Jak prawidłowo zaplanować moczenie suszonych grzybów? Pozornie proste pytanie kryje w sobie kilka haczyków. Zbyt długie moczenie, lub kąpiel w nadmiernej ilości wody sprawi, że cenny produkt straci swój wyjątkowy aromat. W naszym krótkim poradniku rozjaśniamy tę kwestię raz na zawsze.Na moczenie suszonych grzybów nie ma uniwersalnej metody. Wszystko zależy od gatunku, stopnia wysuszenia, a nawet czasu, w którym grzyby były zbierane. Najważniejsze, to kontrolować proces na bieżąco i dostosować go pod siebie.
Makiełki, czy też po prostu kluski z makiem, są popularnym wigilijnym deserem. W zależności od regionu Polski można je spotkać pod rozmaitymi nazwami. Niezależnie od określenia, ich smak pozostaje niezmiennie przepyszny. Z poniższym przepisem możesz bez trudu przygotować je również w swoim domu.Głównymi składnikami makiełek są bakalie, miód oraz oczywiście mak. Słodką masę, poza makaronem, można podać też z bułką śniadaniową lub słodką chałką. Ten przysmak kochają wszyscy, niezależnie od wieku. Spraw radość swoim bliskim świątecznymi kluskami z makiem.
Sekretem doskonałych naleśników jest ciasto. Jeśli nie przesiejemy mąki i nie dodamy do ciasta składników w odpowiedniej kolejności, naleśniki porwą się na patelni, będą ciężkie i znajdziemy w nich mączne grudki. Grudki można jednak w prosty sposób wymieszać z ciastem przy pomocy blendera.Większość z nas ciasto na naleśniki przygotowuje ,,na oko". Dodajemy mąkę, jajka, mleko i dopiero mieszamy, aż z produktów uzyskamy ciasto o odpowiedniej konsystencji. Przygotowywanie ciasta w ten sposób niesie ryzyko powstawania mącznych grudek, które psują smak całej potrawy. Jest na to jednak sprawdzony sposób.Grudek w cieście naleśnikowym pozbędziemy się przy pomocy blendera. Ciasto na naleśniki przygotujmy w odpowiedni sposób i zachowajmy odpowiednie proporcje składników, a grudki w cieście naleśnikowym nie pojawią się. Słodkie, cienkie placki wyjdą obłędnie.Do ciasta naleśnikowego z 300 g mąki, dodajemy 2 jajka, 280 ml mleka i 120 ml wody gazowanej. Dodajemy również opakowanie cukru z wanilią i łyżkę oleju lub roztopionego masła. Naleśniki będą cienkie i niezwykle puszyste. Naleśniki podane z ulubionymi dodatkami błyskawicznie znikną z talerzy.
Co zrobić, żeby strucla makowa nie rozwarstwiała się? Do masy makowej dodaj rozczyn z drożdży. Prosty trik znacznie ułatwi pracę, a strucla po upieczeniu będzie wyglądać jak z najlepszej cukierni. Do maku dodaj również składniki, które nawilżą masę, a całe ciasto będzie wyrośnięte, wilgotne i pełne smaku.Strucla makowa, keks i piernik to jedne z ciast, które królują na naszych stołach w Wigilię i Boże Narodzenie. O ile makowiec na kruchym spodzie jest prostym deserem, tak makowiec zawijany na cieście drożdżowym wymaga odpowiedniego przygotowania. W przeciwnym wypadku mak oddzieli się od ciasta i straci apetyczny wygląd. Strucla makowa, czyli makowiec zawijany, jest bardzo aromatycznym ciastem. Niestety, tradycyjny makowiec często rozwarstwia się podczas pieczenia, a masa makowa jest sucha. Jest na to jednak skuteczny sposób. Mak należy odpowiednio przygotować przed dodaniem owoców i bakalii. Co zrobić, żeby strucla makowa nie rozwarstwiała się?Sekretem doskonałej strucli jest rozczyn drożdżowy. Nie dodawaj go wyłącznie do składników na ciasto. Rozczyn będzie świetnym składnikiem masy makowej, ponieważ nawilży ją i sprawi, że mak nie oddzieli się od ciasta drożdżowego podczas pieczenia. Do masy warto dodać również inne składniki.
Bez drożdży, bez proszku do pieczenia, bez sody i bez grama mąki. Racuchy z kaszy manny są niezwykle puszyste, lekkie i pełne smaku. Puszystość zawdzięczają pianie z białek, którą dodaje się do reszty składników. Zachwyty przy tej oryginalnej kolacji lub podwieczorku są gwarantowane.Racuchy tradycyjnie smażymy na oleju. Do ciasta dodajemy mąkę, jajka, proszek do pieczenia, i starte jabłko. Wiele osób placuszki przygotowuje z dodatkiem sody lub rozczynu drożdżowego. Jednak otrzymasz o wiele lepszy efekt, kiedy ciasto na racuchy zrobisz w zupełnie inny sposób.Racuchy z kaszy manny są świetną alternatywą dla tradycyjnych placków. Są delikatne i bogate w błonnik. Bezpośrednio do ciasta dodaj niewielką ilość roztopionego masła, a unikniesz smażenia placków na oleju. Placki nie będą wtedy tłuste.Racuchy podaj z ulubionymi dodatkami. Syrop klonowy, cukier puder, owoce, konfitura to tylko niektóre z opcji podania. Jesienią i zimą gorąco polecam racuchy z orzechami, migdałami, pokrojoną gruszką, śliwkami lub prażonymi jabłkami z cynamonem i kardamonem. Placki posmakują każdemu.
Niesmaczne ciasto może skutecznie zepsuć rodzinną uroczystość. Co zrobić, żeby mak na makowiec nie był gorzki? Produkt ten wymaga odpowiedniego sparzenia i późniejszego gotowania. Z przyjemnością dzielimy się sprawdzonym sposobem.Ziarenka maku mają charakterystyczną, gorzkawą nutę. To właśnie ona może zniweczyć nasze próby przygotowania apetycznego ciasta. Koniecznie dowiedz się, co zrobić, żeby mak na makowiec nie był gorzki i ciesz się przyjemnie słodkim smakiem swojego wypieku.
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Już wkrótce w naszych kuchniach królować będą rozmaite potrawy, a wśród nich te wykorzystujące suszone grzyby. W czym moczyć suszone grzyby, aby zachować ich niezwykły aromat? Postaw na mleko i przekonaj się, jak pyszny efekt dzięki temu uzyskasz.Suszone grzyby wymagają namoczenia, aby można je było dodać do dania. Dzięki takiej kąpieli będą miękkie i delikatne. W czym moczyć suszone grzyby, aby uzyskać najlepszy efekt? Poznaj więcej szczegółów na ten temat.
Mamy idealny sposób na rozgrzewający napój. Nasza kawa szybko i skutecznie uzupełni Twoją energię w zimowe wieczory. Wszystko to za sprawą aromatycznych dodatków.Do przygotowania tej niezwykłej kawy potrzebujesz skondensowanego mleka. W zależności od własnych upodobań, wybierz wersję słodzoną lub bez dodatku cukru. Do napoju dodaj też goździki oraz cynamon. Te dwie przyprawy gwarantują skuteczne rozgrzanie organizmu.
Mariola Bojarska- Ferenc od lat inspiruje swoimi zdrowymi, a przy tym pysznymi pomysłami na posiłek. Tym razem podzieliła się sposobem na pożywny jesienny obiad. Jej bogaty w warzywne dodatki makaron otoczony aksamitnym sosem skusi niejednego amatora dobrego jedzenia. Ten smak wprost zachwyca.Makaron popularnej trenerki, dzięki dużej zawartości warzyw dostarcza do naszego organizmu błonnik, żelazo oraz witaminę C. Te składniki warto docenić zwłaszcza podczas obecnie panujących chłodów. Niezwykły aromat dania jest zaś zasługą przypraw, a także sera typu parmezan. Obok tego dania nie można przejść obojętnie.
Chcesz nadać świątecznym deserom czy kawie niepowtarzalnego aromatu? Przygotuj zawczasu wyśmienity syrop piernikowy. Pięknie pachnący, słodki specjał momentalnie wprowadzi gości w wyjątkowy nastrój. Możesz go też podarować bliskiej osobie na pyszny prezent. Do przygotowania syropu piernikowego potrzebujesz mleczka kokosowego i mieszanki przypraw do piernika. Jego smak wzbogacają również starannie pokruszone korzenne ciasteczka. Nie uwierzysz, jak pyszny jest ten słodki dodatek. Koniecznie przygotuj go na nadchodzące święta.
Magda Gessler w jednym z odcinków popularnego programu MasterChef, pokazała uczestnikom, jak przygotować najlepsze ciasto na naleśniki. Dzięki kilku prostym trikom naleśniki wychodzą za każdym razem i zachwycają wyjątkowym smakiem. Poznaj przepis na ciasto na naleśniki Magdy Gessler.Wiele osób popełnia duży błąd podczas przygotowywania naleśników. Na początku zwykle zaczynamy od wlania do miski mleka, wody i dopiero później dodajemy mąkę, jajka i inne składniki. Znana restauratorka ciasto przygotowuje zupełnie inaczej. Ciasto na naleśniki Magdy Gessler ma idealną konsystencję, a placki są cienkie i pełne smaku.Ciasto na naleśniki Magdy Gessler ma idealną konsystencję, którą zawdzięcza składnikom dodawanym w odpowiednim momencie. Gessler wodę dodaje na samym końcu w takiej ilości, żeby delikatnie je rozrzedzić. Do ciasta dodaje również masło klarowane, dzięki któremu naleśniki mają wspaniały, maślany posmak.Magda Gessler do ciasta dodaje również solidną szczyptę brązowego cukru. Cukier sprawi, że naleśniki będą słodsze i będą miały piękny, brązowy kolor. Naleśniki podajemy z ulubionymi dodatkami. Jesienią i zimą polecam domowe konfitury z owoców i serek waniliowy.
Zapomnij o drożdżach i proszku do pieczenia. Puszyste racuchy przygotujesz bez grama spulchniaczy i wyrabiania rozczynu. Spraw najbliższym słodką niespodziankę i przygotuj placuszki korzenne na śniadanie lub podwieczorek. Poznaj przepis na świąteczne, puszyste racuchy bez drożdży i proszku do pieczenia.Puszyste racuchy bez drożdży i proszku do pieczenia wychodzą za każdym razem. Sekretem jest piana z białek dodana do masy. Ciasto przed smażeniem musi odpocząć 15 minut. Przykryj je ściereczką i odstaw w ciepłe miejsce. Placuszki smaż na mocno rozgrzanym oleju. W przeciwnym razie będą chłonąć tłuszcz.Do puszystych racuchów bez drożdży i proszku do pieczenia w świątecznej wersji koniecznie dodaj przyprawę do piernika, skórkę kandyzowaną, cukier z wanilią i miód. Te składniki podkręcą smak kultowych placuszków i dodadzą im zimowej nuty. Do racuchów zamiast jabłka dodaj gruszkę. Wszyscy będą zachwyceni.Puszyste racuchy bez drożdży i proszku do pieczenia podasz z ulubionymi dodatkami. Może to być cukier puder, syrop klonowy. Świeże owoce, ulubiona konfitura, czekolada, sosy, orzechy, owoce kandyzowane. Każdy składnik wzbogaci smak słodkich placuszków i sprawi, że danie błyskawicznie zniknie z talerzy.
Któż nie przepada za smakiem tradycyjnej kutii? Nie od dziś wiadomo, że najlepiej smakuje ta przygotowana przez babcie. Czas najwyższy jednak przejąć pałeczkę i przygotować ten przysmak we własnym zakresie. Wystarczy pamiętać, że pszenicę na kutię należy wstawić do namoczenia na dzień poprzedzający jej przygotowanie, mak zaś wymaga ugotowania w mleku i przemielenia.Na charakterystyczny smak świątecznej kutii składa się pszenica, mak oraz bakalie. Przepis nie może powstać bez dodatku miodu i mleka, w którym mak się gotuje. Na sukces potrawy składa się odpowiednie przygotowanie wszystkich składników. Poniżej przedstawiamy sprawdzone babcine metody na tradycyjne danie.
Moczenie karpia w mleku jest skutecznym sposobem na pozbycie się intensywnego smaku i zapachu mułu. Już po 12 godzinach ryba będzie soczysta i niezwykle delikatna. Smażony karp przygotowany według tradycyjnej receptury zachwyci całą rodzinę.Karp jest rybą, którą przygotowujemy głównie na Wigilię. Karp pieczony, smażony, ryba w galarecie, czy zupa rybna to jedne z tradycyjnych potraw serwowanych w tym szczególnym dniu. Wiele osób nie przepada jednak za karpiem ze względu na duże ości i mułowaty zapach i smak. Jest na to jednak prosty sposób.Moczenie karpia w mleku jest skutecznym trikiem na pozbycie się smaku i zapachu mułu. Rybę moczymy przez 12 godzin. Dodajemy również przyprawy. Po tym czasie karp będzie delikatny i pyszny. Jeśli wybieramy smażonego karpia, koniecznie przygotujmy również odpowiednią panierkę.Panierka chroni delikatne mięso przed wysuszeniem i sprawia, że karp z zewnątrz jest chrupiący i złocisty. W środku natomiast zachwyca soczystym i wilgotnym mięsem. Odpowiednie filetowanie, moczenie karpia w mleku i panierowanie są kluczem do doskonałego karpia smażonego a Wigilię.
Nie od dziś wiadomo, że najlepiej na świecie karmi własna babcia. Właśnie od takiej doświadczonej kucharki dostaliśmy przepis na chrupiące i złociste placki ziemniaczane. Cały ich sekret tkwi w przelaniu surowych startych warzyw gorącym mlekiem. Już nigdy nie przygotujesz tego smakołyku inaczej.Placki ziemniaczane jak u babci doskonale pasują do rozmaitych potraw. Możesz je przyrządzić zarówno w wersji słodkiej, jak i wytrawnej. Dzięki temu możesz cieszyć się nimi w ramach wieczornej przekąski, lub przygotować na obiad z dodatkiem mięsnego czy grzybowego sosu. Ta babcina receptura jest bezkonkurencyjna.
Zdrowe i pożywne śniadanie to podstawa udanego dnia. Jeśli masz ochotę na coś pysznego, a przy tym bogatego w składniki odżywcze, koniecznie spróbuj gryczanki. To mleczne danie na bazie kaszy gryczanej jest absolutnym śniadaniowym hitem.Kasza gryczana zwykła kojarzyć się z dodatkiem do gulaszu czy sosu grzybowego. Zrywamy z tym wyobrażeniem. Ugotowana na mleku gryczanka z dodatkiem owoców i słodkiego miodu smakuje wręcz fenomenalnie.Mleczną gryczankę możesz przygotować z dowolnymi owocami. Jabłka, gruszki czy owoce suszone odnajdą się w tym daniu jednakowo dobrze. My proponujemy pożywną gryczankę z dodatkiem sezonowych śliwek.
Znane i lubiane racuchy mogą być jeszcze lepsze, niż zazwyczaj. Wystarczy dodać 1 niepozorny składnik, a zyskają zupełnie nowy wymiar. Mowa o waniliowym budyniu w proszku. Ten produkt poprawia nie tylko smak, ale i konsystencję placuszków.Budyniowe racuchy są banalnie proste do wykonania. Wystarczy wymieszać wszystkie składniki na ciasto i usmażyć placki. Złociste racuchy podane z cukrem pudrem rozpływają się w ustach. Twoja rodzina je pokocha.
Karp jest jedną z pozycji obowiązkowych na świątecznym stole. Nierzadko jednak smak potrawy popsuty jest przez charakterystyczny dla tej ryby zapach mułu. Dzięki leżakowaniu mięsa w odpowiednich produktach możemy łatwo temu zapobiec. W poniższym tekście przedstawiamy więcej szczegółów na ten temat.Świąteczny karp pojawia się w rozmaitych postaciach. Smażony, pieczony lub w galarecie- możliwości jest wiele. Niezależnie od wybranego przepisu, rybie mięso warto zawczasu odpowiednio przygotować. Dzięki temu błotny smak odejdzie w zapomnienie.
Orzechowy krem do ciast i tortów jest wyśmienitą propozycją na smaczne przełożenie biszkoptu. Smak kremu jest oszałamiający, a deser wykonany z jego użyciem wprost rozpływa się w ustach. Przygotowanie nie jest trudne i przy odrobinie uwagi poradzi sobie z nim każdy początkujący amator cukiernictwa. Składniki do przyrządzenia orzechowego kremu do ciast i tortów powinny mieć temperaturę pokojową. Specjał ten twardnieje w lodówce, wobec czego warto wstawić do niej gotowy już deser na kilka minut przed podaniem. Również przed samym przełożeniem orzechowy krem do ciast i tortów należy chłodzić przez ok. 30 minut. Nabierze dzięki temu odpowiedniej konsystencji i nie wypłynie spomiędzy biszkoptów pod wpływem ich ciężaru.
