Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Czy płukać kapustę kiszoną przed dodaniem do potrawy? Jest lepsza metoda by złagodzić jej smak
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 27.11.2022 19:20

Czy płukać kapustę kiszoną przed dodaniem do potrawy? Jest lepsza metoda by złagodzić jej smak

Czy płukać kapustę kiszoną przed dodaniem do kapuśniaku lub bigosu? Jest lepsza metoda by złagodzić smak potrawy
canva/margouillatphotos

Czy płukać kiszoną kapustę przed gotowaniem bigosu, kapuśniaku, czy przygotowaniem farszu do pierogów? Okazuje się, że jest o wiele lepsza metoda na pozbycie się intensywnie kwaśnego smaku. Zamiast płukać kiszonkę, wymieszaj ją w odpowiednich proporcjach z kapustą białą. W ten sposób złagodzisz smak potrawy, ale jednak pozostanie esencjonalna.

Bigos, kapuśniak, kwaśnica, pierogi to tylko niektóre z dań, które nie mogą obejść się bez kiszonej kapusty. Kiszonka nie dość, że wzmacnia walory smakowe całej potrawy, to jeszcze sprawia, że dania są pełne witamin i dodatkowo wzmacniają odporność. Dowiedz się, jak przygotować kapustę i czym ją doprawić.

Wiele osób zastanawia się, czy płukać kiszoną kapustę, która jest mocno kwaśna. Nie jest to najlepszy pomysł, bo może doprowadzić do znacznego spłycenia smaku. Najlepsze kucharki stosują inną metodę - kiszonkę mieszają z białą kapustą w proporcji 2:1. To prosty sposób na zneutralizowanie kwaśnego smaku bez utraty aromatu całego dania.

Czy płukać kiszoną kapustę? Zrezygnuj z tej czynności, jeśli chcesz, żeby gotowana przez Ciebie potrawa miała pełny smak i aromat. Dania z kapustą koniecznie dopraw kminkiem, majerankiem lub suszonymi grzybami. Nie zapomnij również o liściach laurowych i zielu angielskim.

Zrezygnuj z płukania kapusty kiszonej. Jest lepszy sposób na złagodzenie jej smaku

Nigdy nie płucz kapusty kiszonej po zimną, bieżącą wodą, ponieważ straci smak. Niektórzy uważają, że szybkie przepłukanie kiszonej kapusty usunie z niej tylko nadmiar kwasu. Jednak jest to dość ryzykowne, bo w wyniku płukania kapusta może zupełnie stracić smak. O wiele lepszym rozwiązaniem jest połączenie w potrawie kapusty kiszonej z białą, świeżą kapustą. Dodatek świeżej, poszatkowanej kapusty złagodzi mocny, kwaśny smak kiszonki, ale nie pozbawi jej charakterystycznego smaku i aromatu.

Białą kapustę dodaj do potrawy razem z kapustą kiszoną w proporcji 1:2. Po ugotowaniu danie będzie miało doskonały smak. Bigos, kapuśniak i inne potrawy będą pełne aromatu, ale będą bardzo kwaśne.

Jakie przyprawy warto dodać do dań z kapustą kiszoną?

Liście laurowe i ziele angielskie to obowiązkowe przyprawy do dań z kiszoną kapustą. Nie zapomnij również o kminku i suszonym majeranku, które rewelacyjnie podkręcają smak potrawy. Gotujesz kapuśniak lub kwaśnicę? Przesmaż obie kapusty z liśćmi laurowymi, zielem angielskim i szczyptą kminku.

Całe danie dopraw szczyptą suszonego majeranku. Do bigosu lub farszu na pierogi i gołąbki koniecznie dodaj również kilka suszonych grzybów. Grzyby nadają aromatu, a całe danie będzie tak smaczne, że zniknie z talerzy błyskawicznie.

Moczysz grzyby suszone w wodzie? Jeden produkt sprawdzi się o niebo lepiej. Zobacz również, jak zagęścić sos bez dodatku mąki.

kapusta kiszona
canva/-lvinst-

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy: