Układam ciastka na blaszce i zalewam je tą masą. Nawet teściowa błaga, bym podała jej przepis
Od pewnego czasu mam w zanadrzu przepyszne ciasto. Jego tajemnica tkwi w pomysłowym spodzie. Deser powstaje powiem na bazie uwielbianych przez wszystkich delicji. Wszyscy chcą poznać ten przepis, nawet teściowa go chwali.
Każdy ma swój ulubiony sernik
Gdy po raz pierwszy robiłam sernik na ciastkach, nie sądziłam, że aż tak dobrze się przyjmie. Osobiście wolę te desery, w których spód jest bardziej „solidny”, a masa obfituje w dodatki takie jak m.in. rodzynki. To proste ciasto sprawiło jednak, że zupełnie zmieniłam wyobrażenie o deserach. Gwarantuję, że wam też zasmakuje.
Co jest sekretem jego sukcesu? Myślę, że element zaskoczenia w momencie próbowania oraz sentyment do pysznego ciastka z czekoladą, które kiedyś zdecydowałam się umieścić na dnie blachy. Świetne tam pasuje.
Niemal codziennie podaję w ten sposób ziemniaki do obiadu. Domownicy je uwielbiają, nic nie zostaje na potemPyszny sernik na Delicjach
Spód sernika można przygotować na wiele sposobów. Przyjemnie smakująca wanilią masa znakomicie komponuje się z popularnymi ciastkami Delicje. Smak galaretki wewnątrz to już kwestia upodobań. Całość i tak zniknie ekspresowo.
Składniki:
- 1 kg twarogu trzykrotnie mielonego
- 600 g śmietany 18%
- 200 g cukru
- 30 g cukru wanilinowego
- 6 dużych jajek
- 2 opakowania budyniu śmietankowego bez cukru o masie 40 g
- 1 opakowanie ciastek Delicje
Składniki na ciasto powinny być w temperaturze pokojowej. Dlatego też należy je wyjąć z lodówki na minimum godzinę przed planowanym pieczeniem. Poniżej wyjaśniam jak dokładnie przygotować ciasto.
Jak zrobić znakomity sernik? Postawcie na spód z ciastek
Zaczynam od wyłożenia tortownicy o średnicy 24 cm papierem do pieczenia i ułożenia w niej warstwy Delicji. Piekarnik ustawiam na 170 stopni Celsjusza, a w międzyczasie przyrządzam masę serową.
W misie miksera łączę twaróg, śmietanę, cukier i cukier wanilinowy. Miksuję krótko, tylko do połączenia się składników. Teraz, sztuka po sztuce, wlewam jajka. Za każdym razem dokładnie rozprowadzam kurzy nabiał, ale nie mieszam nadmiernie, by nie nabić masy powietrzem.
Wsypuję jeszcze proszek budyniowy z obu opakowań i rozprowadzam go. Przenoszę zawartość miski do tortownicy, uważając, by Delicje nie wypłynęły na wierzch.
Sernik piekę około 60 minut. Po tym czasie wyłączam piekarnik, ale nie otwieram drzwiczek urządzenia jeszcze przez 3 godziny. Później je uchylam, a zimne ciasto przenoszę do lodówki, najlepiej na całą noc.
Jak podać sernik na Delicjach?
Ciasto powinno być przede wszystkim w pełni ostudzone, nim je pokroimy. Można je udekorować polewa czekoladowa przygotowaną ze 150 g mlecznej czekolady wymieszanych z 50 g śmietany 30%.
Na naszej stronie znajdziecie inne pomysły na pyszne serniki. Sprawdźcie koniecznie pyszny deser z dodatkiem dyni — jesienią smakuje wybitnie. Być może skusi was też roślinna wersja sernika krakowskiego.