Masz trudności z zasypianiem? Proponujemy mleko księżycowe na lepszy sen. Ten napój jest idealny na wieczór, bo pomaga się rozluźnić. Oprócz gorącego mleka zawiera też kilka tajemniczych składników. Jest aromatyczny, smaczny i wygląda bardzo apetycznie.Nadmiar obowiązków i stres mogą doprowadzić do tego, że wieczorem trudno jest nam zasnąć. Zamiast się zrelaksować, analizujemy bowiem wydarzenia z dnia i ponownie dostarczamy sobie adrenaliny. Jak można sobie pomóc z tym problemem? Dobrym, bo naturalnym sposobem jest sięgnięcie po napój, który zmniejsza stres i pomaga w zasypianiu. Jest nim moon milk, czyli mleko księżycowe. Przyrządza się je na bazie mleka, przypraw i innych, naturalnych dodatków. Ma właściwości wyciszające, zmniejsza też ryzyko wystąpienia nowotworów.
Deser budyniowy z truskawkami, herbatnikami i kakao to rewelacyjna niespodzianka dla najbliższych. Jako foremki użyj pustego kartonu po mleku, dzięki czemu nic się nie zmarnuje. Poznaj przepis na słodki deser budyniowy z kartonu po mleku.Puste kartony po mleku zawsze lądują w koszu. Możesz jednak dać im drugie życie i przygotować z ich pomocą wyjątkowo prosty i zjawiskowy deser, który posmakuje każdemu łasuchowi. Wystarczy, że z pojemnika po mleku wytniesz jedną ściankę i zrobisz małą foremkę, do której przełożysz przepyszną masę.Deser budyniowy z dodatkiem kakaowych herbatników, świeżych truskawek i prawdziwego kakao aktualnie podbija internet. Lekkie, słodkie ciastko z dodatkiem ciasteczek i przełamane owocami to absolutny hit tej wiosny, koniecznie musisz spróbować.
Mleko w proszku dawniej należało do najważniejszych produktów w kuchennej spiżarni, wszak dostęp do świeżego mleka mógł być utrudniony. Jeśli szykujesz się na przyjęcie gości, lecz nie zdążyłeś zrobić żadnego deseru, wykorzystaj ten smaczny proszek. Przy jego pomocy zrobisz w błyskawicznym tempie łakoć, którym ugościsz każdego łakomczucha. Mleko w proszku nie jest dzisiaj tak popularne, jednak zawsze warto mieć pod ręką, chociażby jedno opakowanie. Przydaje się bowiem w sytuacjach awaryjnych, kiedy trzeba reagować na niezapowiedzianą wizytę. Deser z mleka w proszku jest banalny w wykonaniu, szybki i, przede wszystkim, wyjątkowo tani. W połączeniu z doskonałym smakiem słodyczy ciężko o coś smaczniejszego.
Jak zrobić naleśniki bez jajek? Nie ma nic prostszego, a naleśniki wyjdą delikatne i elastyczne. Doskonałe w zestawieniu ze słodkimi i wytrawnymi dodatkami. Nasz przepis z pewnością będziecie mogli wykorzystać w sytuacjach awaryjnych albo wtedy, gdy z jakichś powodów nie możecie jeść jajek. Klasyczne ciasto na naleśniki robi się, mieszając mąkę, jajka i mleko. Jednak możliwości modyfikacji tego składu jest naprawdę wiele. Tak naprawdę każdy składnik da się zastąpić innym, a niekiedy nawet go pominąć. Tak jest na przykład z jajkami, które jak się okazuje, wcale nie są konieczne, by usmażyć dobre naleśniki.