Czy wiesz, że jesteś w stanie przygotować chrupiące ciastka w mniej niż pół godziny? Nasze błyskawiczne ciastka z płatków kukurydzianych są genialnie prostym a zarazem genialnie pysznym pomysłem. Wystarczy wymieszać płatki ze skondensowanym mlekiem i deser jest niemal gotowy. Gwarantujemy, że błyskawiczne ciastka znikną ze stołu w mgnieniu oka.Chociaż wykonanie błyskawicznych ciastek z płatków kukurydzianych wymaga użycia piekarnika, śmiało możemy stwierdzić, że jest to przepis bez pieczenia. W piekarniku bowiem jedynie podsuszamy ciastka przez kilka minut. Koniecznie sprawdź ten przepis.
Uwielbiasz słodkie śniadania? Koniecznie przygotuj owsiankę o smaku batonika Bounty. Owsiankę na mleku z oryginalnym kakao, wiórkami kokosowymi i gorzką czekoladą przygotujesz zaledwie w kilka minut. Pożywne i zdrowe śniadanie zachwyci małych i dużych. Płatki owsiane są uniwersalnym dodatkiem w kuchni. Przygotujesz z nich owsiankę, podasz z ulubionym jogurtem, a nawet upieczesz wyśmienite ciasteczka i inne wypieki do kawy. Owsianka gotowana na mleku to pomysł na pyszne i pożywne śniadanie dla każdego łasucha.Owsiankę kokosową podaj z ulubionymi owocami. Gorąco polecam banany, brzoskwinie lub borówki. W sezonie letnim maliny i truskawki. Owsianka smakuje doskonale również z bakaliami i ulubionymi orzechami, np. migdałami, suszoną żurawiną, czy orzechami laskowymi.Do przygotowania owsianki na słodko wykorzystaj płatki górskie. Zrezygnuj z kupowania płatków błyskawicznych. Im bardziej zmielony owies, tym ma mniej substancji odżywczych, w tym błonnika i cennych witamin. Owsianka będzie smaczna, pożywna i przede wszystkim zdrowa.
Moczenie grzybów suszonych poprzedza przygotowanie z nich potraw. Większość z nas zanurza produkt w wodzie. Tymczasem mleko będzie zdecydowanie lepszym wyborem. Trzymane w nabiale skarby lasu stają się niezwykle delikatne i aksamitne. Doskonale wzbogacą wigilijne dania.Suszone grzyby przed użyciem należy namoczyć. Zwykle zalewa się je ciepłą wodą. Jednak warto ją zastąpić letnim mlekiem. Staropolski patent na przygotowanie rozpływającego się dodatku do dań sprawdza się doskonale.
Jogurt naturalny jest niezwykle zdrowym i wartościowym produktem. Niektórzy sięgają po niego dosyć często, przygotowując śniadanie czy deser. Dobrej jakości jogurt wcale nie jest tani. Na szczęście w niezwykle prosty sposób można go przygotować w domowym zaciszu. Jogurt pasuje do śniadaniowych owsianek, naleśników i wielu innych deserów. Zrobienie go w domu będzie niesamowicie proste. Wystarczy kupić jedno małe opakowanie gotowego produktu wysokiej jakości i mleko z pewnego źródła.Koniecznie zwróćcie uwagę czy jogurt zawiera żywe kultury bakterii — są niezbędne, by powstał nam oczekiwany, zdrowy produkt. Mleko również nie może być pozbawione flory bakteryjnej. Wybierzcie świeże lub pasteryzowane — UHT nie będzie dobre.
Kożuch z mleka jednoznacznie kojarzy nam się z postrachem z dzieciństwa. Również dorosłe osoby nie przepadają za tym nieapetycznym produktem tworzącym się na powierzchni. Są jednak śmiałkowie, którzy dali kożuchowi szansę i w jego towarzystwie serwowali między innymi wykwintne dania z ryb. Ci kucharze to Wojciech Amaro oraz Aleksander Baron.Kożuch z mleka powstaje podczas podgrzewania produktu. Istnieją sposoby, aby nie dopuścić do jego uformowania się, można także kożuch mechanicznie usunąć z powierzchni. Zastanów się jednak, czy warto to robić. Nie trzeba być słynnym kucharzem, aby znaleźć dla tego produktu smaczne zastosowanie.
