Mamy dla was pyszną propozycję. Są nią budyniowe racuchy na maślance. Stają się wybitnie smaczne i puszyste dzięki dodatkowi aromatycznego proszku i kwaskowego płynu. Ich przygotowanie nie zajmie wam dużo czasu, bo dzięki dodatkowi proszku do pieczenia szybko rosną już na patelni. Racuchy to prosta potrawa, za którą przepadają niemal wszyscy. Trudno nie lubić ich za tę cudowną puszystość, miękkość i smak. Zazwyczaj posypuje się je cukrem pudrem, a do ciasta dodaje kawałki owoców. Dzięki temu stanowią prawdziwą ucztę dla łasuchów. Puszystość racuchów jest zwykle zasługą dodanych drożdży lub proszku do pieczenia. Jednak inne składniki też mają wpływ na ich lekkość i smak. My tym razem rozrobimy ciasto maślanką, a nie mlekiem i wzbogacimy je budyniem w proszku. Dzięki temu zyskają jeszcze większą delikatność niż zwykle.
Domowe bułeczki mleczne to pomysł na pyszny początek dnia, podwieczorek dla najmłodszych i świetną kolację. Bułeczki są lekkie jak chmurka, puszyste i chrupiące z zewnątrz i podamy je z ulubionymi dodatkami.Domowe wypieki są zawsze dobrym pomysłem. Jednym z nich są bułeczki mleczne, które przygotujemy w prosty sposób i z kilku podstawowych składników, są lekkie, maślane i bardzo puszyste. Koniecznie musisz ich spróbować.Do bułeczek mlecznych potrzebujemy zaczynu z drożdży, najlepsze będą świeże. Z tego też względu zarówno mleko, jak i masło nie mogą zimne, ponieważ zaczyn nie urośnie. Mleko musi być lekko ciepłe, masło natomiast musi mieć temperaturę pokojową.Przygotowanie i pieczenie bułeczek mlecznych musimy podzielić na etapy. Ciasto i bułki muszą odpoczywać w ciepłym, suchym miejscu, dzięki czemu będą doskonale puszyste i wyrośnięte. Do pieczenia koniecznie wykorzystajmy również naczynie żaroodporne z wodą. Para wodna nawilży ciasto, a bułki nie będą twarde.
Polecamy naleśniki, które zachwycają puszystością. Są przygotowane z samych naturalnych składników. Nie zawierają żadnej chemii w postaci proszku do pieczenia czy sody oczyszczonej, co dla niektórych osób może mieć znaczenie. My spulchniamy je ubitymi na pianę białkami. Też tak spróbujcie. Naleśniki to zwykle cienkie placki, które smarujemy dżemem, twarożkiem czy wytrawnym farszem. Jednak gdy zamarzą nam się grubsze i bardziej puszyste naleśniki, nie ma problemu, by je przygotować. Co prawda większość osób dosypuje wtedy trochę proszku do pieczenia, jednak niektórym takie rozwiązanie nie bardzo odpowiada. Wyczuwają bowiem na języku ostrawy smak proszku. A rzeczywiście można otrzymać puszyste naleśniki tylko z naturalnych składników, a mianowicie dodając do nich pianę z białek.
Zapraszamy na puszyste i soczyste racuchy ze śliwkami. Będą idealne na podwieczorek lub kolację. Mięciutkie, z owocowym dodatkiem z pewnością znajdą szerokie grono wielbicieli w każdym domu. Przygotowanie racuchów jest proste. Potrzebują tylko trochę czasu na wyrośnięcie. Klasyczne racuchy robi się na drożdżach. Są puszyste, chrupiące z wierzchu i wilgotne w środku. Ponieważ jednak drożdże potrzebują trochę czasu, by wyrosnąć, niektórzy zastępują je proszkiem do pieczenia. On też dobrze spulchnia racuchy, jednak nigdy nie będą tak puszyste i miękkie, jak te drożdżowe. Chyba najpopularniejszym dodatkiem do racuchów są jabłka. Jednak można je zastąpić innymi owocami. Dziś proponujemy zrobić racuchy ze śliwkami. Wszak dostępne są teraz różne rodzaje śliwek. Spróbujcie takiej wersji racuchów, a z pewnością się nie zawiedziecie.