Macie ochotę na oryginalny, poranny posiłek? Przygotujcie wiosenny omlet ze szczawiem. Wasze śniadanie będzie sycące i odświeżające dzięki połączeniu pożywnych jajek i kwaśnego warzywa. Zrobicie je błyskawicznie, wystarczy, że wcześniej wybierzecie się na krótki spacer.Młode listki szczawiu pojawiają się, gdy tylko zrobi się trochę cieplej. Zwykle na przełomie kwietnia i maja. Można je spotkać w przydomowych ogródkach, na łąkach i polanach. Oczywiście nie należy zbierać szczawiu w pobliżu ruchliwych ulic, bo będzie zanieczyszczony. Bez problemu kupicie go również na bazarkach.Przygotowanie omleta ze szczawiem jest bardzo proste. Wystarczy przesmażyć listki, zalać je masą jajeczną i usmażyć. To połączenie jest nie tylko smaczne, ale też korzystne dla naszego zdrowia. Jajka neutralizują bowiem działanie kwasu szczawiowego zawartego w zielonych liściach.
Szukacie inspiracji na coś oryginalnego, prostego i pysznego? Przygotujcie obłędne racuchy z rabarbarem. Warto po niego sięgnąć właśnie teraz, ponieważ pyszna roślina zagościła już na stoiskach z warzywami. Racuchy z dodatkiem rabarbaru mają wyrazisty, kwaskowy smak, możesz je podać na podwieczorek, śniadanie czy kolację. Przekonasz się, że każdy z domowników będzie błagał o dokładkę.Gdy nie masz pomysłu, co zrobić do jedzenia, gdy masz braki w zapasach, gdy nie masz czasu na pichcenie — co wtedy robisz? Większość osób odpowie, że bierze się za przyrządzenie racuchów. Te lubią wszyscy i można je zrobić z niewyszukanych składników. Wielu zwolenników mają racuchy z dodatkiem owoców. Owoce bowiem wzbogacają ciasto smakowo, dodają mu też przyjemnej wilgotności. Zwykle do ciasta na racuchy dodaje się jabłka, ale można też śliwki czy truskawki. A o tej porze szczerze polecamy rabarbar. Jego wyrazisty, kwaśny smak doskonale będzie się komponował z posypką z cukru pudru.
Dziś, 28 kwietnia obchodzony jest Dzień Sera Camembert. A czy wiesz, że uwielbiany ser możesz przygotować samodzielnie? Sięgnij po mleko, śmietankę i kilka dodatków, a staniesz się domowym producentem miękkiego sera porośniętego białą pleśnią. Ser camembert jest jednym z bardziej rozpoznawalnych, francuskich specjałów. Receptura na niego została opracowana we wsi Camembert, w Normandii w 1791 roku. Ser ten charakteryzuje się miękkim, sprężystym, kremowym wnętrzem i skórką porośniętą delikatną, białą pleśnią. W miarę dojrzewania jego brzegi upłynniają się, a zapach robi się coraz wyraźniejszy. Camembert ma kształt krążka o masie ok. 250 g, jest pakowany w papier, a potem w pudełko. Właśnie dziś jest jego obchodzony jego dzień. Warto więc zjeść kawałek sera camembert na przekąskę, a może nawet nastawić własny wyrób?
Macie ochotę na zdrowe i pyszne śniadanie? Proponujemy puszystą jajecznicę bez tłuszczu. Mamy najlepszy patent na jej przygotowanie. Nie będzie wam potrzebna ani kropla oleju, ani odrobina masła. Dzięki temu poranny posiłek dostarczy wam energii bez zbędnych kalorii.Jajecznica to jedno z prostszych dań, jakie można przyrządzić z jajek. Jednak można ją przygotować na wiele sposobów. Zwykle smaży się ją na maśle lub oleju, dodaje trochę boczku lub szynki. Za sprawą tych dodatków jajecznica zamienia się w bardzo kaloryczne danie. Jeśli jednak chcecie wyciągnąć z jajek, tylko to, co najlepsze, a więc ich odżywcze składniki, zrezygnujcie z dodawania tłuszczu. Zapraszamy was na poranną jajecznicę na parze. Będzie puszysta i lekka dla żołądka.