Sernik bez pieczenia z 3 składników zachwyca prostotą i smakiem. Ciasto jest niezwykle puszyste, lekkie i delikatne, a do jego przygotowania nie potrzebujemy piekarnika. Masę podgrzewamy w mikrofalówce. Deser podajemy z konfiturą lub świeżymi owocami.Do przygotowania sernika bez pieczenia z 3 składników potrzebujemy ciastek z masą cytrynową, mleka skondensowanego oraz gęstego jogurtu śmietankowego. Zarówno ciastka, jak i masę będziemy kilkukrotnie podgrzewać w mikrofalówce. Gotowy sernik wstawiamy do zamrażalnika na całą noc, żeby masa stężała.Sernik bez pieczenia z 3 składników podajemy z owocami sezonowymi lub z ulubioną konfiturą. Latem postawmy na truskawki, maliny, jagody, jesienią natomiast na śliwki, konfiturę z czereśni i jeżyn. Tak podane ciasto wygląda bardzo apetycznie i dosłownie rozpływa się w ustach.Z tego względu, że sernik bez pieczenia z 3 składników przygotowywany jest w mikrofalówce, zrezygnujmy z tradycyjnej tortownicy. Wykorzystajmy natomiast naczynie żaroodporne lub kamionkową formę do pieczenia. Klasyczna tortownica lub blacha nie nadają się do podgrzewania w urządzeniu.Puszysty sernik bez pieczenia na cytrynowym spodzie Składniki:opakowanie ciastek z masą cytrynową1 kg gęstego jogurtu śmietanowegopuszka mleka skondensowanego
Ciasto bez pieczenia jest dobrym rozwiązaniem zawsze wtedy, gdy napada nas ochota na szybki deser. A co, jeśli taki deser możemy zjeść bez wyrzutów sumienia? Poniżej przedstawiamy innowacyjny przepis na fit ciasto bez pieczenia.Fit ciasto bez pieczenia swój "fit" przedrostek zawdzięcza temu, że nie używamy do jego przygotowania białego cukru. Zamiast niego stawiamy na erytrytol, zwany też "dobrym cukrem". Słodki smak toffi imitujemy zaś za pomocą zdrowych suszonych daktyli. Pysznie i bez zbędnych kalorii.
Kawa z surowym jajkiem to bardzo popularny napój w krajach skandynawskich. Kawa jest kremowa i delikatna, ale przede wszystkim zdrowa. Możemy podać ją również z ulubionymi dodatkami. Dlaczego warto dodać do kawy surowe jajko?Kawa jest napojem, bez którego zdecydowana większość z nas nie wyobraża sobie dziennego funkcjonowania. Kawę zwykle pijemy czarną lub z mlekiem, a niektórzy dodają również do niej cukier lub miód. Co ciekawe, do kawy możemy dodać także surowe jajko. To szwedzki patent na smaczny i zdrowy początek dnia.Kawa z surowym jajkiem jest bardzo puszysta, kremowa i delikatna, a samo jajko nie jest wyczuwalne w smaku. Do kawy możemy dodać krowie mleko lub napój sojowy, migdałowy, kokosowy. Kawa jajeczna z ulubionymi dodatkami będzie smakować rewelacyjnie.Zrezygnujmy jednak z syropów smakowych, które również dodawane są do kawy, ponieważ są naprawdę bardzo kaloryczne. Kawa z jajkiem, która ma właściwości odchudzające, nie przyspieszy metabolizmu, jeśli wlejemy do niej puste kalorie.
Każdy z nas miewa czasem zachciankę na coś słodkiego, kiedy akurat niczego słodkiego nie ma pod ręką. Na ratunek przychodzi nam wtedy ciasto budyniowe. To ciasto bez pieczenia, dlatego jego wykonanie jest bardzo szybkie i banalnie proste.Do przygotowania ciasta budyniowego bez pieczenia potrzebujesz zaledwie kilku składników. Jeśli nie masz ich akurat w domu, zakupy niezbędne do zrobienia ciasta zrobisz tanio w każdym, nawet najmniejszym osiedlowym sklepie. To ciasto bez pieczenia możesz łatwo przygotować na niespodziewaną wizytę znajomych.