Co dziś przygotować na obiad? A może sycące naleśniki ze szpinakiem? Nie zawierają ani grama mięsa, a są pożywne i smaczne. Idealne na główny posiłek w przyjemny, letni dzień. Możesz je obsmażyć na patelni lub zapiec w pysznym sosie. Doskonale nadają się do odgrzewania. Lato to prawdziwa feeria smaków. Mamy do wyboru wiele sezonowych warzyw, które, aż proszą się, by wykorzystać je w kuchni. Można z nich robić nie tylko surówki i sałatki, ale też wyborne dania. Dziś namawiamy was do przygotowania obiadu ze szpinakiem w roli głównej. Będą to obiadowe naleśniki nadziewane szpinakowym farszem. Lekkie, smaczne i niedrogie.
Czy wiecie, jak zrobić zsiadłe mleko? Ten smaczny produkt mleczny można bez trudu przygotować w domu. Latem wystarczy jedynie zaopatrzyć się w odpowiednie mleko. Koniecznie spróbujecie - korzyści są ogromne, a wysiłek niewielki.Domowe zsiadłe mleko to nie lada rarytas. Ten smaczny fermentowany produkt mleczny nie tylko pozytywnie wpływa na układ trawienny — korzystnie wpływając m.in. na proces trawienia laktozy - ale też ma różnorodne zastosowanie w kulinariach.Ze zsiadłego mleka przygotujecie smaczne desery czy koktajle - zastępując nim kefir czy jogurt — a także pożywne śniadania w postaci naleśników czy placków — już niekoniecznie w słodkiej wersji. Warto zatem nauczyć się przygotowywać ten pyszny nabiał w domu. Zwłaszcza że jest to dziecinnie proste.
Wiecie, jak smakuje jajecznica po szwedzku? Jest obłędnie puszysta dzięki jednej prostej sztuczce. Dodaje się bowiem do niej odrobinę mąki rozmieszanej w mleku. Po połączeniu z jajkami i usmażeniu całość wychodzi niezwykle smaczna i delikatna. Przekonajcie się o tym sami. Jakie jest wasze ulubione śniadanie? Większość osób z pewnością powie, że jajecznica. Nie tylko szybko się ją robi, ale też jest smaczna i pożywna. Do jajecznicy można dodać cebulę, szynkę, boczek, grzyby, a nawet warzywa. A czy jedliście kiedyś jajecznicę z dodatkiem mleka i mąki? Tak właśnie robi się jajecznicę po szwedzku. Jest puszysta i delikatna, a jednocześnie sycąca i lekka dla kieszeni. Dzięki tym dodatkom z dwóch jajek można wyczarować naprawdę pokaźną porcję.
Uwielbiasz arbuza? Połącz go z jednym popularnym produktem, a mianowicie z mlekiem, a w mig przygotujesz obłędny smakołyk na lato. Składniki wystarczy razem zblendować, by otrzymać lekki, orzeźwiający napój. Można go wzbogacić na przykład listkami mięty lub melisy. Arbuz jest typowo letnim owocem, który zwykle jest do nas przywożony z cieplejszych krajów. W ponad 90 procentach składa się z wody, więc doskonale nawadnia. Jest bardzo chętnie jedzony w upały — zastępuje jednocześnie napój i lekką przekąskę. Arbuz zazwyczaj jemy bezpośrednio — krojąc go na cząstki lub w kostkę. Można go też dodawać do sałatek — świetnie komponuje się np. z serem feta i kiełkami. Ale równie dobrze idzie w parze z mlekiem. Przekonaj się o tym, przyrządzając błyskawiczny shake.
