Anna Lewandowska zachęca do zrezygnowania z fast foodów
doraclub, Getty Images; TRICOLORS/East News

Anna Lewandowska nakłania do zrezygnowania z fast foodow

Anna Lewandowska jest znaną influencerką i sportsmenką, a także dietetyczką - dzięki temu ma dużą wiedzę w kontekście ludzkiego zdrowia. Tym razem żona Lewandowskiego postanowiła zająć się tematem fast foodów. Chce, aby Polacy zrezygnowali z ich jedzenia.

Anna Lewandowska na swoim Instagramie od jakiegoś czasu prowadzi akcję o nazwie #małekrokidużazmiana, która polega na nauczaniu i uświadamianiu Polaków jak zdrowo i poprawnie się odżywiać. Wcześniej zachęcała już do picia większej ilości wody czy zrezygnowania z mięsa.

Jedzenie typu fast food jest bardzo popularne na całym świecie. Łatwy dostęp, niska cena, doskonały smak i krótki czas oczekiwania sprawiają, że miliony ludzi sięgają po nie gdy są głodni. Lewandowska chce to zmienić, aby zdrowie jej rodaków było lepsze.

Anna Lewandowska chce nakłonić Polaków do niejedzenia fast foodów

Restauracje takie jak McDonald's czy KFC mają placówki w praktycznie każdym dużym mieście. Przejeżdżając obok ich lokalu, od razu czujemy zapach i ochotę na smaczną, acz niezdrową przekąskę, która, według Lewandowskiej, zatyka żyły.

Na swoim profilu trenerka daje rady jak poradzić sobie z chęcią na niezdrowe jedzenie. Zaleca każdemu, aby nie wychodzić z domu o pustym żołądku. Gdy głód złapie na mieście, często jedyną możliwością na ciepły posiłek, jest właśnie wizyta w fast foodzie.

Genialny trick na przywrócenie powłoki patelniGenialny trick na przywrócenie powłoki patelniCzytaj dalej

Kolejną poradą jest systematyczne i skrupulatne planowanie posiłków. Dzięki nim uniknie się nagłych napadów ogromnego głodu, podjadania pomiędzy porami jedzenia oraz wybieraniem niezdrowych pozycji. W taki sposób można zerwać z McDonald's i KFC raz na zawsze.

Na naszym portalu znajduje się wiele innych wiadomości, które mogą zaspokoić twoją ciekawość. Przeczytaj ten artykuł, w którym wyjawiamy powody, dla których warto jeść łyżkę miodu przed snem. W tym tekście zdradzamy jakich naczyń nie należy myć w zmywarce.

Lewandowska

Źródło: Defrance / SplashNews.com/East News

Jaki wpływ mają fast foody na organizm?

Poratl kuchnia.wp.pl wskazuje, że Polacy uwielbiają fast foody w każdym rodzaju i typie. Ich jedzenie złożone jest z dużej ilości węglowodanów, soli oraz smaku umami, przez co łatwo uzależniają i zachęcają do jedzenia jak największych ilości.

Spożywanie ich w zbyt dużej ilości może doprowadzić do rozwoju chorób metabolicznych, przeradzających się w nadwagę oraz chorobliwą otyłość. Według Lewandowskiej nasilają depresję, wahania nastrojów, nadmierne zmęczenie oraz problemy ze skórą.

Dodatkowo duża zawartość cholesterolu sprzyja odkładaniu się go w żyłach, co szybko wywołuje miażdżycę, zawały i inne choroby z układem krwionośnym. Jeśli więc chcesz się odżywiać zdrowo, ogranicz w dużym stopniu tego typu żywność.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: kuchnia.wp.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł