Anna Mucha zje na Wielkanoc “tort watróbkowy”. Przepis jest prostszy niż myślisz
Wątróbka może zostać podana w bardziej oryginalny sposób. Tort przygotowany z podrobów zaprezentowany przez Annę Muchę jest efektowny i niesamowicie smaczny. Wykonanie nie zajmie wiele czasu, a nawet sceptycy go spróbują.
Przepis na tort z wątróbki Anny Muchy
Pełen smaku i pięknie prezentujący się na stole przysmak robicie w mniej niż godzinę. Jeśli macie już ugotowane jajka czy marchew po sałatce jarzynowej, możecie skorzystać z nadmiaru tych składników i stworzyć smakowite danie obiadowe.
Składniki na placki do tortu:
- 500 g drobiowej wątróbki
- 500 ml mleka
- 500 ml wody
- 4 duże jaja
- 1 średniej wielkości cebula
- 300 g mąki pszennej
- sól i pieprz w ilości do smaku
- olej rzepakowy do smażenia
Składniki na farsz:
- 2 większe marchewki
- 4 duże jaja
- 100 g majonezu
- sól i pieprz w ilości do smaku
Jak zrobić tort z wątróbki? Zaskoczcie bliskich pysznym daniem
Sporządzenie nadzienia
Oczyszczone marchewki gotujemy w osolonym wrzątku. Gdy zmiękną, lekko je studzimy, obieramy i ścieramy na tarce o większych oczkach. Łączymy połowę majonezu i rozdrobnionego czosnku. Masę doprawiamy solą oraz pieprzem.
Jajka przyrządzamy na twardo. Gdy je wystudzimy i obierzemy, oddzielamy żółtka od białek i każdą z części także rozdrabniamy na tarce. Do białek i żółtek osobno dodajemy mniej więcej po połowie pozostałego majonezu i czosnku. Doprawiamy.
Przygotowanie blatów i formowanie tortu
Wątróbkę z cebulą bez łupiny rozdrabniamy w maszynce, korzystając z sitka o drobnym splocie. Możemy je też starannie posiekać. W osobnym naczyniu łączymy jaja, mleko, wodę i mąkę pszenną, po czym wrzucamy wątróbkę z cebulką i mieszamy. Masę na blaty tortu wątróbkowego także doprawiamy.
Na rozgrzanym oleju smażymy placki o wielkości zbliżonej do naleśników. Studzimy je, a następnie formujemy przysmak. Na pierwszym placku rozsmarowujemy trochę masy białkowej, układamy kolejny i kładziemy trochę żółtek.
Przykrywamy jeszcze jednym plackiem i wykładamy farsz z marchewki. Czynności powtarzamy do wyczerpania się składników, starając się, by wierzch nie pozostał suchy. Możemy go też posmarować dodatkową porcją majonezu.
Jak podać tort wątróbkowy?
Przed zaserwowaniem tortu z wątróbki warto go udekorować startym żółtkiem, posiekaną natką pietruszki i kawałkami marchewki. Można też dodać trochę cebulki w dowolnej formie — marynowanej, podsmażonej czy przelanej wrzątkiem.
Na naszej stronie znajdziecie inne przepisy na wielkanocne smakołyki. Szczególnie polecamy paschę oraz niesamowicie smaczne jajka marynowane w soku z buraków — zaskoczą nawet wybrednych gości.
Źródło: beszamel.se