Smakosze.pl
Zatrute posiłki w szpitalu

CEZARY PECOLD/East News

Zatrute posiłki w kilku polskich szpitalach

28 Maja 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Jedzenie w szpitalach przyczyniło się do objawów zatrucia u 80 osób. Winę za taki stan rzeczy ponosi najprawdopodobniej obecna w żywności bakteria Clostridium difficile. Zainfekowanych pacjentów objęto kwarantanną. Przykre doniesienia dotyczą szpitali w Biskupcu, Dobrym Mieście i Iławie.

Nie od dziś wiadomo, że jedzenie w szpitalach pozostawia wiele do życzenia. Przeważnie niezadowolenie wzbudza ubogość posiłków i ich wątpliwa jakość. Okazuje się, że jedzenie z jednego szpitala doprowadziło do zatrucia pokarmowego u 80 osób.

Jedzenie w szpitalach przyczyniło się do przykrego incydentu

Bez wątpienia jedzenie w szpitalach przeważnie wywołuje spore rozczarowanie u pacjentów. Jakiś czas temu porównywaliśmy posiłki w placówkach ochrony zdrowia z tymi, które otrzymują osadzeni w więzieniu.

Z całą pewnością jedzenie w polskich szpitalach jest sporym problemem, jednak mało kto spodziewałby się, że może ono przyczynić się nawet do silnego zatrucia pokarmowego. Dotkliwie przekonało się o tym pacjenci szpitali w województwie warmińsko-mazurskim

Zajście miało miejsce w nocy z 11 na 12 maja. Wówczas objawy zatrucia wystąpiły u 80 osób ze szpitali w Biskupcu, Dobrym Mieście i Iławie. Cała sprawa została skomentowana przez Janusza Dzisko, będącego dyrektorem sanepidu.

Jesteśmy w trakcie badań posiłków, które pobraliśmy z kuchni ze szpitali, ale wyników jeszcze nie ma. Było około 80 osób w trzech szpitalach, wszystkie osoby miały objawy biegunki i bólu brzucha po spożyciu kolacji. Na szczęście szybko one ustały — powiedział kilka dni temu Janusz Dzisko w rozmowie z portalem Twój Kurier Olsztyński.

(Canva / Monkey Business Images)

Pacjenci objęci kwarantanną

Zgodnie z ustaleniami portalu Twój Kurier Olsztyński, do zatrucia pokarmowego doprowadziła bakteria Clostridium difficile. Przyczynia się ona do silnych bólów brzucha oraz intensywnych biegunek. Tym samym wywołuje mocne odwodnienie organizmu.

Jeden z pacjentów zrelacjonował, że zainfekowane osoby zostały skierowane na 14-dniową kwarantannę. Podawano im do jedzenia głównie białe pieczywo. Oprócz tego dostawali kroplówki z antybiotykami.

Nie można pominąć kwestii samych pomieszczeń, w których odbywała się kwarantanna. Pacjenci zostali umieszczeni w pomieszczeniach o wymiarach 2 metry na 1 metr. Wychodzenie z nich było niedozwolone.

Na razie nie wiadomo co przyczyniło się do zatrucia u 80 pacjentów. Jedna z teorii zakłada, że winę za zaistniały stan rzeczy ponosi forma cateringowa obsługująca szpitale. Jednak te informacje nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone. Warto wiedzieć, jak prezentuje się szpitalne jedzenie w Niemczech

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Twój Kurier Olsztyński

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Jestem absolwentem takich kierunków studiów jak psychopedagogika kreatywności i edukacja międzykulturowa. Fascynuje mnie otaczający świat, który najlepiej można poznać dzięki nauce. Za swoją pasję uznaję kulturę i sztukę. Głównie tą dotyczą

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Dieta

Czym różnią się borówki od wilczych jagód?

Czytaj więcej >

Dieta

Ile filiżanek kawy można pić w ciągu dnia?

Czytaj więcej >

Dieta

Jak przygotowywać czosnek, by nie tracił smaku i właściwości?

Czytaj więcej >

Dieta

Czy lepiej zamiast cukru używać miodu?

Czytaj więcej >

Dieta

Fatalne wyniki po kontrolach lodów z automatów

Czytaj więcej >

Dieta

Czy jedzenie ogórków kiszonych na pusty żołądek jest zdrowe?

Czytaj więcej >