Poznajcie przepis na delikatną smażoną rybę w panierce. Jeden trik sprawi, że będzie jeszcze lepsza. Jaki? Przed smażeniem wystarczy ją namoczyć w mleku. Dzięki temu zyska kruchość, delikatność i doskonały smak. Podpowiemy wam też, na co jeszcze zwrócić uwagę, by smażona ryba wyszła przepyszna. Smażenie jest bardzo popularną techniką przyrządzania potraw. Mięsu czy rybie zapewnia chrupiącą panierkę i soczyste wnętrze. Bardzo lubimy smażyć, bo danie szybko trafia z patelni na talerz. Oczywiście nawet w tej prostej technice łatwo popełnić jakiś błąd, który popsuje smak potrawy. Dziś powiemy wam, jak usmażyć delikatną rybę w panierce.
Prezentujemy przepis na tradycyjne racuchy. Cały sekret ich smaku i chrupkości tkwi w tłuszczu do smażenia. Najlepszy jest bowiem smalec, o czym nie pamięta już nawet większość kucharek. Można go zastąpić masłem klarowanym, które przy okazji nada potrawie przyjemnego smaku.Racuchy wyróżniają się dużą puszystością, którą zyskują dzięki dodatkowi spulchniacza. Tradycyjnie są to drożdże, choć często zastępuje się je wygodniejszym proszkiem do pieczenia lub sodą oczyszczoną. Idealne racuchy powinny mieć ładnie zrumienioną, chrupiącą skórkę. Jak ją uzyskać? Poprzez smażenie na odpowiednim tłuszczu. Jak się okazuje, najlepszy do tego celu jest smalec, który ma wysoką temperaturę dymienia i specyficzny smak. Jeśli komuś nie odpowiada, może go zastąpić masłem klarowanym. Poznajcie przepis na tradycyjne racuchy.
Podpowiadamy czego nie dodawać do kawy. Wiemy, których dodatków lepiej unikać ze względu na ich niekorzystne działanie na nasz organizm. Jednym z takich składników jest cukier, który tradycyjnie ląduje w naszych filiżankach i kubkach. Jednak nawet ten niepozorny i bardzo pospolity dodatek może zaszkodzić.
Mamy dla was pomysł na szybkie orzeźwienie w upalny dzień. Przygotujcie mrożoną kawę lepszą niż z kawiarni. Szybko postawi was na nogi, doda energii i orzeźwi. A jest niezwykle prosta do zrobienia — przygotuj tylko kawę rozpuszczalną, mleko i kostki lodu. Dziś zapowiada się kolejny upalny dzień. Jak sobie z nim poradzić? Jeśli tylko się da, południowe godziny lepiej spędzić w domu, biurze lub w cieniu. Warto też pić więcej wody niż zwykle, by nawodnić organizm. Jeśli jednak czujecie się ospali, dobrze wam zrobi mrożona kawa.Zimna, mrożona kawa szybko potrafi orzeźwić i dodać energii. Dostarcza kofeiny, a przy tym jest mocno schłodzona, więc obniża temperaturę ciała. Mrożoną kawę oferują kawiarnie, jednak bez problemu można ją zrobić w domu.
Oto smażona wątróbka według przepisu Jakuba Kuronia. Jest klasyką bez żadnych udziwnień. Ma dodatek cebuli i jabłek, a także niezbędnych przypraw. A smakuje wybornie — jest delikatna, kremowa, ze słodkawym posmakiem. Podajcie ją z ziemniakami lub ryżem, a zamieni się w doskonałe danie obiadowe. Jeśli jadacie wątróbkę, to wiecie, że potrafi smakować doskonale. Odpowiednio przyrządzona jest soczysta, kremowa i wprost rozpływa się w ustach. A jak ją przygotować, by taka była? Jakub Kuroń radzi przed smażeniem namoczyć ją w mleku z dodatkiem przypraw. Dzięki temu znika z niej goryczka, a jej miejsce zajmuje smak aromatycznych przypraw. Kuroń smaży wątróbkę z cebulą i jabłkiem i jest to najbardziej klasyczne połączenie. Te trzy składniki doskonale się ze sobą komponują i uzupełniają. A wątróbka ze słodkawymi dodatkami jest naprawdę znakomita. Zresztą przekonajcie się o tym sami.
