Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Show-biznes od kuchni > Zamówił rosół w restauracji po Kuchennych Rewolucjach. Spróbował i od razu wydał werdykt
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 26.02.2024 14:32

Zamówił rosół w restauracji po Kuchennych Rewolucjach. Spróbował i od razu wydał werdykt

rosół
YouTube/@ksiazulo

Znany youtuber odwiedził restaurację, która przeszła prawdziwą kulinarną metamorfozę. Przeprowadziła ją przed laty Magda Gessler w Kuchennych Rewolucjach. Jak smakował rosół w tym zakopiańskim lokalu? Youtuber ocenił go tylko jednym słowem.

Książulo w karczmie Masz babo placek

Książulo jest popularnym youtuberem, który odwiedza lokale i próbuje w nich rozmaitych potraw. Szczerze opowiada o swoich wrażeniach i rachunkach, które musi zapłacić za zamówione dania. Tym razem Książulo odwiedził lokal Masz babo placek w Zakopanem.

Magda Gessler odwiedziła zakopiański lokal przed laty. Książulo postanowił sprawdzić, czy warto w karczmie zamówić rosół oraz inne potrawy. Co powiedział o smaku ulubionej zupy Polaków? Czy jej cena nie zrujnuje kieszeni turysty? O tym w naszym artykule. Filmik youtubera możecie zobaczyć na kanale YouTube Książulo.

rosół
Canva/pixelshot
Polacy wciąż ją piją, a to najgorszy rodzaj kawy. Przyśpiesza starzenie i prowadzi do otyłości To przez nie dzieci tyją na potęgę. A rodzice myślą, że są zdrowe

Czy warto zamówić rosół w Masz babo placek?

Książulo zamówił rosół, o którym mówił w ten sposób:

Czuje się, jakby to moja mama zrobiła rosół. To nie jest jakiś super intensywny rosół, ale jest po prostu idealny

Zupa zasmakowała youtuberowi i przyznał, że smak rosołu z zakopiańskiej karczmy się nie nudzi. Książulo powiedział w opublikowanym filmiku na YouTube:

To jest taki rosół, że możesz go pić, pić i pić, i on ci się nie znudzi. Uważam, że rosół tutaj wygrał. Makaronu jest od groma

Cena rosołu w jednej z najstarszych restauracji w Zakopanem jest bardzo przystępna. Za porcję trzeba zapłacić 18 złotych. Nie jest to wygórowana cena i warto wydać pieniądze na talerz gorącego rosołu.

Książulo zachwala zakopiański rosół

Zakopiański lokal ma 120 lat i słynie z góralskiego klimatu. Teraz też z rosołu, który wyjątkowo smakował popularnemu youtuberowi. Książulo podsumował wyjątkowy smak zupy:

Rosołek jest pycha

Cena też zachęca, by zamówić talerz tej smacznej zupy. 18 złotych za pyszny rosół w 120-letniej zakopiańskiej karczmie, która przed laty przeszła Kuchenne Rewolucje, to naprawdę niewiele. Książulo poleca karczmę Masz babo placek. Tam smacznie zjecie i nie wydacie fortuny na pożywny posiłek. Pisaliśmy o najlepszym sposobie na pyszne ciasto bez pieczenia. Polecaliśmy też przepis na schab zapiekany w sosie. 

rosół
Canva/Foodie Media

Źródło: YouTube/@ksiazulo

Zdjęcia: screen YouTube/@ksiazulo