Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Wyjmij z szafki kuchennej i wymieszaj z wodą. Z takim opryskiem cebula obrodzi, jak nigdy wcześniej
Maciej Jurczyk
Maciej Jurczyk 12.06.2024 08:40

Wyjmij z szafki kuchennej i wymieszaj z wodą. Z takim opryskiem cebula obrodzi, jak nigdy wcześniej

cebula
Fot. Canva/ DaveAlan

Uprawiasz cebulę, ale szkodniki zakłócają proces jej dojrzewania? W takim razie dowiedz się, jak przygotować naturalny oprysk, który temu zaradzi. Będziesz potrzebować do tego dwóch składników, które masz w swojej kuchni. Metoda jest banalna i co najważniejsze skuteczna. Wypróbuj, a się nie zawiedziesz. 

Nie kupuj, uprawiaj

Przydomowy ogródek ma praktycznie same zalety. Własnoręcznie uprawiane warzywa smakują o wiele lepiej niż te ze sklepu, a w dodatku zawsze są pod ręką. Wystarczy zejść do ogródka i ma się dostęp do wszystkiego, co potrzeba.

Niestety takie warzywa narażone są na wszelkiego rodzaju pasożyty i niesprzyjające warunki atmosferyczne. Z tymi problemami boryka się między innymi niezbędna w kuchni cebula. Istnieje jednak oprysk, który sprawi, że cebula wyrośnie jak nigdy. 

mleko.jpg
Fot. Canva/ Alter_photo
Powoli rusza sezon na leśne jagody. Tyle można dostać za jeden słoik

Domowy oprysk cebuli

Oprysk na cebulę przygotujesz tylko z dwóch składników, które masz w swojej kuchni. Potrzebne będzie mleko oraz woda. Te dwa składniki wymieszaj w stosunku 1:5, co oznacza, że na litr mleka potrzebujesz 200 ml wody. Ten naturalny oprysk jest skuteczny, ponieważ w mleku znajduje się laktoferyna, dzięki której pozbędziesz się grzybów i bakterii, które uniemożliwiają cebuli rozwój. 

Naturalny oprysk na cebulę należy stosować regularnie. Najlepiej robić to, co 10 dni, a efekty będą zauważalne bardzo szybko. Ten naturalny preparat nie chroni tylko od pasożytów, ale sprawia także, że rośliny rosną zdecydowanie szybciej i lepiej się rozwijają. Wypróbuj ten patent, a nie pożałujesz, bo jest naprawdę skuteczny.

Żółknięcie cebuli- sygnał alarmowy

Alternarioza to popularna choroba, która atakuje cebulę. Jednym z jej objawów jest żółknięcie warzywa, a wywoływana jest przez grzyba. Jeśli zauważysz zmianę koloru swoich warzyw, zacznij szybko działać. Dbaj również, by nie przelewać ogródka woda, gdyż nadmierna wilgoć sprzyja rozwojowi patogenu.

Sprawdź, dlaczego Chajzer obraził youtubera oraz sprawdź przepis na naleśniki inne niż zawsze

cebula oprysk.jpg
Fot. Canva/ Sun Lovage