Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Show-biznes od kuchni > Brali udział w Kuchennych Rewolucjach. Właśnie przekazali fatalne wieści, miało być inaczej

Brali udział w Kuchennych Rewolucjach. Właśnie przekazali fatalne wieści, miało być inaczej

Restauracja z Kuchennych Rewolucji zamyka się
FB/Voila Avignon Bistro; IG/magdagessler_official

Restauracja odmieniona w Kuchennych Rewolucjach niestety się zamyka. Decyzja została przekazana niedawno i z pewnością zaskoczyła krakowskich entuzjastów kuchni francuskiej. Właścicielka podała powody.

Krakowskie Voila Avignon Bistro znika z rynku

W ostatnim czasie branża gastronomiczna przeżywa spory kryzys. Kolejne lokale znikają z kulinarnej mapy Polski, nie mogąc zarobić wystarczająco dużo, by kontynuowanie działalności się im się opłacało.

Smutny los nie ominął nawet francuskiej restauracji prowadzonej przez Dorotę Rydygier. Mimo iż właścicielka z sukcesem wdrożyła wskazówki Magdy Gessler, właśnie ogłosiła, że kończy walkę o przetrwanie. Dlaczego? Piszemy o tym w dalszej części artykułu.

Jedzenie w restauracjach jest za drogie.jpg
canva/Anton Fratila's Images
Zamiast cukru, dodaj do kawy tę przyprawę. Nie chodzi tylko o smak, lista zalet odbiera mowę

Kuchenne Rewolucje nie ratują restauracji

Gdy w marcu ukazał się odcinek poświęcony restauracji Voila Avignon Bistro, dowiedzieliśmy się, że głównym problemem był brak gości, na który zdaniem Gessler wpływała też obecność „aroganckiej szefowej kuchni”.

Brak gości dla lokalu zawsze oznacza trudności finansowe. Wskazówki znanej restauratorki pomogły jednak odbić się właścicielom krakowskiego bistro. Niestety na dość krótko:

Jest mi ciężko, ale koszty i ceny wszystkich produktów, prądu, koszty pracownicze, spowodowały, że goście nie są w stanie już do nas przychodzić. Podnosząc o 20 proc. ceny, już jesteśmy za drodzy dla gościa — uzasadniła zakończenie działalności w rozmowie z TVN Rydygier.

Rzeczywiście wydaje się to być jedyne wyjście w zaistniałej sytuacji. Jednak inne restauracje wciąż działają. Jaki jest ich sekret?

Ukryte podwyżki w restauracjach

Zdaniem Doroty Rydygier wiele lokali działa teraz w sposób, który w jej opinii niekoniecznie jest słuszny:

Niektóre restauracje zmniejszają porcje, zwiększając ceny. Ja tego nie zrobię, bo czułabym się bardzo źle — napisała nie tak dawno na stronie Voila Avignon Bistro na Facebooku.

Trudne warunki zwykle prowadzą do podejmowania niełatwych decyzji. Właścicielka restauracji z Krakowa postanowiła zakończyć działalności i pozostać w zgodzie ze swoim sumieniem. Szkoda tylko, że musiała.

Na naszej stronie znajdziecie sprawdzone przepisy od Magdy Gessler. Sprawdźcie koniecznie jej patent na kotlety mielone — nie będziecie mieli wątpliwości jak je przygotować. Być może przyda wam się również wskazówka jak zrobić doskonałe naleśniki na krokiety.

Źródło: podroze.onet, FB/Voila Avignon Bistro