Naszą słodką propozycją na dziś jest ciasto bez pieczenia Burza Piaskowa. Ten prosty deser przygotujesz w mig z kilku dość popularnych składników i bez użycia piekarnika. Ciasto wygląda bardzo apetycznie, a jeszcze lepiej smakuje. Zresztą przekonajcie się o tym sami. Ciasto bez pieczenia to zwykle deser, który składa się z kilku warstw. Najczęściej stanowią go ciastka, np. herbatniki, krakersy, biszkopty przekładane kremem lub inną słodką masą. W podobny sposób zrobiliśmy też ciasto Burza Piaskowa. Nie wymaga ono pieczenia, a robi się je bardzo szybko.W naszym materiale prezentujemy zdjęcie ciasta Burza Piaskowa, które jest screenem z filmiku na kanale Prosty przepis na na YouTube.Receptura na ciasto bez pieczenia Burza PiaskowaSkładniki:1 duże opakowanie herbatników15 dag orzechów laskowych lub włoskich1 szklanka mleka1/4 szklanki cukru250 g miękkiego masła2 szklanki mleka w proszku400 g kremu czekoladowo-orzechowego100 g masła100 g białej czekoladyciemna polewa czekoladowa
Jak zrobić idealne naleśniki? Babcia Stasia zdradziła swój sekret. Zawsze pamięta o jednej zasadzie, a mianowicie dokładnie miesza wszystkie składniki ciasta i odstawia je na 30 minut. Gdy ciasto dojrzeje, bez problemu smaży się z niego cienkie, elastyczne naleśniki. Można je jeść ze słodkimi i wytrawnymi dodatkami. Zrobienie naleśników to niby nic trudnego, jednak często zdarza się, że wychodzą zbyt twarde i grube albo rozrywają się w czasie smażenia. Jak zrobić idealne naleśniki? Warto przestrzegać kilku zasad, a problem z pewnością już się nie powtórzy. Babcia Stasia podpowiada, by po dokładnym wymieszaniu wszystkich składników, odstawić ciasto na pół godziny. W tym czasie ciasto odpocznie i dojrzeje i łatwiej da się z niego smażyć naleśniki. Trzeba też pamiętać o tym, że ciasto na naleśniki powinno mieć konsystencję gęstej, płynnej śmietany. Gdy będzie za gęste, naleśniki wyjdą grube, natomiast placki z rzadkiego ciasta mogą się rozrywać. Jak zrobić idealne naleśniki? Poniżej znajdziesz wszelkie odpowiedzi.
Przedstawiamy przepis na jajecznicę po niemiecku. Jej sekret tkwi w jednym dodatku, czyli w mące. Miesza się ją z jajkami i mlekiem, co sprawia, że jajecznicy robi się więcej i uzyskuje ona pożądaną konsystencję. Taki prosty sposób na pożywne i ekonomiczne danie.Porcja jajecznicy to dobry pomysł na rozpoczęcie dnia. Ponieważ jest ciepła, przyjemnie rozgrzewa, a jajka dostarczają naszemu organizmowi dużo energii i innych potrzebnych składników. Na dodatek robi się ją szybko i to nawet z jednego składnika. Przepis na jajecznicę po niemiecku zachwyci każdego.Oczywiście sposobów na zrobienie jajecznicy jest wiele, a nawet każdy ma jakiś swój. Najczęściej jednak smażymy jajka z dodatkiem boczku, kiełbasy, szynki i cebuli. Tym razem sięgniemy po przepis na jajecznicę po niemiecku. Jeśli chcecie z dwóch jajek zrobić cztery, jest na to właśnie niemiecka metoda. Rozmieszajcie tylko jajka z mąką i mlekiem, a potem usmażcie całość na sporej ilości tłuszczu. Pożywne danie gotowe.
