Tak wątróbkę robiła moja babcia. Jedna porada jest bezcenna, pamiętaj o tym przed smażeniem
Wątróbkę albo się uwielbia, albo się jej nie znosi. Nie wiem jak wy, ale ja za nią przepadam. Przyrządzam wątróbkę, tak jak robiła to moja babcia. Zawsze też pamiętam o jej bezcennej poradzie.
Wątróbka, czyli kontrowersyjny smakołyk
Wątróbka ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Jedni kochają jej smak, natomiast wiele osób nie znosi ani smaku, ani zapachu wątróbki. Na nic zdadzą się przekonywania, że wątróbka zawiera dużo żelaza i zapobiega anemii. Albo, że jest prawdziwą bombą witaminową.
Jeśli ktoś nie lubi wątróbki, to żadne argumenty na niego nie działają. Natomiast, jeśli ktoś uwielbia to danie, to zapewne chętnie skorzysta z porady, którą przekazała mi moja babcia. Chodzi o czynność, która jest konieczna przed smażeniem wątróbki. Dzięki temu wątróbka będzie mięciutka i delikatna.
Weź widelec, natkę pietruszki i zrób tę sztuczkę. W życiu sama bym na to nie wpadłaZrób to przed smażeniem wątróbki
Wątróbkę zwykle smażymy, ale przed wrzuceniem jej na patelnię warto wykonać pewną czynność. Gdy już pokroisz wątróbkę, to przełóż ja do miski i zalej wrzącą wodą. Odstaw ją na 10 minut. Ten zabieg sprawi, że wątróbka nie będzie przesuszona, a stanie się mięciutka i delikatna.
Cały smak zamknie się we wnętrzu wątróbki. Smażenie jej nie zaszkodzi, a danie będzie nadzwyczaj soczyste. Zawsze przed smażeniem wątróbki stosuję radę mojej babci. Polecam jej recepturę na soczystą wątróbkę.
Jak smażyć wątróbkę, by była soczysta?
Składniki:
- 500 g wątróbki drobiowej
- wrzątek
- cebula
- 1 łyżeczka cukru
- 2 ząbki czosnku
- sól
- pieprz
- olej do smażenia
- 4 łyżki kwaśnej śmietany
- 1 łyżeczka musztardy
- 3 łyżeczki wody
Wątróbkę kroimy na średnie kawałki, przekładamy ją do miski i zalewamy wrzącą wodą, tak by była nią przykryta. Odstawiamy na 10 minut. Cebulę kroimy w piórka i podsmażamy. Dodajemy cukier i sól.Czosnek drobno siekamy i dodajemy do cebuli na patelnię. Mieszamy, a z wątróbki odcedzamy wodę i dodajemy wątróbkę do podsmażenia.
Po chwili doprawiamy solą i pieprzem. Mieszamy i dusimy 5 minut pod przykryciem. W misce rozrabiamy śmietanę, musztardę i wodę. Mieszamy i tym sosem zalewamy wątróbkę na patelni. Dusimy jeszcze 10 minut pod przykryciem. Danie jest już gotowe. Pisaliśmy o tym, co zrobić, by strzelająca wątróbka nie pobrudziła nam kuchni. Informowaliśmy też, jakie wartości ma wątróbka.