Wiecie, jak zrobić oryginalną bawarkę? Przygotujcie ją według naszych zaleceń, a przekonacie się, że herbata z mlekiem nigdy nie była smaczniejsza. W zasadzie wystarczy wlać do intensywnego naparu podgrzane mleko. Sprawdźcie jednak, na co warto zwrócić uwagę.Bawarka to napój, o którym z pewnością słyszały wszystkie młode matki. Mamy i babcie zalecały im bowiem zawsze, by piły herbatę z mlekiem w okresie karmienia dziecka. Napój ten miał zwiększyć laktację. Jak się jednak okazuje, mlekotwórcze działanie bawarki nie zostało udowodnione naukowo. Co nie przeszkadza piciu herbaty z mlekiem ze względów smakowych. Za ojczyznę bawarki uznaje się Francję, jednak największą popularnością napój ten cieszy się dziś w Anglii. Pija się go głównie ze względów smakowych, dodając do mleka herbatę lub odwrotnie.
Kawa jest pobudzającym napojem, po który chętnie sięga wielu smakoszy. Część z nas wybiera wersję bez mleka. Dobrze, jeśli decyzja ta wynika wyłącznie z preferencji smakowych. Mitem bowiem jest, że dodanie mleka pozbawia napar cennych właściwości. O czym jeszcze warto pamiętać? Kawę często pijemy o poranku. Pisaliśmy już o tym, jaka ilość napoju jest bezpieczna dla zdrowia i z jakich dodatków lepiej zrezygnować. Badania pokazały, że mleko nie jest jednym z nich. Okazało się bowiem, że wcale nie ma negatywnego wpływu na dobroczynne właściwości kawy.
Mazurek wielkanocny z mlekiem w proszku i czekoladą to pomysł na wyśmienite, świąteczne ciasto. Mazurek z polewą czekoladową i dekoracją z migdałów, suszonych moreli i orzechów włoskich jest pysznym i pięknym, wiosennym ciastem, którego nie może zabraknąć na wielkanocnym stole. Sprawdź, jak zrobić mazurek wielkanocny z mlekiem w proszku, który w porównaniu do zwykłego mleka, daje znacznie lepszą chrupkość.Mazurek wielkanocny to tradycyjne ciasto, które podobnie jak babka wielkanocna, jest już symbolem świąt. Kruche ciasto z rantami, aksamitny, słodki krem i dekoracja w kształcie kwiatów lub bazi to niezwykły deser do kawy po wielkanocnym obiedzie. Masę z mleka w proszku przygotujesz błyskawicznie, mleko w proszku doskonale zagęszcza masę, która z dodatkiem całej tabliczki czekolady wprost rozpływa się w ustach, jest bardzo aksamitna. Ciasto po wyrobieniu koniecznie wstaw do lodówki na godzinę, a przed samym pieczeniem nakłuj widelcem i posmaruj rozmąconym jajkiem. Nakłucie ciasta sprawi, że masa się nie wybrzuszy pod wpływem wysokiej temperatury. Dzięki jajku natomiast ciasto będzie pięknie zarumienione.Szukasz pomysłu na mazurek wielkanocny? Doskonałą propozycją jest również mazurek z kremem budyniowym i owocami, a także tradycyjne ciasto z masą kajmakową.
Często przyrządzacie schabowe? Poznajcie patent Kuronia na soczyste kotlety schabowe. Jesteśmy przekonani o tym, że jego trick z liściem laurowym zachwyci każdego. Tak przygotowane kotlety będą pełne smaku i aromatu i z pewnością posmakują całej rodzinie. Choć przed smażeniem kotlety schabowe wystarczy tylko rozbić i oprószyć przyprawami, to jednak warto je zamarynować. Dzięki temu mięso będzie smaczniejsze, bardziej kruche i soczyste. W czym zamarynować mięso na kotlety? Popularna jest marynata z mleka i cebuli, ale Jakub Kuroń poleca ciekawą marynatę z dodatkiem przypraw.
