Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Przepisy > Siostra Anastazja wlewa je do ciasta na pierogi wraz z wodą. Wychodzi o wiele bardziej elastyczne
Aleksandra Proch
Aleksandra Proch 09.03.2023 19:34

Siostra Anastazja wlewa je do ciasta na pierogi wraz z wodą. Wychodzi o wiele bardziej elastyczne

wycinanie porcji ciasta na pierogi
Canva / Elena Ostankova ; screen z filmu na kanale YuoTube Wydawnictwo WAM

Podstawowy przepis na ciasto na pierogi nie jest żadną tajemnicą. Zrobić ciasto smaczne i delikatne stanowi jednak prawdziwe wyzwanie. Siostra Anastazja w swojej recepturze część wody podmienia na gorące mleko. Dzięki niemu całość wychodzi wyjątkowo elastyczna.

Patent siostry Anastazji na idealne pierogi

Na idealne pierogi składają się dwie rzeczy. Pierwszą z nich jest rzecz jasna apetyczne nadzienie. Nawet najlepszy farsz nie znaczy jednak nic bez wybitnego ciasta na pierogi. Właśnie takie ciasto z dodatkiem gorącego mleka przygotowuje znana i lubiana siostra Anastazja.

Zapomnij o bułce w mleku. Jest 100 razy lepszy patent na mielone

Przepis na ciasto na pierogi siostry Anastazji

Składniki:

  • ½ kg mąki
  • 1 jajko
  • ½ płaskiej łyżeczki soli
  • ok. ¾ szklanki letniej wody
  • ¼ szklanki gorącego mleka

Jak zrobić najlepsze mozliwe ciasto na pierogi?

Mąkę do ciasta na pierogi przesiej na stolnicę. A środku kopczyka uformuj niewielkie zagłębienie. Wlej do niego gorące mleko i wymieszaj oba składniki za pomocą widelca.

Do uzyskanej masy dodaj jajko i sól. Następnie zagniatając ciasto na pierogi dolewaj do niego stopniowo letnią przegotowaną wodę. Ilość płynu dobierz do konsystencji ciasta. Powinno być ono dość luźne, ale nie kleić się do rąk.

Ciasto na pierogi cienko rozwałkuj. Powinno mieć grubość ok. 2-3mm. Z gotowego płatu wycinaj krążki za pomocą szklanki. Na każdy z nich nakładaj porcję ulubionego farszu i zaklejaj pierogi.

Gotowe pierogi wrzucaj na osolony wrzątek. Gotuj je partiami przez 2-3 minuty od wypłynięcia na powierzchnię. Podawaj od razu lub odstaw do ostudzenia i zamrożenia. Wystudzone pierogi z lodówki idealnie smakują odsmażone na kolejny dzień. Patent na pyszny fars warto podejrzeć u Ewy Wachowicz. Babciny przepis na klasyczne ruskie nie ma sobie równych.

gotowanie mleka do ciasta na pierogi.png
Canva / corelens

Źródło: agusiowegotowanie