Naleśniki z masą migdałową i sosem waniliowym to pomysł na obiad, który zachwyci każdego łasucha. Puszyste naleśniki przygotowane według przepisu z 1914 roku podane z niezwykłymi dodatkami będą totalnym hitem na Twoim stole.Dania na słodko to zawsze dobry pomysł na obiad, zwłaszcza latem. Jedną z potraw, którą koniecznie musisz spróbować, są naleśniki z masą migdałową i domowym sosem waniliowym. Tak podane naleśniki pokochają wszyscy.Migdały zmiel w blenderze kielichowym na drobny proszek, dzięki czemu dobrze połączą się z resztą składników. Jeśli nie chcesz wykorzystać laski wanilii, dodaj do mleka cukier z wanilią, ale nie cukier waniliowy, ponieważ smakuje zupełnie inaczej.Do ciasta na naleśniki nie dodawaj cukru, ponieważ i sos i masa migdałowa są już wystarczająco słodkie. Zarówno w masie, jak i sosie są jajka, które poddane będą lekkiej obróbce termicznej, dlatego też dokładnie umyj i sparz jajka przed przygotowywaniem potrawy.
Chleb w jajku jest kultową przekąską, którą wszyscy doskonale znamy. Jeśli jednak do jajek dodamy mleko, które jest kluczowym dodatkiem i odpowiednie przyprawy, smażony chleb będzie jeszcze smaczniejszy. Jak zrobić chleb w jajku?Chleb w jajku jest pomysłem na szybką przekąskę dla całej rodziny. Przekąska jest tania i przygotujemy ją z kilku podstawowych składników. Jak zrobić chleb w jajku? Wystarczy wymieszać jajka z mlekiem i przyprawami, które mamy w domu, obtoczyć w nich chleb i usmażyć na głębokim oleju.Jak zrobić chleb w jajku? Jedni robią go wyłącznie z jajek, inni dodają przyprawy. Mało kto jednak wie, że do masy jajecznej należy dodać kilka łyżek mąki, aby chleb był jeszcze smaczniejszy i delikatniejszy. Mleko sprawi również, że jajka łatwiej przykleją się do chleba.Chleb w jajku zróbmy z dodatkiem przypraw- osobiście polecam suszone oregano, paprykę mieloną i czosnek granulowany. Przyprawy to świetnie podkreślają smak, nadają również ładnego aromatu i lekkości całej przekąsce.
Co przygotować na śniadanie? Dobrym pomysłem jest pożywna i ekspresowa jajecznica z trzech jajek bez oleju. Zamiast tłuszczu postaw na znacznie zdrowszy składnik, a mianowicie na mleko. Zaskakujące? Może, jednak dzięki niemu jajecznica będzie mniej kaloryczna i lżej strawna.Jajecznica to proste danie, które często przyrządzamy na śniadanie. Zwykle jednak smażymy ja na maśle lub oleju. Jest bardzo smaczna, ale wiadomo — tłuszcz dodaje tej prostej potrawie kaloryczności. By uniknąć tego problemu, proponujemy przygotować jajecznicę na mleku. Robi się ją podobnie prosto jak klasyczną jajecznicę na tłuszczu. Z tą jednak różnicą, że nasza jajecznica z trzech jajek na mleku nie jest smażona, a gotowana. Dzięki temu staje się lżejsza dla żołądka i bardziej przyjazna dla sylwetki.
Szukasz pomysłu na szybki obiad na słodko? Przygotuj racuchy drożdżowe babuni, które oczarują wszystkich swoją puszystością, delikatnością i smakiem. Domowe racuchy z ciasta drożdżowego nie mają sobie równych.W Internecie znajdziemy wiele przepisów na szybkie racuchy, jednak nie będą tak puszyste i smaczne, jak te przygotowane według tradycyjnej, babcinej receptury. Racuchy, aby były idealne, muszą być zrobione z dodatkiem świeżych drożdży.Drożdżowe racuchy z jabłkami smakują wyśmienicie oprószone cukrem pudrem lub podane z domową konfiturą owocową. Tak podane placuszki są świetnym pomysłem na obiad na słodko lub podwieczorek dla całej rodziny.Przed przygotowywaniem ciasta na racuchy wyjmijmy jajko z lodówki i podgrzejmy mleko. Mleko nie może być ani za gorące, ani za zimne, ponieważ drożdże nie urosną i ciasto nie będzie puszyste i smaczne. Zimne jajko również może sprawić, że drożdżowy zaczyn nie ruszy.
Naleśniki bez jajek są tak samo smaczne i smażą się równie szybko, co tradycyjne danie. Do przygotowania naleśników bez jajek wystarczy kilka podstawowych składników, a będą idealnie puszyste i przygotujemy z nich pyszne śniadanie lub obiad.Jeśli planujemy przygotować na śniadanie lub obiad puszyste naleśniki, a okazuje się, że nie mamy już jajek, nie musimy rezygnować z całego dania. Oczywiście, zamiast jajek do ciasta możemy dodać siemię lniane, jednak o wiele szybciej zrobimy naleśniki bez jajek, kiedy zastosujemy jeden trik, który pokazała nam ciocia Mariola.Ciocia Mariola ciasto na naleśniki bez jajek przygotowuje z podstawowych składników: mąki, mleka, wody gazowanej, oleju, cukru i szczypty soli. Całkowicie rezygnuje z dodawania jajek, a cała sztuczka polega na tym, aby odstawić ciasto przed smażeniem na 10- 15 minut. Jeśli chcemy przygotować naleśniki bez jajek na słodko, dodajmy cukier wanilinowy, który jest w przepisie. Jeśli natomiast mamy ochotę na wytrawne naleśniki, np. z serem feta i szpinakiem, pomińmy ten składnik. Możemy dodać wtedy więcej soli lub suszone zioła.
Marynujesz mięso w mleku tak, jak na zdjęciu? Dowiedz się, czy moczenie mięsa w mleku ma sens. Eksperci nie mają złudzeń — lepiej tak nie robić, bo można przypłacić to zatruciem pokarmowym. Poznajcie szczegóły i inne, o wiele lepsze produkty do marynowania mięs. Moczenie mięsa w mleku jest dosyć popularną praktyką. Wiele z was z pewnością moczy schab na kotlety w mleku z dodatkiem cebuli albo wątróbkę przed smażeniem. Dla wielu osób mięso dzięki temu staje się smaczniejsze, zyskuje delikatniejszy smak i większą kruchość. Co jednak na to eksperci?
Poznajcie przepis na budyniowe ciasto bez pieczenia z brzoskwiniami Izera. Szybki deser jak ze zdjęcia przygotujecie w kilka chwil, a posmakuje z pewnością każdemu. Sekretem tego przysmaku są apetyczne i soczyste owoce oraz fakt, że nie trzeba nawet uruchamiać piekarnika. Używanie piekarnika w czasie upałów nie jest najlepszym pomysłem. Dlatego mamy na dziś doskonałe rozwiązanie dla wszystkich łasuchów. Przygotujcie ciasto budyniowe z brzoskwiniami, które nie wymaga pieczenia. Nie przegrzejecie mieszkania, a schłodzony deser będzie smakował nawet w ciepłe dni. Sprawdźcie, jak apetycznie wygląda ciasto Izera. Prezentowane zdjęcie jest screenem z kanału „Prosty przepis na” na YouTube. Zapraszamy was do kuchni.
Masz dwa banany? Przygotuj z nich puszyste placuszki bananowe. Ten pomysł na proste i pyszne śniadanie zachwyci małych i dużych, bo placuszki są naprawdę wyjątkowe. By jednak udały się, jak należy, pamiętaj o tym, że banany powinny być dobrze dojrzałe. Wtedy bez problemu je rozgnieciesz i dodadzą ciastu przyjemnej słodkości. Placuszki bananowe to prosty sposób na urozmaicenie codziennych śniadań. Są nie tylko smaczne, ale też pożywne. Banany dostarczają bowiem owocowego cukru, a także witamin i soli mineralnych. Zrobisz je szybko, użyj tylko dobrze dojrzałych bananów, które mają wyraźny smak i aromat i są odpowiednio miękkie.
Wiecie, jak zrobić najbardziej kremowe purée ziemniaczane? Cały trik polega na odpowiednim czasie jego podania. Powinno być bowiem serwowane od razu po przyrządzeniu, gdy jest jeszcze dobrze ciepłe. Trzymajcie się tej zasady, a na pewno nie zawiedziecie się na smaku tego dodatku.W Polsce ulubionym dodatkiem do obiadu wciąż pozostają ziemniaki. Zwykle serwuje się je ugotowane w całości lub w postaci purée. Te drugie potrafią być bardzo smaczne, bo dodatek masła i mleka nadaje im kremowej konsystencji. Pamiętajcie jednak, by na purée najlepiej przeznaczyć mączyste ziemniaki. Ich smak warto podkręcić szczyptą mielonej gałki muszkatołowej lub cynamonu. Podajcie je zaraz po przygotowaniu, bo wtedy jest najsmaczniejsze.
Poznajcie przepis na najlepsze pyzy drożdżowe cioci Marylki. Są na tyle smaczne, miękkie i delikatne, że nawet niejadek poprosi o drugą porcję. Można je podać polane sosem mięsnym, grzybowym czy duszonymi owocami. Gdy przygotujecie je raz, przekonacie się, że nie ma przy nich dużo pracy.Pyzy drożdżowe inaczej zwane są pampuchami czy buchtami. Robi się je z lekko słodkawego ciasta drożdżowego, które po wyrośnięciu gotuje się na parze. Można je też gotować bezpośrednio we wrzątku, jednak wtedy bardziej nasiąkną wodą.
Masz ochotę na smaczne schłodzenie? Przygotuj proste i pyszne domowe lody czekoladowe z 5 składników. Zapomnij o kupnych, gotowych produktach. Lody zrobione według naszego przepisu zawierają tylko naturalne składniki, są kremowe i ciężko przestać je jeść. Do przygotowania domowych lodów wcale nie jest niezbędna specjalna maszynka. Tak naprawdę wystarczy zamrażarka. Przy pomocy tego urządzenia z kilku składników szybko wyczarujecie chłodzący deser. Dziś proponujemy wam lody czekoladowe z dodatkiem prawdziwej czekolady. Są aksamitne i wyjątkowo smaczne. Przekonajcie się o tym sami.
Lubicie gofry? Dziś zdradzimy wam cztery proste zasady, dzięki którym domowe gofry wyjdą lepiej niż z budki. Będą chrupiące, lekkie i przepyszne. I oczywiście o wiele tańsze niż te kupne. Podajcie je z ulubionymi dodatkami — bitą śmietaną, świeżymi owocami lub słodkim sosem.Gofry są jednym z najpopularniejszych i najsmaczniejszych deserów. Kojarzą się z wakacjami, ale oczywiście można je przez cały rok zamówić w wielu cukierniach lub kawiarniach. Dość prosto można je przygotować również w domu, zwłaszcza jeśli jest się szczęśliwym posiadaczem gofrownicy. Kluczem do sukcesu, a więc do puszystych i delikatnych gofrów jest odpowiednie ciasto. Należy też trzymać się kilku żelaznych zasad, a gofry wyjdą lepsze niż z nadmorskiej budki.