Mleko jest kolejnym produktem podstawowym, którego ceny rosną. Mimo że nie wyobrażamy sobie dnia bez szklanki tego produktu, będzie on coraz trudniej dostępny. Według ekspertów tendencja wzrostowa utrzyma się nawet do końca bieżącego roku. Eksperci z Credit Agricole podają, że ceny wzrosły do naprawdę wysokiego poziomu. Tak drogo jeszcze nie było. Niedawno hektolitr mleka w skupie kosztował aż 184 zł. Prognozy nie są optymistyczne — do końca bieżącego roku cena ta może wzrosnąć nawet do 200 zł za jednostkę produktu.
Co zrobić na śniadanie? A może obłędnie puszystą jajecznicę na mleku? Jest szybka do przygotowania i znika z talerzy w mgnieniu oka. Swą soczystość zawdzięcza jednej prostej sztuczce, a mianowicie wybiciu jajek na patelnię z odrobiną mleka. Oto dokładny przepis.Jaką jajecznicę lubicie najbardziej? Lekko ściętą czy dobrze wysmażoną? A może lekką i puszystą? Jeśli jesteście wielbicielami tej ostatniej, mamy dla was świetny przepis. Jego tajemnicą jest niewielki dodatek mleka. Mleko w połączeniu z jajkami tworzy lekką mieszankę, która nie ścina się do końca i pozostaje soczysta. Mleko dodaje też jajecznicy lekkości i aksamitności. Dzięki niemu do jajecznicy nie dodaje się tłuszczu. Koniecznie przetestujcie ten przepis.
Majonez jest sosem, po który często sięgamy. Zamiast kupować specjał w sklepie, przyrządźcie go w domu. Nasz nowy przepis pozwoli wam cieszyć się niezwykłym smakiem dodatku nawet wtedy, gdy okaże się, że jajka już się skończyły. Sprawdźcie koniecznie. Majonez tradycyjnie przyrządza się z jaj, lecz nie każdy może je włączyć do swojej diety. Weganie i alergicy na szczęście mogą korzystać z pysznych alternatyw tego rarytasu. Z przepisu, który wam dziś zdradzimy powstanie sos, który smakiem i konsystencją dorówna tradycyjnemu dodatkowi do kultowej jarzynowej. Spróbujecie?
Szukacie pomysłu na obiad? Proponujemy kotlety z piersi kurczaka marynowane w jogurcie. Wychodzą obłędnie soczyste, co jest zasługą wyjątkowej mieszanki składającej się z mleka, jogurtu i przypraw. Wystarczy namoczyć w niej płaty mięsa, a potem je usmażyć. Kotlety wyjdą pyszne jak nigdy.Filet z piersi kurczaka jest niezwykle delikatnym i wszechstronnym mięsem. Doskonale nadaje się do pieczenia, gotowania i smażenia. Świetnie smakują przygotowane z niego kotlety. Potrafią być kruche, miękkie i soczyste. By jednak mieć pewność, że takie wyjdą, warto je wcześniej zamarynować. W czym? Doskonale w roli marynaty sprawdzi się jogurt naturalny z dodatkiem mleka i przypraw.
Pamiętasz jeszcze przysmak ze zdjęcia? Mamy przepis na kultowe mleko skondensowane rodem z PRL-u. Ten prawdziwy rarytas zrobisz z dwóch składników. Kilka łyżeczek zjesz ze smakiem na osłodę, resztę wykorzystasz do przygotowania wyśmienitych ciast i deserów.W PRL-u niełatwo było o rarytasy, a tym bardziej o słodkości. Jednak dzięki kreatywności powstało wiele przysmaków, które cieszą podniebienia do dziś. Tak właśnie było z mlekiem skondensowanym. Powstało z mleka, które było długo gotowane z cukrem. Im dłużej było gotowane, tym miało większą gęstość i ciemniejszy kolor. Można je było jeść łyżeczką lub wykorzystać do przygotowania niepowtarzalnych naleśników, gofrów i ciast. Przekonajcie się, jak łatwo zrobić mleko skondensowane.
Kajzerki są jednymi z częściej przez nas wybieranych wypieków. Te pyszne bułeczki stanowią idealną bazę do kanapek. Korzystając z naszego przepisu, z łatwością przyrządzicie je w domowym zaciszu. Wystarczy zmieszać ze sobą kilka składników. Pamiętaj, żeby wyrobione ciasto posmarować mlekiem i dopiero wtedy obsyp je makiem. Wówczas ziarenka będą trzymały się o wiele lepiej. Kajzerki wyjdą o niebo lepsze niż te z piekarni. Kajzerki posmarowanej pyszną pastą jajeczną czy aromatyczną konfiturą z jabłek nie odmówi sobie żaden smakosz. Przygotowanie tych bułeczek wcale nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Spróbujcie, a zapomnicie o gotowych wypiekach kupowanych w pobliskiej piekarni.
Nie ma lepszego śniadania niż energetyzująca owsianka z dodatkiem kawy. Jak ją przygotować? Wlej do owsianki małą czarną, a otrzymasz potrawę, która błyskawicznie cię pobudzi i doda energii. Owsianką naprawdę dobrze rozpoczniesz dzień.Owsianka jest jedną z najpopularniejszych potraw śniadaniowych. Niektórzy co prawda za nią nie przepadają, ale trudno odmówić jej pożywności i walorów zdrowotnych. Gdy wzbogacicie ją kawą, powstanie danie, które was pobudzi i jednocześnie doda wam wiele energii. Nabierze też niepowtarzalnego smaku i aromatu.
Mleko na pewno zawsze jest w kuchni każdego smakosza, bo ilość dań, które możemy z niego przygotować, jest ogromna. Chętnie dolewamy je go kawy, dla dzieci jest doskonałym dodatkiem do śniadaniowych płatków, a nieco starsi uwielbiają sentymentalne zupy mleczne z dzieciństwa.Niestety, zwłaszcza w przypadku dłużej gotowanego mleka, w garnku często pojawia się cienka warstewka, która sprawia, że mleko może się przypalić. Można tego jednak łatwo uniknąć.
Szukacie taniego pomysłu na pyszny obiad? Poznajcie przepis na wytrawne racuchy z dodatkiem kiełbasy. Zamiast słodkich dodatków wystarczy dorzucić do ciasta plasterki kiełbasy, a powstanie pożywne danie. Przygotujecie je w pół godziny i nasycicie nim całą rodzinę.Na słowo racuchy każdy myśli o słodkim podwieczorku. Jednak jak się okazuje, racuchy mogą mieć też wytrawną postać. Wystarczy zrezygnować ze słodkich dodatków, a w ich miejsce dodać pożywny, sycący i pełen smaku produkt. Takim z pewnością jest kiełbasa. Do tak przygotowanych racuchów podajcie np. ketchup i surówkę coleslaw. Będzie przepysznie.
Mamy prosty sposób na pyszne danie. Przygotujcie soczysty i delikatny schab pieczony w mleku. Będzie niezwykle kruchy i smaczny. Wystarczy, że wymoczycie mięso w krowim mleku, a potem je upieczecie. Tak przygotowany schab sprawdzi się jako danie obiadowe, a także na półmisku zimnych mięs.Schab jest jednym z atrakcyjniejszych kawałków wieprzowego mięsa. Zachwyca delikatnym smakiem i małą zawartością tłuszczu. Ma też idealny kształt, który nie wymaga formowania przy pomocy siatki czy kuchennej nici. Na stole prezentuje się elegancko i zwykle szybko znika z półmisków. Gdy przygotujecie schab według naszej receptury, to znaczy wymoczycie go w mleku, z całą pewnością będzie delikatniejszy i bardziej soczysty niż zwykle. Zyska też aksamitne wykończenie i mleczny smak.
