Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > 2 największe błędy przy przyrządzaniu flaczków. Przez nie wychodzą twarde
Aleksandra Proch
Aleksandra Proch 30.12.2022 17:35

2 największe błędy przy przyrządzaniu flaczków. Przez nie wychodzą twarde

flaczki
Canva / Paolo74s

Flaczki wołowe są potrawą znaną w polskiej kuchni. Często jednak zamiast mięsa rozpływającego się w ustach, otrzymujemy twarde i wyjątkowo nieapetyczne. Jak ugotować flaki, aby zawsze wychodziły wyśmienite? Cały sekret tkwi w długości gotowania oraz w momencie dodania soli do potrawy.

Flaczki mają tyle zwolenników, co przeciwników. Miłośnicy tej zupy oczekują za każdym razem idealnie przyrządzonego dania. Nie popełnij 2 podstawowych błędów przy gotowaniu flaków, a spełnią one najwyższe wymagania. Miękkie i delikatne flaczki cieszyć będą Wasze podniebienia na co dzień i od święta.

Z jakiego mięsa przyrządza się flaczki?

Tradycyjne flaczki przyrządza się z krowiego żołądka. Przed przyrządzeniem oczyszcza się go i kroi w cienkie paseczki. Nieco mniej popularne, ale także spotykane, są flaki wieprzowe. Prawdziwy koneserzy cenią sobie smak flaków z dziczyzny.

Aby flaczki wyszły smakowite, należy odpowiednio je przyprawić. Krowi żołądek jako taki charakteryzuje się mdłym smakiem. Odpowiednio dobrana mieszanka przypraw gwarantuje, że potrawa wyjdzie wyjątkowo aromatyczna.

Wołowe flaczki lubią majeranek. Nieodzowna jest także papryka, imbir, liście laurowe i ziele angielskie. Jak w zasadzie każda inna potrawa, tak też flaczki potrzebują soli i pieprzu. Jeśli o sól chodzi, to kluczowy jest moment jej dodania do tej zupy.

Jakich błędów unikać podczas gotowania flaczków?

Twarde flaczki na pewno nie będą nikomu smakować. Odrobina wiedzy wystarczy jednak, aby uniknąć kulinarnej wpadki. Dzięki temu Twoje flaczki za każdym razem zjednają sobie serca biesiadników.

Flaczki wymagają długiego gotowania. Na ich przyrządzenie należy zarezerwować mniej więcej 2 godziny. Flaczków nie można pod żadnym pozorem pospieszać. Tylko długie gotowanie na wolnym ogniu zapewni im odpowiednią miękkość.

Na koniec omówmy kwestię solenia flaczków. Absolutnie nie należy robić tego na samym początku. Sól zamyka w mięsie pory, przez co pozostanie ono twarde nawet po długim gotowaniu. Flaczki solimy dopiero pod koniec gotowania.

A'la flaczki Tomasza Strzelczyka to pyszne i pomysłowe danie. Aromatyczne flaczki z boczkiem są świetnym dniem na większy głód.

Canva / Darius Dzinnik / 500px
Canva / Darius Dzinnik / 500px

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy: