Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Weź jajko, rozbij na talerzu i nakłuj żółtko w ten sposób. Po chwili nie uwierzysz własnym oczom
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 04.01.2024 12:25

Weź jajko, rozbij na talerzu i nakłuj żółtko w ten sposób. Po chwili nie uwierzysz własnym oczom

jajko
YouTube/@chowhound

Jajka są ważnym elementem naszej diety. Jadamy je na śniadanie, na obiad i dodajemy do rozmaitych potraw. Teraz przyrządzenie jajka w uwielbiany sposób, stało się jeszcze prostsze. Wszystko dzięki temu patentowi.

Jedz jajka na zdrowie

Jedzenie jajek jest smacznym i prostym sposobem na dostarczenie sobie porcji pełnowartościowego białka. To wpływa na budowę naszej masy mięśniowej i kostnej. Jajka pełne są też witamin A, E, D, K i witamin z grupy B. Dodatkowo zawierają potas, wapń, żelazo, magnez i fosfor.

Trudno byłoby wyobrazić sobie kuchnie bez jajek. Są one składnikiem wielu potraw i elementem naszej diety. Lubimy jeść je na miękko, na twardo, czy jako jajecznicę. Robimy też jajka sadzone na obiad. Dzięki pewnemu patentowi, to stało się jeszcze łatwiejsze. Podobny sposób znajdziecie na kanale YouTube Chowhound. Stamtąd też pochodzą zdjęcia w artykule. 

jajko
YouTube/@Chowhound
Nigdy nie kupuj takiego miodu, może pochodzić z Chin i być skażony. Poznasz go po tym detalu

Weź jajko, rozbij na talerzu i nakłuj żółtko

Jajka sadzone są smaczną i szybką propozycją na pożywny posiłek. Możemy zrobić je na obiad i podać z ziemniakami oraz surówkami. Jednak nie zawsze jajko sadzone wychodzi tak, jakbyśmy tego chcieli. Białko za bardzo się spieka, a żółtko staje się niemal twarde. Zależało nam przecież, by było apetycznie płynne.

Jednak jest sposób na to, by jajko sadzone wyszło tak, jak powinno. Ten patent ułatwi nam życie w kuchni i sprawi, że sadzone wyjdą po prostu idealnie. Przyda się tu też kuchenka mikrofalowa. Ten sposób jest prostszy, niż myślicie.

Genialny patent na jajko sadzone

Najpierw bierzemy talerz i wstawiamy go do kuchenki mikrofalowej. Po 2 minutach wyjmujemy i talerz smarujemy odrobiną masła. Teraz wbijamy jajko na talerz i delikatnie nakłuwamy żółtko po środku. Ponownie wstawiamy do kuchenki mikrofalowej. Pamiętajmy, że talerz jest gorący, więc użyjmy rękawicy kuchennej.

Talerz z jajkiem wyjmujemy po 45 sekundach. Sadzone ma idealnie płynne żółtko i dobrze ścięte białko. Takie jajko zjemy ze smakiem. O taki efekt właśnie nam chodziło. Warto wykorzystać ten prosty patent w swojej kuchni, bo daje znakomity efekt. Radziliśmy, jak przyrządzić zapiekankę z mięsa, ziemniaków i pieczarek na obiad.  Polecaliśmy też pyszny sposób na obiad z makaronem i kiełbasą. 

jajko
YouTube/@chowhound