Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Dieta > Bosacka wzięła filiżankę kawy i powiedziała całą prawdę. Każdy powinien to wiedzieć, ogromne zaskoczenie

Bosacka wzięła filiżankę kawy i powiedziała całą prawdę. Każdy powinien to wiedzieć, ogromne zaskoczenie

Bosacka o kawie
canva; IG/katarzynabosacka

Lubicie kawę? Katarzyna Bosacka również, dlatego ustaliła, jak jej spożycie może wpłynąć na organizm. Czy trzeba od razu porzucić małą czarną? Niekoniecznie.

Bosacka bierze pod lupę kawę

Znana z telewizyjnych programów edukatorka znów przypomina o zdrowiu. Tym razem na tapet wzięła kawę, czyli napój, po który sięga niemal każdy dorosły w Polsce. Przyjrzała się składnikom odżywczym zawartym w naparze i jego kaloryczności.

Wyniki analizy nie wszystkich ucieszą. Z kawy nie trzeba co prawda rezygnować, ale konieczne będzie zachowanie rozsądku. Co odkryła autorka kanału YouTube EkoBosacka? Czytajcie dalej, a wszystko stanie się jasne.

Kawa nalewana do filiżanki.jpg
canva/Warut Chinasai's Images
W każde święta wszyscy zachwalają mój bigos. Cały sekret tkwi w jednym zapomnianym składniku

Kawa służy zdrowiu. Ale nie każda

Krótki film zamieszczony przez Bosacką na Instagramie przybliża niewątpliwe zalety kawy — zawartość dobroczynnych antyoksydantów, poprawę ogólnej sprawności umysłowej i wpływ na samopoczucie.

Gwiazda telewizyjna wyjawia też, że sięga po kawę bez cukru i z odrobiną mleka. Dlaczego?

Jeśli pójdziemy do kawiarni i zamówimy kawę „na bogato”, z bitą śmietaną, syropem, z lodami i z cukrem, to może ona mieć nawet 500 czy 600 kcal — wyjaśnia Bosacka.

Warto zaznaczyć, że w codziennym jadłospisie przeciętnej osoby dorosłej, która nie trenuje sportów, powinny się znaleźć posiłki o łącznej liczbę kalorii mieszczącej się w przedziale 1800 - 2300 kcal. Napój wspomniany przez Bosacką będzie stanowił niestety znaczną część tej puli.

Czy rezygnować z kawy deserowej?

Bosacka nie potępia sięgania po słodką wersję napoju. Zwraca jedynie uwagę, że niepozorne dodatki do kawy mogą mieć duży wpływ nasz dobrostan. A jak wypada „zwykła” mała czarna? Porównanie jest miażdżące. Czysty napar zawiera bowiem jedynie od 2 do 5 kcal.

Gdy wlejemy do niego mleko, średnia wartość energetyczna będzie wynosiła 30 kcal. Dosypanie dwóch łyżeczek cukru to kolejne 40 kcal. Taki napój jednak wciąż się „obroni”, nawet podczas diety redukcyjnej.

Osobiście jednak polecam wybranie dobrych ziaren i raczenie się kawą bez dodatków. W jednym z poprzednich artykułów zdradzałam swój ulubiony przepis na pobudzający napar. A jeśli już chcecie wzbogacić małą czarną, warto pokusić się o wsypanie cynamonu.

Źródło: IG/katarzynabosacka

Tagi: kawa Dieta Cukier