Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Bosacka wzięła do ręki lody i od razu powiedziała, co myśli. Każdy powinien zwracać na to uwagę
Maciej Jurczyk
Maciej Jurczyk 28.05.2024 11:28

Bosacka wzięła do ręki lody i od razu powiedziała, co myśli. Każdy powinien zwracać na to uwagę

Katarzyna Bosacka i etykieta lodów
Fot. Instagram/katarzynabosacka

Znana dietetyczka - Katarzyna Bosacka - zdradziła sposób, jak kupować lody. Zwróciła uwagę na jedną rzecz, o której wielu nie ma pojęcia. Sprawdź, czym kierować się przy zakupie lodów i nie daj się oszukać. 

Bosacka to uznana ekspertka

Katarzyna Bosacka to od lat uzna ekspertka w dziedzinie żywienia i diety. Od wielu lat w swoich programach telewizyjnych i w mediach społecznościowych sprawdza dla Polaków skład popularnych produktów spożywczych i mówi, czego unikać lub na co zwracać uwagę przy ich zakupie.

Tym razem ekspertka zajęła się zupełnie innym produktem. Chodzi o lody, ale zwróciła uwagę na coś zupełnie innego, niż ich skład. Kiedy dowiesz się, o co chodzi, już zawsze będziesz o tym pamiętać podczas zakupów. 

lody w pudełku.jpg
Fot. Canva/Pinkybird
Kupuję botwinkę już teraz i przygotowuję na zimę. Na odporność i redukcję wagi jest niezastąpiona

Dietetyczka sprawdziła lody

Katarzyna Bosacka w filmie umieszczonym na swoim Instagramie, opowiedziała o tym, na co zwracać uwagę podczas zakupów lodów. Ten zimny deser jest przecież ostatnio nieodłącznym smakołykiem podczas ciepłych dni.

Uznana ekspertka wskazała, że podczas zakupów należy zwracać uwagę nie tylko na objętość, ale też na gramaturę. I wcale nie chodzi tutaj o objętość podaną w litrach lub mililitrach, a o wsad podany w gramach. Bosacka przyjrzała się popularnym produktom i okazało się, że w lodach poszczególnych producentów różnica w ilości wsadu jest znacząca.

Dlaczego ta kwestia jest aż tak istotna?

Jest to dosyć istotna kwestia, ponieważ dzięki sprawdzaniu wagi lodów nie damy się oszukać i nabrać na triki producentów. Oczywiście, że litr lodów może być tańszy, ale należy przy tym pamiętać, że waga produktu może wynosić wtedy tylko 555 gramów. Dla porównania w droższych lodach mamy ponad 800 gramów wsadu na każdy litr przysmaku.

Oznacza to, że lodów jest po prostu mniej, pomimo takiej samej objętości. Dlatego nie zawsze kieruj się tylko ceną, ale też wagą właściwą produktów i składem, który również jest istotną kwestią. Sprawdź, dlaczego już teraz warto kupić botwinkę oraz poznaj przepis na niezwykłą sałatkę

Źródło: Instagram/katarzynabosacka

Tagi: Dieta lody Deser