Zobaczcie, jak zrobić obłędnie puszyste racuchy drożdżowe bez jajek. Kogo nimi nie poczęstujecie, każdy będzie błagał o przepis. By placuszki były pięknie wyrośnięte, wystarczy tak naprawdę zastosować jeden trik. Koniecznie go przetestujcie, a nigdy nie zrobicie racuchów inaczej. By przygotować racuchy, wystarczy trochę mąki, mleka, drożdży i jajek. Po rozmieszaniu tych składników powstaje ciasto, które trzeba odstawić do wyrośnięcia. Jak się jednak okazuje i bez jajek da się zrobić puszyste racuchy. Wtedy jednak trzeba zwrócić większą uwagę na odpowiednie wyrośnięcie ciasta. Pomoże w tym kilkukrotne przemieszanie go i odstawienie.Obłędnie puszyste racuchy drożdżowe bez jajekSkładniki:1,5 szklanki ciepłego mleka5 dag świeżych drożdży3 szklanki mąki3 łyżki cukrucukier waniliowy2 łyżki stopionego masła lub olejułyżeczka spirytusu lub wódki2 jabłkaolej do smażeniacukier puder do posypania
Szukacie pomysłu na szybki i prosty posiłek? Możecie przygotować pulchne niczym poduszeczka — lekkie racuchy na jogurcie greckim. Są bardzo smaczne i sycące. Idealne zwłaszcza na śniadanie i kolację, ale sprawdzą się też na podwieczorek lub przekąskę. Racuchy niewątpliwie są bardzo smaczne. Kuszą też swoją puszystością i białą warstwą cukru pudru. Dziś dodamy do ciasta na racuchy jogurt naturalny, dzięki któremu nabiorą ciekawszego smaku i staną się jeszcze bardziej pożywne. Zresztą przekonajcie się o tym sami.
Domowy budyń nie może równać się ze sklepowym, ponieważ własnoręcznie przygotowany deser zawiera naturalne składniki. Jeśli chcesz, aby przysmak uzyskał idealnie aksamitną konsystencję, wystarczy dodać do niego 1 łyżeczkę masła. Gorący budyń roztopi tłuszcz, który po wymieszaniu poprawi jego konsystencję. Domowy budyń w wielu polskich domach odszedł już w zapomnienie, ponieważ w sklepach dostępne są wersje instant, do których nie potrzeba praktycznie żadnej pracy. Ich smak pozostawia jednak wiele do życzenia. Wspaniałą konsystencję i smak uzyskasz, sporządzając go samodzielnie. Trickiem, z którego korzystają najlepsi kucharze, aby poprawić kremowość budyniu, jest dodanie do niego łyżki masła. Miseczki tak pysznie aksamitnego deseru nie zdoła odmówić nikt.
Bywa niekiedy tak, że ułożone w lodówce produkty zakrywają ser żółty, który pod wpływem czasu starzeje się. Sucha kostka żółtego sera wcale nie nadaje się jedynie do wyrzucenia - można w łatwy sposób ją odświeżyć. Wystarczy zanurzyć ją na 30 minut w ciepłym mleku, a będzie jak nowa. Ser żółty to nieodłączny element diety większości Polaków. Najczęściej jedzony jest pod postacią plasterków - tak najwygodniej pasuje do kanapek, które towarzyszą nam w szkole czy pracy. Jeśli swój ser trzymasz głównie w kostkach i często zauważasz, że po kilku dniach stają się one twarde jak kamień, mamy dla ciebie doskonałe wieści. Znamy sposób, dzięki któremu ser będzie ponownie miękki i delikatny.