrzebuję, to wykałaczka i kawałek taśmy klejącej.

Krojenie ogórków potrafi zaleźć za skórę

Plasterki ogórków, które przyklejają się do noża, potrafią być prawdziwą udręką. Niemal każdy z osobna trzeba usunąć z ostrza za pomocą palca. Wybija to z rytmu i sprawia, że czynność trwa w nieskończoność. Ostatnio znalazłam na to niezawodną radę.

Pokrojenie pojedynczego ogórka nie stanowi wielkiego problemu. Gorzej, gdy potrzebujemy ich więcej, do przygotowania chociażby dużej porcji mizerii. Gwarantuję jednak, ze mój sposób docenią także ci, którzy muszę podzielić na plasterki nawet tylko jedno warzywo. Spróbujcie raz, a już nigdy nie będziecie kroić ogórków inaczej.

Ten przepis na paprykę konserwową dostałam od kochanej babci. Prosto i bez pasteryzowania

Sprawne krojenie ogórków jest niezwykle przydatne w kuchni

Sprawne krojenie ogórków przyda się w każdej kuchni. Te warzywa używane są do rozmaitych potraw. Im szybciej pokroisz ogórki, tym prędzej zasiądziesz do pysznego posiłku. Szkoda tracić czas na plasterki klejące się do ostrza noża

Zielone ogórki są nie tylko smaczne. Te warzywa kryją w sobie masę dobroczynnych składników. Dzięki nim miedzy innymi regulują ciśnienie krwi, wspomagają układ pokarmowy, oczyszczają organizm a nawet działają przeciw nowotworowo. Z całą pewnością warto włączyć je do diety.

Najbardziej znanym daniem z wykorzystaniem ogórków jest oczywiście mizeria. Warzywa doskonale jednak pasują też w innych surówkach i sałatkach. Pokrojone ogórki będą także doskonałą bazą do orzeźwiającego chłodnika. Czas najwyższy dowiedzieć się, jak je pokroić.

Najlepszy sposób na krojenie ogórków

Opisywana przeze mnie sztuczka dotycząca krojenia ogórków może wydawać się nieco dziwna. Ja też zareagowałam mało entuzjastycznie, gdy pierwszy raz o niej usłyszałam. Zdecydowałam się jednak spróbować i absolutnie nie żałuję. Ten sposób krojenia ogórków to hit.

Do wykorzystania sztuczki na krojenie ogórków potrzebujecie oczywiście noża z szerokim ostrzem. Oprócz niego niezbędna jest wykałaczka. Zadbajcie dodatkowo o kawałek biurowej taśmy klejącej. Po zgromadzeniu tych przedmiotów możemy przystąpić do działania.

W połowie ostrza noża, tam, gdzie największą powierzchnią styka się ono z ogórkami, przyklej wzdłuż wykałaczkę za pomocą taśmy klejącej. Następnie po prostu zacznij kroić ogórki. Wykałaczka zminimalizuje punkt styku noża z warzywami, dzięki czemu bez problemu będą one odchodzić od ostrza. Krojenie ogórków nigdy nie było tak proste. Te produkty dodane do mizerii idealnie podkreślają jej smak. Surówka z 2 rodzajów ogórków zostaje w pamięci na długo po zakończeniu posiłku.

pomysłowe krojenie ogórków.png
Materiał YouTube z kanału 5-minutowe Sztuczki