Smakosze.pl
Świeży chleb z supermarketu

saraTM, Getty Images

Zaskakująca historia z Wielkiej Brytanii. Zjadł chleb, nie przewidział skutków ubocznych

12 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Chleb jadamy praktycznie każdego dnia - robimy z niego kanapki, a także podajemy jako dodatek do większego dania. Okazuje się, że warto zastanowić się czasem dwa razy, przed wzięciem do ust swojego ulubionego pieczywa. Pewien mężczyzna zjadł chleb z makiem i nie dostał się do nowej pracy, ponieważ testy narkotykowe były pozytywne.

Chleb piecze się z najróżniejszymi dodatkami. Piekarze korzystają ze smakowitych ziół, suszonych owoców i warzyw i wielu innych składników, które nadają pieczywu zupełnie nowego smaku. Jednym z takich dodatków są ziarna maku.

Smak maku jest przepyszny, dlatego przygotowujemy z niego ciasta, ciastka i inne wypieki. Niestety, niekiedy zdarza się, że mogą one zawierać śladowe ilości substancji psychoaktywnych - zjedzenie ich może z kolei poskutkować ich obecnością w organizmie człowieka.

Mak przekreślił mu szansę na pracę

Ziarna maku same w sobie nie zawierają opium czyli silnego depresantu, z którego można izolować mnóstwo opiatów. Jednak podczas zbierania rośliny maku mogą zostać uszkodzone i zaczynają wydzielać mleczko, w którym znajduje się opium. Następnie jest ono przenoszone na ziarna, które później zjadamy.

Prawdopodobnie taki mak wraz z chlebem zjadł mężczyzna z Wielkiej Brytanii, który miał tego dnia rozmowę rekrutacyjną do pracy. Jak opisuje "Daily Mail", podczas rozmowy został przebadany na obecność narkotyków, na co z całkowitą pewnością się zgodził. Test wykazał jednak, że mężczyzna niedawno przyjmował opiaty.

Ogórki kiszone jako metoda na nieświeży oddech

Sok z ogórków doskonały na nieświeży oddech

CZYTAJ DALEJ

Chociaż same nasiona zwykle nie zawierają tych naturalnie występujących substancji chemicznych, czasami zbieranie może przenieść je z rośliny na nasiona - tłumaczył rzecznik prasowy sieci Tesco w Wielkiej Brytanii.

Na naszej stronie można znaleźć wiele ciekawych wieści ze świata kulinariów. W tym artykule zdradzamy, co ma do powiedzenia o cenach nad polskim morzem znany youtuber. Ten tekst poświęcony został produktom, które w ostatnim czasie zostały wycofane ze sklepów przez GIS. Powyższy kadr pochodzi z filmu zamieszczonego na YouTube na kanale SkutecznieTv.

Polak ofiarą maku

Nie tylko rdzennym Brytyjczykom przydarzają się takie niecodzienne historię. Polak pan Marcin, pracujący w Wielkiej Brytanii, również starał się o pracę w tym kraju. Testy na obecność narkotyków są bardzo popularne w tym kraju i praktycznie każdy jest im poddawany.

Nieświadomy niczego pan Marcin jakiś czas przed rekrutacją zjadł podobny chleb z makiem. Na rozmowie wykonano na nim test - niestety wyniki okazały się pozytywne. W efekcie Polak także stracił szansę na zatrudnienie.

Choć testy mogą wyjść pozytywne, nie trzeba mieć obaw, że po zjedzeniu kilku bułek z makiem, odczuje się efekty działania alkaloidów z opium - ilość substancji psychoaktywnych jest na tyle mała, że należało by zjeść ogromne ilości bułek, co nie jest fizycznie możliwe.

Projekt bez tytułu - 2021-06-12T115358.979

Chleb z makiem

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: o2.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >