Zmiel 3 rodzaje mięsa i wsadź do słoików. Każdy powinien znać ten patent, jest niesamowity
Zaopatrzcie się w 3 rodzaje mięsa i zmielcie je. Gdy trafią do słoików, to już niebawem będziecie się cieszyć smakiem wyjątkowego przysmaku. Polecamy patent, który każdy powinien znać. Przyda się w kuchni każdego smakosza.
3 rodzaje mięsa i smakołyk gotowy
Mięso często gości na stołach Polaków. Przyrządzamy je na obiad, ale nie tylko. Wiele osób chętnie sięga po kanapki z kiełbasą na śniadanie lub kolację. Zapewne zwykle taką kiełbasę kupujecie w sklepie.
Warto jednak przyrządzić ją samodzielnie. Smak takiej kiełbasy jest dużo lepszy od tej kupnej. Produkt jest świeży, pyszny i co najważniejsze, własnej roboty. Jednak, jak przyrządzić taką kiełbasę domowej roboty? To nie jest wcale trudne. Potrzebujemy 3 rodzajów mięsa, słoików i trzykrotnej pasteryzacji.
Postna choinka z ciasta francuskiego była ozdobą zeszłorocznej Wigilii. Zrobiłem ją w kwadransJak zrobić kiełbasę ze słoików?
Składniki:
- 1 ½ kg łopatki wieprzowej
- 900 g boczku wieprzowego
- 250 g surowego wędzonego boczku
- 2 liście laurowe
- 5 ziaren ziela angielskiego
- 220 ml wrzącej wody
- ½ łyżeczki mielonej kolendry
- 1 łyżeczka majeranku
- ½ łyżeczki mielonego kopru włoskiego
- 1 ½ łyżeczki czosnku w proszku
- pieprz czarny
- na każdy kg mięsa 17 g soi
- 35 g żelatyny
Przyrządzenie kiełbasy ze słoików zaczynamy od usunięcia skórki z boczku i pokrojenia mięsa. Następnie mielimy je, przekładamy do miski i dodajemy przyprawy. Przygotowujemy też zalewę z liśćmi laurowymi, zielem angielskim i wsypujemy 35 g żelatyny. Od razu mieszamy i wlewamy do mięsa w misce.
Masę mięsną dokładnie wyrabiamy i przygotowujemy wyparzone słoiki. Wkładamy do nich mięso i zakręcamy. Na dno garnka wkładamy ściereczkę i ustawiamy słoiki. Zalewamy je wodą do ¾ wysokości słoików. Dodajemy łyżkę octu i gotujemy 90 minut. Po upływie tego czasu słoiki zostawiamy w garnku na dobę.
Kiełbasę ze słoików pasteryzuj trzy razy
Następnie znów pasteryzujemy słoiki przez 60 minut i znów pozostawiamy do ostygnięcia na dobę. Po upływie tego czasu należy trzeci raz doprowadzić do pasteryzacji. Słoiki gotujemy 60 minut i zostawiamy do ostygnięcia.
Tak przyrządzona kiełbasa będzie smacznym dodatkiem do kanapek, zapiekanek, czy naleśników. Jest nie tylko pyszna, ale też bardzo aromatyczna. Taki domowy wyrób będzie cieszył się powodzeniem wielu smakoszy. Pisaliśmy o daniu z kiełbasą od Tomasza Strzelczyka. Podawaliśmy też przepis na leczo d Karola Okrasy.
Źródło: YouTube/@SchnellerKoch1